LL Çubuk İle Metal Tespiti @BulursamKader25 | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Kader25

Admin
Selamun aleyküm Değerli Abim.

Aleyküm Selam.
Dünyevi işlerden dolayı bir müddettir yazamadım, sıhhat ve afiyettesiniz inşaallah.

Önce diğer işlerimiz. Sonra bu işler, vakit buldukça. Doğrusu da budur.
Elhamdülillah iyim.
Günler su gibi akmakta. Ve kabir hergün yaklaşmakta. Allah cc cümlemize iman Kuran nasip eylesin.

Değerli Ustam bu arada test sahasında epeyce denemeler yaptım.
**bakır çubuk dikmem ile dikmemem arasında hiçbir fark olmuyor.**

Arazide olacak.
Her seferinde bakır kazığı çakalım inşallah.
Sadece sakladığım bakır numuneye doğru giderken yarı Yolda dönüp merkezdeki bakır çubuğu gösterip tekrar yoluna devam ediyor.
Ayrıca Sağdan veya soldan donmemde de fark olmuyor.

Bazılarında fark etmez.
Çoğunlukta fark eder.
Kuvvetli taraf kendisini belli eder, sinyali daha net alır. Sende fark etmediyse, sen serbestsin. Sağ omuz sol omuz iki yönden de yapabilirsin.

Ustam , numuneleri gerek kendim, gerek başkasına saklattiğim da ,hedefin tam üstüne gidiyorum, Altın ve gümüş te şaşmiyor, diğer metallerde ise hedefe tam varıyorum, ama çoğu kez metalin cinsini karıştırıyorum, bakır dediğim pirinç. Kurşun dediğim Demir çıkıyor... Zihinsel algidan emin olmak için,testsahasi dışında da numuneleri saklattim, sonuç aynı.

Sen şunu dene:
Test sahasına git.
Kazığı çak.
Hiç numune koyma.
10 dakika sonra
Yanındaki kişi, 1 nımuneyi alsın, istediği yere koysun.
Sen dairesel dönüş yap.
O tek metalin işaretini alıp buluyor musun?
Her bir numune ile bunu dene.

Eğer tek tek konduğunda hiç hata yapmadıysan,
2nci aşaman:
Yanındaki kişi, altın hariç diğer numuneleri test sahasına koysun.
Hatasız buluna kadar çalışmana devam et.
Başarıya ulaştığında bizi buradan haberdar et.
Ve son olarak, yeraltında çıkardığım,numune olarak kullandığım gerçek bir küp kapaği parça sı var, bütün denemelerde altın işareti veriyor.

O küp parçası ile diğer numunelerini birbirine değecek şekilde bir poşete koy. 3-4 gün böyle kalsın. Tekrar dene. Altın işareti verecek mi, yada ne işareti verecek?
Buraya yaz inşallah.

...
Selam ve saygılarımla.
Cevaplar soruların altında.👍🌹

El-Ensari

Kullanıcı
Aleyküm Selam.

Önce diğer işlerimiz. Sonra bu işler, vakit buldukça. Doğrusu da budur.
Elhamdülillah iyim.
Günler su gibi akmakta. Ve kabir hergün yaklaşmakta. Allah cc cümlemize iman Kuran nasip eylesin.

Arazide olacak.
Her seferinde bakır kazığı çakalım inşallah.

Bazılarında fark etmez.
Çoğunlukta fark eder.
Kuvvetli taraf kendisini belli eder, sinyali daha net alır. Sende fark etmediyse, sen serbestsin. Sağ omuz sol omuz iki yönden de yapabilirsin.

Sen şunu dene:
Test sahasına git.
Kazığı çak.
Hiç numune koyma.
10 dakika sonra
Yanındaki kişi, 1 nımuneyi alsın, istediği yere koysun.
Sen dairesel dönüş yap.
O tek metalin işaretini alıp buluyor musun?
Her bir numune ile bunu dene.

Eğer tek tek konduğunda hiç hata yapmadıysan,
2nci aşaman:
Yanındaki kişi, altın hariç diğer numuneleri test sahasına koysun.
Hatasız buluna kadar çalışmana devam et.
Başarıya ulaştığında bizi buradan haberdar et.

O küp parçası ile diğer numunelerini birbirine değecek şekilde bir poşete koy. 3-4 gün böyle kalsın. Tekrar dene. Altın işareti verecek mi, yada ne işareti verecek?
Buraya yaz inşallah.

Cevaplar soruların altında.👍🌹
Teşekkür ederim Ustam, Tamam inşaallah

Kader25

Admin
Videonun sonunda antika seyler diyor agzindan atiyor. Bayram abi ne der acaba . Boyle bir yontem ıle calisdinmi abi.
Metal ve boşluk bulmada bu yöntem işe yaramıyor. Yalınız buradan bize bir ders çıkıyor:
Aranan şey ile çubuk cinsi arasında mutlak birebir etkileşim mevcuttur. Özetle çubuk cinsi önemlidir.
Durum bende böyledir.

Antika şeyler demiş su bulan kişi.
Nasıl biliyor bir bilgim yok malesef.

El-Ensari

Kullanıcı
Teşekkür ederim Ustam, Tamam inşaallah
Selamün aleyküm ustam.
Dediğiniz gibi yaptım, test sahasın da ve dışın da tek metal veya birden fazla metal saklattirdiğim da, her defasında doğru yeri bir karış kala buluyorum, ama Altın ve gümüş dışındaki metallerin cinsini karıştırıyorum.
Ayrıca Su damarları ve bilinen boşluklar da bu çelik krom çubuklar bende çok iyi çalışıyor.hatta alüminyum çubuklar dan bile daha iyi. Ama boşluk için de metal tesbiti yapamıyorum.
Bugün , daha önce çokça oda bulmuş iyi bir ustanın, daha önce tesbit etmiş olduğu ve emin olduğu önemli bir yere ilk defa baktım, Odayı ve girişi çizdim, birebir aynı olduğunu söylediler. Zor bir yer olduğundan işlem yapılmadı.
Kısacası değerli Ustam, bu çelik krom çubuklar ile Boşluk,su damarları ve metal tesbiti ni rahatlıkla yapıyorum, mineral ayrımını da çoğunlukla yapabiliyorum. Ama
Boşluk için de ki metali bulmada ve boşluk dışındaki metalin cinsini belirlemede sıkıntı yaşıyorum. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Kader25

Admin
Selamün aleyküm ustam.
Aleyküm Selam.
Dediğiniz gibi yaptım, test sahasın da ve dışın da tek metal veya birden fazla metal saklattirdiğim da, her defasında doğru yeri bir karış kala buluyorum,
1 kariş oynama yapmasının hiçbir mahsuru ve sıkıntısı yok. 40cm oynama dahi makuldür.
ama Altın ve gümüş dışındaki metallerin cinsini karıştırıyorum.
Altın ve gümüş işareti çok belirgin olduğundan karışmaz. Asıl karışıklık diğer metallerin verdiği işaret birbirine çok yakın olmasıdır. Bu nedenle işin başlangıcında çubuk üzerinde işaretleme yapmalısınız demiş ve bir görsel paylaşmıştım:
Hani çubuk üzerinde renkli elektrik bantlarıyla yapılması gereken işaretlemeler. Sanırım sen bu işaretlemeleri çubuk üstünde yapmadın.
Yada yaptığın halde mi karıştırıyorsun?
Eğer işaretlemeler yaptığın halde hala karışıyorsa, bu Konuya dönmelisin ve işaretleri tekrar teyit etmelisin.

Ayrıca Su damarları ve bilinen boşluklar da bu çelik krom çubuklar bende çok iyi çalışıyor.hatta alüminyum çubuklar dan bile daha iyi. Ama boşluk için de metal tesbiti yapamıyorum.
Daha bu konuyu yazmadık. Yazacağız inşallah.
Nasıl bir alanda bu tespiti yapıp meral işareti alamadın? Boşlukta bulunan metalin cinsi nedir?
Ve o metal ne zamandan beri o boşlukta durmaktadır?
Bugün , daha önce çokça oda bulmuş iyi bir ustanın, daha önce tesbit etmiş olduğu ve emin olduğu önemli bir yere ilk defa baktım, Odayı ve girişi çizdim, birebir aynı olduğunu söylediler. Zor bir yer olduğundan işlem yapılmadı.
Boşluk konusundaki tespitler çok kıymetli.
O ustanın tespiti ile senin sonradan yaptığın tespit oradaki oda ve girişinin aynı çıkması %100 teyit olamaz. Belki ikinizde aynı sebeplerden yanılıyorsunuz.
Derinlik aldın mı?
Makul mu bu metraj?
Boşluk konusundayazdığımız usullere göre incelenmesi daha makul olur.
Kısacası değerli Ustam, bu çelik krom çubuklar ile Boşluk,su damarları ve metal tesbiti ni rahatlıkla yapıyorum, mineral ayrımını da çoğunlukla yapabiliyorum. Ama
Boşluk için de ki metali bulmada ve boşluk dışındaki metalin cinsini belirlemede sıkıntı yaşıyorum. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Acele etme inşallah.
Metal tespiti konusu henüz bitmedi.
Şu ana kadar yazdıklarımız yarının yarısı olmadı.

El-Ensari

Kullanıcı
Evet ustam, çubukları isaretlememişim, ama her metal kesiştiği yerleri iyi biliyorum.
Boşlukta ise.;
Boşluğun duvarına vardığımda Bende, sol çubuk içe tam kapanıp, sağ çubuk ise tam kapanmaya 3 santim kalıncaya kadar kapanır.
Yani tam üstüste paralel olmaz.
Duvarı geçip İçeri girdiğim de ,hava almayan bir boşluk ise, sağdaki çubuk tam sağa, soldaki tam sola açılır. Karşı duvara varınca, yeniden kapanirlar.
Gerçek bir boşluk ise , boşluğun 2m. Dışına çıkıp etrafında döndüğüm de hep boşluğu gösterir.
* Yalnız böyle tespit ettiğim yerde, için de metal varmı yokmu tesbit edemiyorum.
saygılarımla.

Kader25

Admin
kıymetli ustam yakında su bulan çubukçulara altın teklifi bu kuraklıkda mutlaka gelecektir ALLAH sonumuzu hayırlı etsin. SEVGİLER
Haklısın abi.
Yaklaşık 1 seneye yaklaştı, su ile alakalı özel çalışmalar yapacağımı kıymetli @bornovalı abimizin bir konusunun altında beyan etmiştim.
İstediğim seviyede gerçekleşmese de çalışmalar yaptım
Biiznillah suyu tespit konusunda sıkıntı kalmadı. Derinlik mevzuunda da çalışmalara devam ediyorum, bunda sorunlarım var. Su tespiti yapıp derinlik verebilen bir ustayı henüz bulamadım. Bulunca 1 saat onunla arazide kalsam bana yetecektir inşallah.