Mehdi A.S Kim Olacak ? | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Mehdi A.S Kim Olacak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zaha

Kullanıcı
Yasaklı
Bakara Suresı 170 Ayet :
Onlara, “Allah’ın indirdiğine uyun :( Kuranı Kerime :)!” denildiğinde, “Hayır, biz, Atalarımızı üzerinde bulduğumuz (yol)a uyarız!” derler. Peki ama, ataları bir şey anlamayan, doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı (onların yoluna uyacaklar)?
Zuhruf Suresı 23 Ayet :
İşte böyle, Senden önce de (herhangi) bir memlekete bir elçi göndermiş olmayalım ki; mutlaka oranın ’varlık ve rahatlık içinde şımarıp azan önde gelenleri’: "Gerçekten biz, atalarımızı (hangi) ümmet (din) üzerinde bulduk ise, doğrusu biz de, (şimdi) onların izlerine (eserlerine) uymuş kimseleriz" demiş olmasınlardı.
.
Ayeti silenin iki bacağı kopan İnşallah..

Moderatör tarafında düzenlendi:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Aslında bu kişilerin bu arkadaşların banlanması yasaklanması çok hoşuma gitmiyor. Her nekadar mehdi olmasalarda bizlere mesaj veriyorlar. Neye kime inanıp inanmamamız ile ilgili ☺️ ( bu arkadaşın siva nın kendisi olduğunu ZANediyorum.)

alay etmek için yazmıyorum. Kendine göre bir inanç edinmiş. Mehdi olursam şunu şunu yaparım vs.. Seçilmişlik üstünlük gibi kavramlar Allah inancına terstir. Ben üstünüm demek ben seçildim demek çok riskli alanlardır. Kendini seçkin olarak görmek tehlikeli bir alandır.
Mehdi demek kurtarıcı demektir. Kendini kurtaran kendinin mehdisidir. Ailesini kurtaran ailesinin mehdisidir. Sokağını kurtaran, mahallesini kurtaran vb.. işin sonunda BEN kurtardım demediği sürece kurtulmuş ve kurtarmıştır.

Allaha emanet olun. Takılmayın bu mehdi konusuna, Allah aklımızı korusun. Onu anmaktan alı koyacak akılsızlıktan korusun.

bu mehdi konularını forumda yasaklayalım. Kimin açtığı önemli olmasın.

unutmayın şeytan Allah ile kandırır. Dikkatli olalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...