Mehdi A.S Kim Olacak ? | Define işaretleri ve anlamları

Mehdi A.S Kim Olacak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Dini Konular altında açtığım bu son konu olacak.
Ben bir arayış içerisindeydim Son zamanlarda da aklıma geleni içimden geleni yada araştırıp okuduklarımı sizinle paylaşıp durdum. Yalnızdım belki dostum sırdaşım yoktu. İnsan beşerdir, yanılır Şaşar Yanılmayan Sadece Allah tır. Hatamız çok olmuştur düzeltecekte neresi vardır, neresini düzeltsek belki azdır. Hatalarımdan dolayı Allah beni Affeylesin inşallah.

Bundan önce Deccal kim konusunu açtım, Deccali işaret etmek işte şu olabilir demek kolaydır belki , hatta ondada yanılmış olabiriz ancak yanılmadığımız O taraf deccaliyet tarafı Şeytanizim İllimünati tarafıdır. Onlardan biri olmasa biri deccal olacaktır en azından.

Dünyada iki grup vardır bir tarafı Siyah Karanlık denilen taraf ,diğer tarafta beyaz olan taraf. O Karanlıgı işaret etmek basittir. Ancak ya beyaz olanın beyaz olduğunu nerden nasıl bileceğiz. Söz kafimidir, yazı kafimidir, adam söylediği gibi yaşıyorsa geriden gözüken takva özde gerçekmidir kul bilmez. Yani beyaz dediğimiz Grup içinde de siyahla beyaz mevcuttur. Adam geriden takva sahibi gibi gözükebilir, nitekim bu Ülkenin içerisine öyle ajanlar öyle hainler girmişlerdir ki ahalinin içerisinde müslüman gibi gözüktüğü gibi, gece tek bir odada tek başına kaldıgı vakit bile ağlaya aglaya sabaha kadar namaz kılanlar vardır. Belkide en çok dışladıklarımız Beyazdırda biz yine bildiğimizi sanan zavallılardırız. Bazılarıda ahaliyi kandırdıgı gibi adam kendi kendinide kandırır da kimse bilmez. Kalpleri ancak Allah bilir. Zanala konuşmak başa bela getirir.

Şimdi Allah bilir doğrusunu Vakit Hz Mehdi nin Zuhur vaktidir. Yada biz öyle zannediyoruz.
Kim olacak derseniz, Her grup kendinden bekliyor, 73 fırkaya ayrılmış Ümmet hepsi diyorki bizden olacak yada O beklentide. insan önce kendini bulmalı kendi kendisinin kurtarıcısı olmalı ki Sonra gitsin Mehdiyi arasın. Bulabilrse.

Hatta tarikatları bırak , diğer dinlerde kendilerinden bir kurtarıcı bekliyor.

Ancak Gercek Mehdi A.S tek bir tane olacak.
Mehdinin kim olduğundan ziyade biz kendimize bakmalıyız kendi Kurtuluşumuza bakmalıyız kendi Takvamıza bakmalıyız belkide.

Yarın Çıktı bir Mehdi, elbette var Hadislerde nasıl olacağı, ancak gercekten hadisleri yada Kuranı gerçek manada anlayabiliyormuyuz yada anladıgımızı sanıyoruz asıl mesele belkide bu.
Dedik ya 73 fırkaya ayrılmışız , çoğu bir birini sever yolunu benimser, çoğuda o kendi yolunda ben kendi yolundayım der yürür gider.
Ancak içten içede benim yolum der, çünkü öyle olmasa ayrımda olmaz belkide, yada yoktur, ben öyle yazdım burda farzet.
Yaw oldu ya, Olurmu olur hani, Hz Mehdi A.S çıktı geldi sahiden , ama bu güne kadar kafamızda oluşan gelme gibi degil bu. Farz edelim biz A safhında bulunduk ama Olurya bu B safhından çıktı geldi. Çogalt bu A, B şıkkını 73 fırka dedik ya sevmedigimiz hatta bize çok ters gelen bir fırka yada hiç bilmedigimiz yeni bir fırkadan çıktı geldi. İşte o gün biz bildigimizi bizim baglandıklarımızı gercekten unutup gidip O na tabi olacak tavrı gösterebilecekmiyiz aceba ? Yada olurmu yaw böyle şey, olmazmı diyecegiz aceba ? Der insan oğlu der, İnsan oğlu her şey der.

Kısacası Deccali bulmak kolay, Hz Mehdi A.S bulmak zor iştir Vesselam. Allah bize, Cümlemize hidayet etsin. Bu son din konusuydu sen de ki saçmaladı durdu yada ben ararken başınızı agrıttım kusuruma bakmayın sizinle dertleştim belkide.

Bir şeyleri bulduğumu sanarken yolun başında olduğumu yeni anladım ben. Biliyorum zannederken, bilmenin başka şey olduğunu yeni anladım ben.
Şimdi aramaya yine devam edeceğim kazma kürek kazmaya devam bende. Bulursam Allah nasip ederse Hz. Mehdiyi Burdan konu açıp demem size :( yada bundan sonra ne bulursam ne nasip olursa demem yazmam daha :( define kıymetlidir bulan buldugunu söylemeyendir ben sadece bunu ögrendim ararken. Belkide nasip olmaz bulamam Allah bilir. Ama niyet etmekte iyidir. Dualarınızı esirgemeyin.

Bundan sonra desemki dini konu açmayacagım ama define konularınızda size yardımcı olurum desem yine hata yapmış olurum. Benim yazdığım zaten hep benim aradığım defineye giden yazıydı . Kaldır O taşı dediysem o taş başkaydı, yık O duvarı dediysem belki benim yıkamadığım duvardı. Allah a Emanet olun Hakkınızıda helal edin.

Yazarsam açarsam bir konu bilin ki sözümün eri degilim ve hiç bir şey bulamamış zavallı biriyim, öyle ya adam dedigin sözünde duracak. Ben defineciyim böyle yerlerde yazmakta bir alışkanlıktı kaç yıldır, hep yazmam dedim yine gidip bir yerlerde yazdım. Bundan Sonra yazarsam bu adam degilidir deyin.
Girerim arada geriden seyrederim belki hal hatır sorarım bunuda yapmamaya çalışırım. Define nasıl bulunur Son bir şey yazıp konuyu bir daha konu açmamak üzere kapatıyorum :( Dağda büyük kayalar altında aramayın, yolunuz üstündeki başkasına engel olan taşların altına bakınız. Hakkınızı helal edin, bana dua edin . Allah a emanet.

Son düzenleme:

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Bizden yana hak yoktur varsa da herkese helal olsun önemli olan binlerce kişinin takıldığı bu ve benzer sitelerde bilmeden de olsa hakkı geçenlerin haklarını bize helal etmesi bilmeden birini yanlış yönlendirmiş isek o da bir haktır senin bu konuda fırsat oldu tanıdığım tanımadığ herkes hakkını helal etsin inşallah bizim bir hakkımız varsa helal olsun inşallah

Kader25

Admin
İrfan abi
Insanin ağzından çıkan söz imtihanı oluyor.
Ben bunu hep yaşadım.
Yapmam dedim yaptım
Gitmem dedim gittim
Vermem dedim verdim
Almam dedim aldım.
Misal çok.
Daha birsey demiyorum
Daha birseyde iddia etmiyorum.
Saldım kendimi Kader ırmağına.
Netice de Allahin cc dediği oluyor.
Valla sende benim gibi yap.
Hayat böyle daha güzel.
Sal gitsin.
Bizleri de bırakma, illa gel.

Kader25

Admin
Hatta abi,
Kafa kafaya verelim.
Şu pagan putperestlerinin ve romanın
Sari kızlarını gıcıklığına toplayalım.
Bu saatten sonra zengin olsak nefsimize bir faydası yok. Demir tavinda dovulurmuş. Bizde ne demir kaldı ne de tav.
Bulduğun yerlerin fotoğraflarını paylaş.
Belki faydamız olur.
Bildiğimiz sistemler elbet var.
Belki birisini de sen bulursun.
Hemi de arazide dolaşmak güzel.
İnsan kendisine geliyor.
İnternet köreltti hepimizi.

Al çeşme başında abdestini.
Kıl toprağın cimenin üzerinde namazını.
İç soğuk sulardan.
Biraz helva biraz ekmek.
Sar içiyorsan bir tütün.
Daha insana dünyalık ne lazım.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Hatta abi,
Kafa kafaya verelim.
Şu pagan putperestlerinin ve romanın
Sari kızlarını gıcıklığına toplayalım.
Bu saatten sonra zengin olsak nefsimize bir faydası yok. Demir tavinda dovulurmuş. Bizde ne demir kaldı ne de tav.
Bulduğun yerlerin fotoğraflarını paylaş.
Belki faydamız olur.
Bildiğimiz sistemler elbet var.
Belki birisini de sen bulursun.
Hemi de arazide dolaşmak güzel.
İnsan kendisine geliyor.
İnternet köreltti hepimizi.

Al çeşme başında abdestini.
Kıl toprağın cimenin üzerinde namazını.
İç soğuk sulardan.
Biraz helva biraz ekmek.
Sar içiyorsan bir tütün.
Daha insana dünyalık ne lazım.
Bu işleri yaparken su kenarı yerleri seçin, siz işinize bakın bende yemek için balıklarla ilgileneyim. Su kenarına oturduğumda ruhum sakinleşiyor, rahatlıyor :)

Son düzenleme:

Kafkaslı

Vip Üye
Esselamualeykum
Acele karar verme biraz düşün ne olmazlari oldurur mevla sen kendini başı boşmu sanırsin bayram hocam güzel bir şey demiş sal gitsin mübarek

Güzel insanlar güzel atlara binip gittiler
Biz güzel deyilizki güzel atlara binip gidelim

Kafkaslı

Vip Üye
Mubarek sen söyle yaz boş ver kızma kimseye sana şems tebriziden bir kissa atayim

Sözü süz de söyle. Sınırını çiz de söyle. İnci gibi diz de söyle. Sözü öyle söyle ki yâr da beğensin ağyar da. Peygamberimiz: “Allah’a ve ahiret gününe inanan bir kimse ya hayır konuşsun veya sussun” buyurmuşlardır. Arif bir insan şöyle der: Manayı inci gibi diz de söyle / Yüzde söyle, gıybet olmasın / Ukdeyi içinden çöz de söyle, yapmasın yara / Öyle bir söyle ki hoş gelsin yâre ağyara / İma ile söyle, ister remizle / İlla haddini hududunu çiz de söyle / Güzde söyleyeceğini güzde söyle, bırakma yaza / Sırlarını candan içe dosta söyle, sızdırma yoza / Düzde söyleyeceğini düzde söyle / Ne yüksekte ne tümsekte / Hem de iyi bir pozda, tam bir dozda söyle / Bir de acele etme kozu gözetle / Hakkı yüzde yüz söyle Cebbara / Dilsiz şeytan olmayasın sonra / Söyle sen hakkı yerli yerince / Artık düşünme pek ince ince / İster gözle söyle, ister yaz da söyle / İster nazla ister niyazla / Söylerken Hakkı biraz da / Nefsine söyle / Değil afaka.

DefineHaritasi

Kullanıcı
Bu kapıdan kol ve kanat kırılmadan geçilmez;

Eşten,dosttan,sevgiliden ayrılmadan geçilmez.

İçeride bir has oda,yeri samur döşeli;
Bu odadan gelsin diye çağrılmadan geçilmez.

Eti zehir,yağı zehir,balı zehir dünyada,
Butun fani lezzetlere darılmadan geçilmez.

Varlık niçin,yokluk nasıl,yaşamak ne,top yekün?
Akli yele salıverip çıldırmadan geçilmez.

Kayalık boğazlarda yön arayan bir gemi;
Usta kaptan kılavuza varılmadan geçilmez.

Ne okudun,ne öğrendin,ne bildinse berhava;
Yer çökmeden,gök iki şak yarılmadan geçilmez.

Geçitlerin,kilitlerin yalnız O’nda şifresi;
İşte,işte o eteğe sarılmadan geçilmez!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...