Pazar Gezisi Ve Oyuklar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Pazar Gezisi Ve Oyuklar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili kardeşim,bu kısım bir çok detaya haiz. dikine sıralanmış üç oyma ,o kısma gizlenmiş gibi. daha altında görünmeyen kısımda varmıdır bilemeyiz,ama bunca detayın arasına sıkıştırılmış ve aşağı doğru dizilmiş bu oymalar, üstten alta doğru kat şeklinde mezarlar olma ihtimali çok yüksek. bu türler genelde değerli olanlardır. genelde çapı az olan oda türü gibidir,ama 70-80 cm inildikçe bir diğeri çıkar. böyle işlerde acele etmeden gerekli incelemeyi tam olarak yapmak gerekir.40 ölçmeli bir biçmeli misali, bir tasarruf ondan sonra düşünülmeli. bir mezar odası veya bir iki mezar veren bulgulardan çok daha kapsamlı bir yer.

adrenalin68

Kullanıcı
sevgili kardeşim,bu kısım bir çok detaya haiz. dikine sıralanmış üç oyma ,o kısma gizlenmiş gibi. daha altında görünmeyen kısımda varmıdır bilemeyiz,ama bunca detayın arasına sıkıştırılmış ve aşağı doğru dizilmiş bu oymalar, üstten alta doğru kat şeklinde mezarlar olma ihtimali çok yüksek. bu türler genelde değerli olanlardır. genelde çapı az olan oda türü gibidir,ama 70-80 cm inildikçe bir diğeri çıkar. böyle işlerde acele etmeden gerekli incelemeyi tam olarak yapmak gerekir.40 ölçmeli bir biçmeli misali, bir tasarruf ondan sonra düşünülmeli. bir mezar odası veya bir iki mezar veren bulgulardan çok daha kapsamlı bir yer.
Ustalık böyle birşey olsa gerek, böyle ustaya çırak olmak gerçekten mutluluk verici diye düşünüyorum.

cantar

Kullanıcı

TAŞLARIN SAĞDAN SOLA YUKARIDAN AŞAĞI VE TEKRAR SAĞA DOĞRU DİZİLİMİNE BAKARSANIZ BİR YILAN GÖRÜNTÜSÜNDE DİZLMİŞ GÜZEL VE İLGİNÇ BİR YER SU KAYNAĞININ OLMASIDA GÜZEL BİR TESADÜF İŞÇİLİĞİ AĞIR AMA DEĞERLİ MEZAR ALANI TAŞLAR ÜST ÜSTE KONULARAK HAZIRLANMIŞ BENCE GÜZEL BİR YER....

fatih7979

Kullanıcı
kayanın yapısı ve goruntusu dogal oldugunu gosterıyor kucuk oymalar basıt mezarlardır fakat resımde goruken yer yok

cantar

Kullanıcı

TAŞLARIN SAĞDAN SOLA YUKARIDAN AŞAĞI VE TEKRAR SAĞA DOĞRU DİZİLİMİNE BAKARSANIZ BİR YILAN GÖRÜNTÜSÜNDE DİZLMİŞ GÜZEL VE İLGİNÇ BİR YER SU KAYNAĞININ OLMASIDA GÜZEL BİR TESADÜF İŞÇİLİĞİ AĞIR AMA DEĞERLİ MEZAR ALANI TAŞLAR ÜST ÜSTE KONULARAK HAZIRLANMIŞ BENCE GÜZEL BİR YER....

DOĞAL BU İSE BİR ŞEY BİLMİYORMUŞUM BEN............

adrenalin68

Kullanıcı

DOĞAL BU İSE BİR ŞEY BİLMİYORMUŞUM BEN............
Cantar Ustam, burda araştırmayı hangi yönde yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim aceba? Bir de çiziminizde siyah kalemle daire içine aldığınız en alttaki daire ve en üstteki daire neleri ifade eder?

cantar

Kullanıcı
ÜSTTEKİNDE BİR YÜZ VAR ALTTAKİNDE İSE BİR KABARTMA YILAN VAR O KAYALAR ÜST ÜSTE KONULMUŞ DİZİLMİŞLER İŞÇİLİĞİ AĞIR.........YILANIN KAFASININ BİTİMİNDE DAİRE İÇİNDE X VAR HER ŞEY BENİM OLDUĞUM YERDE DİYOR PUT DEĞİL ÇAPRAZ ÇARPI VAR......

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bazı arkadaşlarımız ,anlayamadığından ,belki, de başka bir amaçla doğal demesi,üyelerimizin zihnini karıştırtırabilir düşüncesiyle,bu bölümde ,herkesin kolay anlayabileceği bir yere değindim. amacım, bu yerde gereken incelemeyi ihmal etmemen için dikkatini çekmek ti.
cantar ustamız konuyu biraz daha genişleterek yerin önemine işaret etmiş.

bakış açılarına dikkatli yerinde bak.

ustamızın ifade ettiği gibi, zeminden yukarsı komple yapma. bazılarını bende ilave olarak cizdim. üzerlerindeki bazı bulgularda mahiyetini veriyor. arazide en az bir on yıl geçirmeyenlerin anlamasınıda beklemiyoruz.
bunca işçiliğin ,kolay açılabilecek bir yapıda olmadığı kanaatinide taşıdığımı söylemek istiyorum. ön alt meyilli kısımdan fotosu varsa görmeyi tercih ederim. inanıyorum boşluk sistemiyle tespitini başarırsınız.

Üst Alt