Pazar Gezisi Ve Oyuklar | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Pazar Gezisi Ve Oyuklar

wolf_52

Kullanıcı
sıtatüsü yüksek bir mezar odası mevcut sağ tarfından bakan bir aslan kelesi karşısında kuğ.. ama işciliği kıral mezarları gibi . kilitli taş ve mühür var.. işciliği çok zor nerden girmeye kalkarsan kalk muhakak tuzak devreye gircekdik üstden boza boza girmediğin sürece... x .... yaptığım yer bariz girişi lakin tuzaklı....... dikatimi çeken diyer nokda ise kırmızı çenber içine aldığım yer ters V nin önü kesilmiş ürtüne bakma altındaki taş koyma gibi o taşda boşluk bak.... ufak bir hediye verebilrr.....ustalarımın dedikleriyle birlekde harmanlayrak değerlendirerek düşün bunlarıda ...

adrenalin68

Kullanıcı
İkizceli Ustam, Cantar Ustam ve Wolf Ustam konuya ilgilerinizden dolayı ayrı ayrı teşekkür edip saygılarımı sunuyorum. Hepinizin de görüş ve yorumları benim için çok önemli, son olarak benim de üzerinde şüpheli gördüğüm birkaç yeri çizdim. Değerlendirip görüşlerinizi biraz daha detaylıca bildirmenizi istirham ederim. Zira siz Usta, bizse çırağız :)

adrenalin68

Kullanıcı
Konuyu açalı yaklaşık olarak bir 15 gün falan olmuştu, pazar günü bölgeye tekrardan giderek biraz daha genel ve daha detaylı resimler çekmeye çalıştım. Ustalarımızın bu konudaki görüşleri benim için önem teşkil etmektedir. Saygılarımla.

İkizceli Abim daha önceden burda bir göl var mıymış yerini biliyor musun diye sorduğunuz yer de aşağıdaki resimlerdir. Burası zaten dere yatağındadır. Şimdiler çok küçük bir göletcik, ama evveliyatında dere yatağı olması hasabiyle biraz daha büyük olduğu kanaatindeyim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili kardeşi ilk resim bence daha anlaşılır bir duruma gelmiş. önden görünüm düşündüğüm gibi.

ben girişin büyük ihtimalle zeminden olduğu kanaatimi tekrar söylemek istiyorum. çizgi boyunca boşluk tespiti yapdınızmı bir tünel alabildinizmi bende merak ediyorum. kaya bir çok bulguları gizler görünümlü olması hesabıyla çok emin olmamakla beraber,ikinci bir yer barındırma ihtimali de olabilir.
bölgede bir çok yer işlenmiş görünüyor. ayrı ayrı değerlendirmeye gerek yok. zaten yeterli boşluk tespiti yapan bir kısmına vakıf olmuştur.

bulguların bir kısmı farklı noktalara serpili olsa dahi bu kısımda boşluk alabildinizmi.

tarif ettiğmiz gibi çuıkur bir yerde. uzak çekim. eğer bir ikincisi yoksa. bulguların bir kısmı açığına doğru gidiyor. mesafeyi bu görüntülerden söyleyemeyiz.ama bir çoğu bu karenin dışında. araziyi sizler gibi karşımıza alabilsek keşke.
sağında ve solunda,her hangi dikkat çeken bir yer, bir bulgu oldumu veya boşluk tespiti yapma imkanınız.
özetlemek gerekirse, güzel bir tespit ,bir çok noktayı aydınlatır diyelim. inşaallah başarmışsınızdır.

adrenalin68

Kullanıcı
sevgili kardeşi ilk resim bence daha anlaşılır bir duruma gelmiş. önden görünüm düşündüğüm gibi.

ben girişin büyük ihtimalle zeminden olduğu kanaatimi tekrar söylemek istiyorum. çizgi boyunca boşluk tespiti yapdınızmı bir tünel alabildinizmi bende merak ediyorum. kaya bir çok bulguları gizler görünümlü olması hesabıyla çok emin olmamakla beraber,ikinci bir yer barındırma ihtimali de olabilir.
bölgede bir çok yer işlenmiş görünüyor. ayrı ayrı değerlendirmeye gerek yok. zaten yeterli boşluk tespiti yapan bir kısmına vakıf olmuştur.

bulguların bir kısmı farklı noktalara serpili olsa dahi bu kısımda boşluk alabildinizmi.

tarif ettiğmiz gibi çuıkur bir yerde. uzak çekim. eğer bir ikincisi yoksa. bulguların bir kısmı açığına doğru gidiyor. mesafeyi bu görüntülerden söyleyemeyiz.ama bir çoğu bu karenin dışında. araziyi sizler gibi karşımıza alabilsek keşke.
sağında ve solunda,her hangi dikkat çeken bir yer, bir bulgu oldumu veya boşluk tespiti yapma imkanınız.
özetlemek gerekirse, güzel bir tespit ,bir çok noktayı aydınlatır diyelim. inşaallah başarmışsınızdır.
İkizceli abim;
1- ok işaretiyle ile gösterdiğiniz noktada müjdelik mi var, yahut da daha değişik bir bulguya bakmalıyım?

2- Zeminde çizdiğiniz oka gelince: Biliyorsunuz ki, ben çubuk konusunda hayli yeniceyim; öncelikle sizin gayret ve çabalarınız sizin bizlere yol gösterici olmanız ve ilham kaynağı olmanız hasabiyle daha yeni yeni haşır neşir olmaya başladım. Bu yüzden çubuklardan çekim alıyorum fakat; dilini çözmek zaman alacağa benzer. Zeminde çizdiğiniz yönde boşluk ve değerli çekimi aldığımı düşünüyorum. Ayrıca burada ilave etmek isterim ki paylaşmış olduğum resimlerde bir tünel girişini andıran dar bir delik var, ordan içine girmem mümkün olmadı, lakin kıvrılarak giden bir tünele benzer bir yapıyı barındırıyordu. O tünel girişiyle resimlerde görülen kayalar çapraz karşılıklı, arasında takriben 15-20 metre var ve bu ikisini dere ayırmakta, yani biri derenin bir tarafında, diğeri de diğer tarafında. O tünel girişi olabileğini düşündüğüm delikte yaptığım boşluk tespitinde dere etrafında kıvrılarak bu kayaya doğru gelen bir boşluk aldığımı düşünüyorum ve sizin zemin üzerinde çizdiğiniz nokta da boşluk var. gümüş ve pirinç çubuklarla baktım.

3- Gölün bulunduğu kısmı en son oradan ayrılırken uzaktan resimledim Yakınına gidip bakma imkanım olmadı, önceki resimlerde siz orda göl var mıydı dediğiniz için bölgeyi bilen arkadaşa sordum.

4- Son olarak diğer kayaya gelinince; Öncelikle kayanın aşağıdaki resimde gösterdiğim kısımlarında birden fazla oda, ya da birbirine geçişli odalar olduğu kanaatindeyim. Ayrıca oyuklu kaya ile diğer kaya öbekleri birbirine çok uzak değiller 60-70 metre gibi, arazide çekim veren başka noktalar da oldu. Lakin önemli bulduklarımı fotoladım ve sizlerin fikrini almak istedim. Saygı ve hürmetlerimle. (çırak )

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili kardeşim, çubuklar konusunda yeni olman, belki tam tespitte noksanlık verse bile boşluk olmayan bir yerde ,bakırlar asla tepki vermez. ama sistemlerini yeni kavramaya çalıştığın için,bu aşamalarda bazı yetersizliklerin normaldir. düşünce bazında bile ,işareti yeterince okuyamadığın için ,tam olarak hangi noktadan ve nasıl bir tespit yapmalıyımı değilde ,aldığın tepkinin doğru olup olmadığından emin bile olamayabilirsin. zamanla aşacağından eminim.
son resimde iki odayı çizmen,tünelli yerin ,karşı tarafa geçtiğini anlaman,çok olumlu bir gelişme.
yalnız o noktadan girmeye çalışmak, müslümana ,gavur eziyeti gibi olur.düşüncesi bi,le beni korkutur.
çizdiğim ok zemine bakış açısını anlatmak içindi. ve zeminden aldığın boşluğuda görmeden onaylayabilirim.
arazi üzerinde başka noktaların olduğunu sanırım ima etmiştim. bir resminde bile setli bir alanda ,çekim yapılan kısımda mahzen görünüyor.
bu geldiğin noktada tavsiyem ağır yerler değil, üstten sığ ve mezar türü yerlerde kendini geliştirmen ve tecrübeni artırmandır. sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

karanar

Kullanıcı

çektiğin resimlerden hangisinin, daire içine aldığm yerler olduğunu anlayamadım ama bu iki yerde işçilik var gibi görünüyor.

Üst Alt