Pazar Gezisi Ve Oyuklar | Define işaretleri ve anlamları

Pazar Gezisi Ve Oyuklar

adrenalin68

Kullanıcı
a) İlk beş resim, ilgimi çekmiş olup herhangi bir işaret görmeme rağmen şüphelenip çektiğim resimlerdir.

b) Altta göreceğiniz 11 adet resim ise işaret olarak gördüğüm bir kayanın resimleridir. Oyma ve kanalları olan bu kayaya yakın bir yerde çubuklarla oda şeklinde çekim alınmıştır.

c) oyuklar olan kayanın uzaktan görünümü aşağıdaki son iki resimdeki gibidir

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ilk bölümdeki kaya yapısı aldatacak bir cinsten. hiç bir şey olmayabilir,veya bulguları gizlemek içinde birebirdir. dikkatimi çeken yeri işaretledim. çok düzgün bir hat şeklinde düzenlemeye benziyor. önündekide herkesçe malum.

diğer bölümde oda tespiti çok normal. yalnız ,çok detaylı ve işaretleri önümüze alarak bir bütün bakma imkanı olmasa dahi,
mevcut bulgular çevresinde yerlerin varlığını da vermekte. sadece kayanın olduğu yerle sınırlı değil.

başka hiç işaret olmasa dahi burası odayı veriyor.

sarı ile ciz<diğim derin yer bana bir göl olmalı diyor. bir tarafı diğer kısma göre biraz daha yüksek ve göl nisbeten çevresinden daha düşük ve uzun. günümüze kalmışmıdır dolmuşmudur bilemem ama arazi yapısına göre yeri çok kolay bulunabilir.biliyormusunuz veya gördünüzmü bilemem. düşük olan kısımda sıralı ayrı bir kaç nokta mevcut.
yine bazı resimlerde üstte veya yan duvarlarda ayrı olanları bir çoğu farklı noktalara yayılıdır. ama maalesef,bu görüntülerle tam olarak yerlerine işaret etmek mümkün değil. söylemeye çalıştığım oda haricinde kayanın fazla uzak olmayan çevresinde bir kaç nokta daha çıkacaktır. sağlıcakla selametle.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Dostum alan yüksekte değilde aşağıda olduğu için, sıkıntı olabilir diye söyledim..
Zira yüksekte sen olursan avantaj daima sende olur.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
desene İkizceli Abim, burası senin boyunu aşar diye...:(
son resimde kırmızı ile işaretlediğim yerden farklı kokular alıyor gibiyim. iyi, bir tespit yapılarak ,her yönden mahiyetine vakıf olmak gerekir. hesabı ondan sonraya bırakmak doğru bir yaklaşım olur.

Üst Alt