Neden Define Bulamıyorsun? Yazan @Sedegor | Sayfa 23 | Define işaretleri ve anlamları

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Gördüğün göremediğin göz Onun,
Bildiğin, bilemediğin öz Onun,
Dediğin, diyemediğin söz Onun,
Kelamı dudaktan, dilden mi sandın?
Alıntı
Soyletene bak diyorsunda. Ben önce aynada kendime bakıyorum ve acıyorum kendime. Olmaz bizden ve şu yukarda yazdığını biliyor agzimizdan çıkanı ve çıkacağı yine Kuranda arıyoruz biz. Çok aşırı eksik var bizde. Çeyrek olamayan yarim yarim olamayan nasıl tam olsun. Bizden çıkan sozude bilip altında eziliyoruz. En ufak hata bir kıl kadar sınırdan ateşe atar insanı. Hadsizlik bizdeki. Duvar yok çizgi var öteye adım attığında bilerek yada bilmeyerek haddi sınırı astiginda cehennem ışte ötesi o adımın. Tek kelime tek hatalı cümle bu çizgi bu konuda. Iyilik yapayım derken okuyucu ile birlikte kendimi çukura atmada var. Azıcık bulunduğumuz cukurdan debelenip çıkma sansida var. Zaten çukurun dibindeyiz Gürhan. Bakma sen bizdeki gırgır samataya ağlanacak haldeyiz. Insan kendiyle çelişiyor konuyu gözden geçirdim dün. Ne yazdigimi biliyorum diye ifade kullanmisim hata etmişim.Kalem yazmış dil ihtiraz etti. Kalememi yanayım dilemi.

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı

Madem muziksiz olmuyor müziğinde sizi aramaya sevk edenini dinleyin. Işe yarayani arayin muzikte bile. Muzigin icine sahte ilahi cok koydular ne dinlediginizi bilerek dinleyin.Ve hatta seçici olun. Zihin alti mesaj veren bir olgudur müzik. Istemedigin şeyleri huya dönüştürür.
Pazen giydirmez zeytin yağı yedirmez. Yerde değil karyolada yatırır bunları söz içinde söyler yarın sana verdiği Algiyla deccalizm içinde bulursun kendini.
Bizden Ankara kecisini götürenler yazdı pazen kumas giyemem diye biz noylan giyer olduk. Zeytin yağı yiyemem amman diye söylediler margarin yedin daha çok var böyle Sanatçıya secde ettirip jilet atmayi mubah gordurduler

Bizi her alandan kuşatıp vurdular vurdular hala vuruyorlar

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Bunu yapan insan değil ama yaptirana bakmak lazım. Bu günde fazlası var bu sektörde. Insanı ac bırakır sonra sofraya kendi yemeklerini koyarlar deccalizm. Ac insansa kıçına diken batsada doyana kadar o dikeni hissetmez.

Yine ac bırakıyorlar bu gun verecekleri menüde çok daha fazla zehir var dikkat yemeyin

Dünkü ve bu günkü sanatın ve sanat anlayisinin içine tukureyim ben Sanatçı bile kalmadı nerde o eski Karacaoglanlar

Bulamazsanız duzgunu kendiniz yapın kendiniz yazın kendiniz çalın eğer varsa ihtiyaç.Parlatıp cilayayip onunuze cikardiklarinda hangi yol var ona göre bakıp yaklaşın ona göre samimiyet duyun. Melodi hoştur söze imâya ifadeye bakın

Dahası çok Avm gibi yerlere gittiğinizde duyduğunuz yada duyamadiginiz Frekans aralığında dalga verlrler siz farkında olmazsınız bilinç altiniza Alışveriş yapma emri işlerler . Ihtiyac var yada yok pahalı yada ucuz demezsiniz orda. Bu günkü müziğin alt fon bedisindede isitmediginiz duymadığınız ancak beyne ulaşan mesajlar vardır. Müzik dünyada tek frekans bandından sürülür zaten. Yoksa muzik yapıp satamazsiniz yasaktır.
Hem duyduğunuz 20 ilâ 20000 hrz aralığında size soylenene hemde bunun altında size gelecekten sakinin. En azından duyduğunuz söz Yol gösteren olsun.

Ekli dosyalar

• 2023-01-25 03.44.26.png
    2023-01-25 03.44.26.png
    191 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
5G insanı insanliktan çıkaracak büyük silahtır. 4,5 g de fazladır. 3 g Hayrına olacak teknolojide yeterlidir.

5G nin malifes uygulama deneme platformu Turkiyedir su an. Beni Cumhur Reisi yapmanız lazım :( kii pisliği temizleyeylm ancak aday olacak para yok bende :(

Para çok olsa icimden geçiyor :( Ama olsada beni Reis yaptirmazlar :( Ben yarını düşünmem geç kalınmış der Savaş açarım :( 81 milyonu ya kurtarır yada bu yolda şehadet serbeti icirtirdim :(
Belli olmaz yinede bir delinin aklı eser yapar bu dediğimi hatta yapacaktır. Hepimiz bu serbeti icemesekte 7 kişiden 6 si şanslı Rabbim ön cepheye koysun beni
Dün kurtuluş savaşı yaptık düşmanı denize dökmüş isek bu gun bunları içimizde yapan düşman kimdir. Demekki denizde değil o düşman hala içimizde

14-15 yaşındaki ayağı cariksiz unuformasiz çocuk askerlerimizin içtiği şerbet tutuyor seni hala ayakta. Yoksa sen onlardan oldun kendinden haberin yok. Kınalayip çocuğunu Vatana kurban gönderen ananin sayesinde ayaktasin . Ama Gafilsin Gaflettesin de kendini Aydın kültürlü sanan Cehalet içinde uyuyan ancak Uyanmış sanan zavallisin kusuruma bakma bu kusursa

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Ben dalgalardan Frekanslardan yazıyorum ya anliyormusunuz yoksa açalım burayı. Bildiğimiz dalga boylarını şekillerini hızlarını işlev ve ne ışe yaradiklarini hangi alanda hangisinin kullanıldığını yazsakta gerçi Asil onemlisi bilmediklerimizdir. Bildiklerimizide Bilmediklerimiz duzene koyar çalıştırır. YARIN BILINMEYEN Şalter Kapatacak. Bilinen Dalgalar ve elektirk yok olacak. Dünya batmadan insan karanlıkta ve tecnolojisiz kalacak. Elektirk yok olunca her şey pufffffff. Nasıl olur bu bir gerçekti üretilip kullanılıyordu diyen Elektirik doktirini yapmis Imansizin aklı kayacak olmaz böyle şey desede o gun Elektron ucmus olacak :(puffff :(

Son düzenleme:

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
Ancak her şeyi bilen her şeyi bilir…
- Bazı sûre başlarındaki “ hurûf-u mukatta” âyetler zâhir ilimlerden bildiğimiz “ π ” veya “ e “ sayıları gibi ledünnî bir
ifade olabilir mi? Anlamaya irfan gerek…
- Her konu her mecliste görüşülmez, meyhânede ilahi, camide de türkü söylenmez!..
- Algılama ve anlamanın sınırları vardır ki herkese göre değişir, hikmetini Yaratan bilir… Bir köpek havlıyor, bir kuş ötüyor, yanardağ püskürüyor, bir yıldız kayıyor v.d.. Bunların hikmetini anlayamıyorsun, senin algı sınırlarının dışında çünkü. Sonsuz oluşumlardan da hiç haberin yok. Ama her oluşum birbiriyle ilintilidir ve hikmet hikmet içindedir, her oluşta bir gizli hikmet vardır, bunu bil yeter!..
- Namaz sonunda tesbih çekiyoruz. Bir keresinde tefekkür ettim; Subhanallah eksiksiz, noksansız her şeyi yaratan her şeye malik olan yani akla gelen gelmeyen her çeşit eşya ve kavram O’ndan… Elhamdülillah derken ürperdim, bu çeşitlilik içinde beni yarattıklarının en şereflisi olarak halk ettiğini düşünüp Yüce Rabbime sonsuz hamd ederim diyerek minnet duydum… Yaratılan her nesneyi benim önüme serdi ve bana akıl ile iradeyi lutfetti, dahası “hilafetini” bahşetti… Hiç yaratılanla Yaratan kıyaslanabilir mi? Asla… Ürperdim titredim en büyük ve tek büyük O’dur… Ohalde gönülden ihlasla söyleyelim yürekten Allahuekber , ve tesbihim bir anlam kazandı, kulluğum bilinçle dile geldi…
- Allah sana yȃr ise dünya sana kȃr olur,
Dünya malı yȃr ise ahret sana dar olur…
- Düşündüm; insanlık tarihinde zaman içindeki birikimlerle bilgi düzeyimiz gelişmekte ve olgunlaşmakta, önceki “doğru”lar zamanla değişebilmekteler. Zâhir ilimlerdeki gelişmelerle bugün daha önce bilinemeyen veya yanlış bilinenler, değişmekte ve daha doğru olana ulaşılmaktadır. Fizik, kimya, biyoloji, astronomi v.d. ilimlerde deneylerle “doğru”ya yaklaşmak zamana koşut olarak artmaktadır. Bir çok somut örnek verilebilir. Aklıma gelen bir örnek geçen yüzyılda zararlı görülmeyen sigara bugün ölümcül bir zararlı olarak biliniyor… Zâhir ilimlerdeki evrimsel gelişmeler, benzer şekilde, soyut alanda özellikle din anlayışı ve “doğru”larının da irdelenmesini düşündürüyor. Din konusunda insanoğlu kadar eski inanç sistemleri dinler tarihinde anlatılmaktadır. Tarih boyunca insan evrim geçirmekte, aklını kullanabilmek ve deneylerden sonuç çıkarmakta giderek gelişmektedir. Yani beşer denen canlı türünden aklını öne çıkaran “insan” olmaktadır. Semavî dinler işte bu aklını kullanabilen insanlar için yaratıcı Yüce Allah tarafından peygamberler vasıtasıyla gönderilmiştir. Zaman içinde basit din kuralları en mükemmel olan İslamî değerlerle kemâle erdirilmiştir. Dini “doğru”lar Kur’ân-ı Kerimde zikredilmiş ve Hz. Muhammed (sav) tarafından hayatta örneklendirilmiştir.
Sonuç olarak zâhir ilimlerdeki en son bilgiler en doğru bilgiler olmaktadır. Benzer olarak din konusunda da en son peygamber
(Hatem-ül Enbiyâ) en doğru din kurallarını Allah (cc) adına getirmiş ve uygulamıştır. Bize düşen “doğru” yoldan ayrılmamaktır… En doğrusunu Allah(cc) bilir…

Kafkaslı

Vip Üye
Muhabbet canda mı yohsa dilde mi
Günahlar etmişsin Hakk’a perde mi
İkrarsıza ikrar veren yolda mı
Hak kadim ikrara durur mu bilmem

Yer ile gök bir ikrardır aslından
Hiç gönül geçer mi gönül dostundan
Çök otur sevdigim gönül tahtından
Cebrail [de] Hakk’a varır mı bilmem

Gerçek ister can’ortaya itmeye
Hak mürşid ister katarlayıp tutmaya
Sorak ister katarlayıp yedmeye
Yedikleri yere varır mı bilmem

KaranLik

Kullanıcı
hurûf-u mukatta
Havaş ilmi yada remil ilmiyle ilgili terkipler var ama dinen ne kadar doğru yada günah mıdır bilemediğimden eklemedim

Ekli dosyalar

• hurufu mukatta.jpeg
    hurufu mukatta.jpeg
    26.6 KB · Görüntüleme: 19