Mineral Eleme Sistemiii.....

ersan

Admin
ersan ustam,mineral elemede mıknatıs sistemlerden bir tanesi. denemende gördüğün gibi kesmediği az da olsa mineral cinsi çıkabilir. ama her mineralde işe yaramıyor demek de doğru değil. bu işin bilinenleri bilinmeyenlerden maalesef daha az. tespitine katılıyorum. arkadaşlarımız denesinler,takıldıkları yerleri yazsınlar yardımcı olalım. bunun için yani tecrübelerimizi aktarmak için burda değilmiyiz.
abi miknatiz kulandimi bosla cubuklar guuzel cekim veriyor cok kucukte bosluk olsa tepkisi var ama metal ayriminda bir sey deyemem ben artik merakimi aldim miknatizdan artik ta kulanmam abi .

ersan

Admin
Ustam öncelikler yüreğine ellerine sağlık lakin bir kaç sorum olacak.
1-)Bu 3 yöntemin hepsini sapıda dahil bakır çubuklarla yapsak olurmu?
2-) 1 ve 2'nci yöntem anladığım kadarıyla sadece metale gidiyor üçüncü yöntemlede metalin üstündeyken miknatısın S bölümünü çubuğa monta edip mineralmi değilmi onu öğrenmiş oluyoruz doğrumu anlamışım? Saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
mineral icin bir sey deyemem miknatiz olayini ama ise yariyor yuzeye yakin mineralerde.ama pirit mineralini hayata atlatamaz ustam miknatiz olayi cook defalarca denendi.

tuncers

Kullanıcı
ustam cok guzel anatmisin bu miknatiz olayini ama tam basetin gibi cok cabuk curuf metal bulursun cubuklarlan bir dene bak istersen gurecen .
üstad ben arzide he türlü testini yaptım çubukların bakır olsun gümüş olsun altın olsun hiç boşa bir yer de kazmıyorum artık ayrım dada mükemmel çalışıyor sadece çubuklar bende bizim buralarda olan eline hangi metali alırsan tapki veren mineraller var nadir denk gelen onlara gidiyor ama onlardada hiç bir derdim yok çubuk yöünü verdiği anda zaten yönün mineral mi metal mi olduğunu anlayabiliyorum..

ersan

Admin
üstad ben arzide he türlü testini yaptım çubukların bakır olsun gümüş olsun altın olsun hiç boşa bir yer de kazmıyorum artık ayrım dada mükemmel çalışıyor sadece çubuklar bende bizim buralarda olan eline hangi metali alırsan tapki veren mineraller var nadir denk gelen onlara gidiyor ama onlardada hiç bir derdim yok çubuk yöünü verdiği anda zaten yönün mineral mi metal mi olduğunu anlayabiliyorum..
ustam altin buluyorum diyorsun nasil bir yuntem kulanikta altin buluyorsun ve ne derinlikte arkadaslarin sakladi ve sonradan tespit etin yer leri mi buluyorsun yasa zamaninda saklanmis culmekleri mi az bir anatsan nedense sefte duydum cubuklan altini tespit eden usta merak icinde kaldim duydum var yunanda bir usta tek altina ceken cubuk yaparmis deye ve burda 2 arkadas aldi guzel de sonuclar alindi cubugu ben gurdum alan arkadasta 50--70 gr arasi altin sikeler var dizili bir boru icinde ama sikelerin arasindanki malzemeyi bilemiyorum ne oldu beyaz bir made var sade kum seklinde bir sey .
eyer kesin altin bula bilirsen az bir aciklik getirsende sitemizdeki arkadaslarda faydalansin
ve nasil bir cubuk kulaniyorsun metal olarak altini bulurken .

A21MEDLi

Admin
--ustam bu metal tespiti icin ne desem bilemiyorum er arkadasin cekimi baska oluyor gecenler bir arkadaslan ciktik sitemizde misafir olarak geziniyor cubuklan sikeler bulduk ve sonra kendisini denemis kendi kuvunde bir yerde danik bronz sikeler varmis ve hic bir sike mulamamis dediki ersan dostum sen nasil buluyorsun deye sonra yine buraya geldi ve bir yere gitik yeniden ordaki yalnislarini gurdum cubuk cekiminde ondan dolayi bulamiyor kucuk nokta dayma zor nokta koyulur cubuklalan ve dayma atma da olur ve bu arkadas bu atmalari hesaba koymamis en az da olsa yine 50 cm bir sapma oluyor cubuk noktasinda onustan ustam ne desem bilemiyorum er ustanin cesitli cubuk kulanisi var .benim bilem ta cok zorlandim yerler var cubuklarda .
ersan usta siz hangi sistemle bu sikkeleri buldunuz,bi anlatında konuya renk gelsin.

A21MEDLi

Admin
tuncer usta geçenlerde yazdığı bi yorumunda bulduğu tek sikkeyi,3lü sistemiyle ve resimleriyle desteklediğii bu yöntemiyle bulduğunu düşünüyorum,

metin77

Kullanıcı
abi miknatiz kulandimi bosla cubuklar guuzel cekim veriyor cok kucukte bosluk olsa tepkisi var ama metal ayriminda bir sey deyemem ben artik merakimi aldim miknatizdan artik ta kulanmam abi .
Tunceras ustanin kullandigi miknatisli bir sistem ve %100 calisan bir sistem dedi. Miknatislar elime gecmedi henuz deneme sansim olmadi. Sikke buldugunuz cuubuklari bizede soyleyin de bizde bulalim. Bulgaristan dan bilgi gelmiyor epeydir bize :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ihtiyar45

Vip Üye
Değerli kardeşim konuna çevap yazmayı çok düşündüm,beni yanlış anlamassan fikrimi söylemek istiyorum,ben 64 yaşında abinim,çubuklar konusunda her yöntemi denedim desem yalan olmaz,imkanım olduğu için çubukları orjinal olarak yaptım,sonuç çubuklarla kesinlikle metal aramayınız,hele 500m 600m mesafeden çekiyorsa kesinlikle minarele gidiyor demektir.Karar çubukla uğraşıp metal bulmaya çalışan arkadaşların taktirine kalmış.Çubuklarla sadeçe boşluk arayın.Saygılarımla.

barbelo

Kullanıcı
Değerli kardeşim konuna çevap yazmayı çok düşündüm,beni yanlış anlamassan fikrimi söylemek istiyorum,ben 64 yaşında abinim,çubuklar konusunda her yöntemi denedim desem yalan olmaz,imkanım olduğu için çubukları orjinal olarak yaptım,sonuç çubuklarla kesinlikle metal aramayınız,hele 500m 600m mesafeden çekiyorsa kesinlikle minarele gidiyor demektir.Karar çubukla uğraşıp metal bulmaya çalışan arkadaşların taktirine kalmış.Çubuklarla sadeçe boşluk arayın.Saygılarımla.

Ustam çok doğru söylemişsiniz bende daha çubuk olayında acemiyim ama benim ilk hedefim boşluk oluyor boşluğun şeklini çizdimmi ve simetrik bir şekil çıktımı benim için yeterli oluyor he mineralide boşluk olarak görmüyomu evet görüyor ama simetrik kare dikdörtgen bir mineral varsa ozaman yapacak bişey yok :))

Sent from my iPhone using Tapatalk