Nalbant Alanı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Nalbant Alanı

TRUVA

Admin
Eskiya Diyorki ,,, 20 kişilik ekibimle buraya 4-5 metre derinliğinde bir mahzen yaptırdım açmamız tam onbir gün sürdü, bu mahzene her biri yontma taştan yapılmış 5 basamaklı merdiven yaptırdım 7 katır yükü malı buraya boca ettirdim, ve üzerini kapattırdım. bu iş geceli gündüzlü tam 11 gün sürdü burasını merkez seçerek sac ayağı şeklinde 19 adım mesafe ile 3 taş diktirdim tam bir eşkenar üçgen ortaya çıkmıştı taşların birinin üzerinde (( w.w )) işareti mevcuttur, mahzenimin girişi tam orta mahale kalır düzdür kendim dahi ölçmeden merkezi bulamam...
Eşkiya diyorki sana;
20= kuyular yaptık. 7=sergen kayalıklardan aşağıda 5=küçük suyun yanında taş öbeği şekilnde.. 4X5=20 kuyu üstünde yığılmış taşlar var. 2= taş yoldan geçip iki kaya ,iki taş yığmasına gideceksin.11=Taşlı yolda dikmeler var kıvrım yapıyor bu yol. 19=Karataşlı tepeye gidiyor ve 3= bu tepede üçleme var. üç tane eşit mesafede üç ağaç yada üç taş vada üç kuyu var. ağaç varsa eşit mesafede, kuyu ise (yığma taş öbeği) kuyuda eşit mesafede olacak ve üçgen şeklinde.Üç olan dikili taşın birinde para var. asıl para üçlemenin ortasında diyor. açıklaması bu şekilde.
NOT: Eşkiya sayılarla şifrelemiş söylemek istediğini.

balkaya34

Kullanıcı
Eşkiya diyorki sana;
20= kuyular yaptık. 7=sergen kayalıklardan aşağıda 5=küçük suyun yanında taş öbeği şekilnde.. 4X5=20 kuyu üstünde yığılmış taşlar var. 2= taş yoldan geçip iki kaya ,iki taş yığmasına gideceksin.11=Taşlı yolda dikmeler var kıvrım yapıyor bu yol. 19=Karataşlı tepeye gidiyor ve 3= bu tepede üçleme var. üç tane eşit mesafede üç ağaç yada üç taş vada üç kuyu var. ağaç varsa eşit mesafede, kuyu ise (yığma taş öbeği) kuyuda eşit mesafede olacak ve üçgen şeklinde.Üç olan dikili taşın birinde para var. asıl para üçlemenin ortasında diyor. açıklaması bu şekilde.
Selam usdadım ,,, Benim.icin cok degerli olan bu bilgileri işaretli merkezde okumak ve incelemek isderim ve yapacağım. ALLAH razı olsun.

TRUVA

Admin
4 -5 metrelik mahzene beş basamak yaptırdım demek; mahsenin üzerinde taş öbeği var ve bu öbeğin ortasında dikili bir taş var. demek.Beş basamak merdiven yok. 4= mezardır. Mezar odası gibi düşün

balkaya34

Kullanıcı
4 -5 metrelik mahzene beş basamak yaptırdım demek; mahsenin üzerinde taş öbeği var ve bu öbeğin ortasında dikili bir taş var. demek.Beş basamak merdiven yok. 4= mezardır. Mezar odası gibi düşün
Evet usdam biz bilmedigimiz için öyle anliyoruz .Demekki degilmiş
Sagol usdam.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sanıyorum bu bilgileri çözenler bir hata , yazanlar bir hata , kopyalayanlar bir hata derken hatalar çogalıyor.
Basamak 25 m hadi 50 cm gibi olsun ama burda ne yazdilar ne anlatdilar bilemiyoruz , ancak dışardaki isaretledikleri yeri buluyoruz , bundan sonrasını biz bilemeyiz..
Sana şu kadarını söyleyeyim...
O zikredilen sayılar ve renklerin her biri birer şifreden ibarettir sayıların ne mana ifade ettiği sitemizde mevcut inceleyip verilen rakamların karşılığı ne manaya geliyor bak bakalım mıntıkaya oturuyormu...

balkaya34

Kullanıcı
Sana şu kadarını söyleyeyim...
O zikredilen sayılar ve renklerin her biri birer şifreden ibarettir sayıların ne mana ifade ettiği sitemizde mevcut inceleyip verilen rakamların karşılığı ne manaya geliyor bak bakalım mıntıkaya oturuyormu...
Selam usdam,,, Ben sadece Aranan isaretleri resimlerim gerisi benim işim degil .
Bunlar eşkiya belgelerinde adi geçen işaretlerdir

balkaya34

Kullanıcı
Eşkiya diyorki sana;
Usdam bu isaretin biraz daha ayrıntılı olanıda var . Yan tarafinda başka görüntü var . Iki oyma var ve iki oymayı bir birine baglayan bir kanal var

Ekli dosyalar

• 20210904_154623.jpg
    20210904_154623.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 32

balkaya34

Kullanıcı
Bu w ucuna baglı isaretin daha ayrıntılı görünümü

Ekli dosyalar

• 20210904_154630.jpg
    20210904_154630.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 30

TRUVA

Admin
Bu işaret W işaretinden ziyade kaya üzerine kapanmış bir kaplumbağa gibi duruyor. sağ ayak kısa sol ayak uzun dikkat edersen. sağdaki iki oyma sana o kayadaki odaları veriyor. biribirine bağlı odalardır. kaya üzerinde boşluk tespiti yaparsan anlaşılır. ilk oda boş ikinci oda doludur. sol uzun ayak sana girişi göstermiş. girişin üstüne uzatmış ayağını. kırmızı ok ile işaretlediğim yandan yada oranın tabanından bu kayaya giriş olmalı.

Ekli dosyalar

• 20210904_154623.jpg
    20210904_154623.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 28

balkaya34

Kullanıcı
Bu işaret W işaretinden ziyade kaya üzerine kapanmış bir kaplumbağa gibi duruyor. sağ ayak kısa sol ayak uzun dikkat edersen. sağdaki iki oyma sana o kayadaki odaları veriyor. biribirine bağlı odalardır. kaya üzerinde boşluk tespiti yaparsan anlaşılır. ilk oda boş ikinci oda doludur. sol uzun ayak sana girişi göstermiş. girişin üstüne uzatmış ayağını. kırmızı ok ile işaretlediğim yandan yada oranın tabanından bu kayaya giriş olmalı.
Téşekkürler Usdadım ,, bu w iki tane idi bunu resimleyince belgeyi kanıtladım düşüncesiyle onu resimlemedim .Oda bu w nin biraz 25 veya 30 metre gibi mesafesindeyidi.
Yani bu w çift idi