Nalbant Alanı | Sayfa 18 | Define işaretleri ve anlamları

Nalbant Alanı

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Selam @Deli Fırat udam,
Herhalde bulmacayı çozmek yine sana kalıyor, Bu kılıflı RUM kemencesi,
Benim resmini çektiğimde EŞKIYANIN kılıflı rum kemencesidir,
İyi incelersen tellerine kadar mevcut,
================================

Hora Tepe
Yolun solunda bir çeşme taşında karaca resmi vardır. birinde üzüm salkımı resmi vardır. çeşmenin arka ilerisinde dört köşe YONTULMUŞ taş üzerinde bir KEMENÇE resmi o civarda bir sakallı keçi resmi, bu çeşmenin güneyinde bir ZİYNET mezarı vardır. Bu çeşmenin ismi Ağ Pınarı veya ayran pınarıdır.
Hora tepesinin orta yerinde hasır şeklinde bir siyah taş sandık biçiminde , köşesinde BAYRAK Deligi vardır,

__ Diyor Rahmetli Ateşoglu usda,__
Ustam daha öncede yazdığım gibi belgeleri imha ettim hatırladığım kadarıyla iki dikili taştan birinde kemençe resmi vardı ve nizami yatay kayanın etrafında emanetleri vardı ama aklıma yatmayan kısmı nereye ne bıraktılarsa okkasına kadar yazılıydı burda sadece emanetler yerde yatay kayanın yanında ibaresi vardı yanılmıyorsam bana kalırsa nizami kayanın altında giriş olmalı

balkaya34

Kullanıcı
Ustam daha öncede yazdığım gibi belgeleri imha ettim hatırladığım kadarıyla iki dikili taştan birinde kemençe resmi vardı ve nizami yatay kayanın etrafında emanetleri vardı ama aklıma yatmayan kısmı nereye ne bıraktılarsa okkasına kadar yazılıydı burda sadece emanetler yerde yatay kayanın yanında ibaresi vardı yanılmıyorsam bana kalırsa nizami kayanın altında giriş olmalı
@Deli Fırat usdam ,,
Kemenceye yakında buda var,Bu resimde manidar , Taşın üstüne yerlesdirilmiş taş ,

Ekli dosyalar

• 20241003_102120.jpg
    20241003_102120.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Bu görüntü KEMENÇE nin yan tarafindan bir görüntüdür, Buradada şekiller var ama bayagi yıpranmış,

Ekli dosyalar

• IMG-20241001-WA0004.jpg
    IMG-20241001-WA0004.jpg
    352.6 KB · Görüntüleme: 8
Üst Alt