s.a saygı değer mekan ailesi.sizin için sunduğum bu kabartma yılana yorum gelir mi? acaba...!!!:

İRON

Kullanıcı
s.a saygı değer arkadaşlar.bu görmüş olduğunuz kabartma yılanı bundan bir yıl önce görmüştüm.bu yılanın bulunuşunun ilk ve orjinal hali.

2170vvv.jpg

bu da yılanın bulunduktan sonraki temizlnemiş hali.....
4305rrr.jpg

malesef evet malesef diyorum buda son hali.çünkü ne yazıkki tahrip etmişler..ne diyim bilmiyorum ki kırarak ne geçiyorsa artık ellerine...?:confused:somurtuk

5485bbbb.jpg

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
Cevap: s.a saygı değer mekan ailesi.sizin için sunduğum bu kabartma yılana yorum gelir mi? acaba...!!!:

wwvdefjzj.jpg

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
Cevap: s.a saygı değer mekan ailesi.sizin için sunduğum bu kabartma yılana yorum gelir mi? acaba...!!!:

işaretin kırılması yabanı kaynaklı sanırım...nokta belirlenmiş ya almışlar yada alacaklar...
dere yatağı var orada fakir ustam işlem dere yatağında ve tahminimce yaklaşık 300- 400 mt uzaklıkta olacak.. bir kontrol edermisin?

mameki

Kullanıcı

;)İyi forumlar Üstadım.Güzel yermiş(alkış) cevre fotolarını görmek isterim yanlız yılan değil üstadım işaret tehlike belirtiyor yani nevaleye yakınsın demektir.Bu arada yılan işaretlerinde bu kadar keskin dönüşler yapılmaz yuvarlak dönülür,bu bi sanat üstadım yapanıda işin erbabı sanatçı bir nevi aşağıda resimde anlatacağım Üstadım.İyi çalışmalar dilerim.Saygılar

6062adsiz.JPG

İRON

Kullanıcı

ah kare usta ah bibilsen ne kadar üzüldüm kırılmış son halini görünce.inanırmısın bu yılanı çobandan koparabilmek için tam biryıldan fazla zamanımızı almıştı görene kadar.git gel konuş anlaş söz ver ikna et derken en sonunda aldık ama aldıktan bir kaç ay sonra ne hale getirmişler..bu yılana dışardan bileadam ayarlamıştık ama gel görki güzelim nadide işaretleri mahv etmişler.halende dışardaki adamın kırıldığından bir haberi yok.ama yapacak bişey yok söleyecez yada bir kaç bahen uydurup gelmemesini sağlayacaz en azından adama karşlı rezil olmaktan kat be kat iyidir.

yorumunuza gelince...!mubarekk o yılanın kur,yruk kısmında bir çok kayalık mevcut.şöle bi yüz metreden sonra kayalıklar yerini bi uçuruma brakıyor ama tatlı bir uçurum öle bildiğimiz keskin uçurumlar değil..o uçuırumdan sonraki kısmı göz alabildipğince patates tarllaarı mevcut.yılan v kısmında ve kafa kısmı istikametinde şöle bi 50 ila 10 metre arasında bir buyuk x işareti mevcut.hemen az biraz ilerisindede patika yol geçer.zaten az meyillidir yılana gelirken.v işaretinin yönundede hafif bir meyil var patika yolda o yönden geçer.v işaritinin istikametinde şöle bi 500 ila 700 mtre arasında bir dere mevcut ama daha gidipte bakamadık..ilerki zamnalarda gidersek şayet inş oranında fotolarını çekerim..saygılar sevgiler...selametle...

A21MEDLi

Admin

fakir_baba bu yılanın OK yönleriyle ilgilen,çökmüş alan veya yığma mavi ok yönlerinden birindedir.yılanın dereyle olan benzerliğine bakarsak;oradaki dere geniştir (nehirde olabilir) dere V kavisinden sonrası görünmüyor (ya şelale oluyor veya arazi irtifa keybediyor) derenin V sinden sonrasıyla ilgilen orada suyu bol kaynak çeşme olmalı..

4305rrr.jpg

İRON

Kullanıcı

işaretin kırılması yabanı kaynaklı sanırım...nokta belirlenmiş ya almışlar yada alacaklar...
dere yatağı var orada fakir ustam işlem dere yatağında ve tahminimce yaklaşık 300- 400 mt uzaklıkta olacak.. bir kontrol edermisin?

s.a mubarek evet haklısın farklı kişiler farklı düşünceye bomoş düşünceye sahip kişilerce tahrip edilmiş diye düşünüyorumm. oralardan daha bişey alınmadı ama elimizi biraz seri tutmazssak galiba alacaklarki kırmışlar..evet haklısın dereyatağı var oda v işaretinin istikametinde.buda heralde tahminimce 500 m rden aşağı kalır yanı yok.vişartetinin ölçümü ise 7cm idi artık kaça çarpılır tam olarak bi bilgim yok..inş bidahiki gidişimiz kısmet olursa bir çok çevre resimleri ile birlikte geri dönerim..saygılar mubarek selametle kal inş...

İRON

Kullanıcı

;)İyi forumlar Üstadım.Güzel yermiş(alkış) cevre fotolarını görmek isterim yanlız yılan değil üstadım işaret tehlike belirtiyor yani nevaleye yakınsın demektir.Bu arada yılan işaretlerinde bu kadar keskin dönüşler yapılmaz yuvarlak dönülür,bu bi sanat üstadım yapanıda işin erbabı sanatçı bir nevi aşağıda resimde anlatacağım Üstadım.İyi çalışmalar dilerim.Saygılar

6062adsiz.JPG

dersimli kardeşş her yoruma saygım var.ve bu yılanın bu halini görünce hiçde havam kalmadı tartışacak haldede değilim.düşüncen çok tşlr.selametle..

İRON

Kullanıcı

fakir_baba bu yılanın OK yönleriyle ilgilen,çökmüş alan veya yığma mavi ok yönlerinden birindedir.yılanın dereyle olan benzerliğine bakarsak;oradaki dere geniştir (nehirde olabilir) dere V kavisinden sonrası görünmüyor (ya şelale oluyor veya arazi irtifa keybediyor) derenin V sinden sonrasıyla ilgilen orada suyu bol kaynak çeşme olmalı..

4305rrr.jpg

s.a mubarek amedli kardeş.bu yılanın baktığı yönde herhangi bir yığma yada tepe felan görünmüyor.cvirdada yok malesef keşke olsa idi..baktığı istikamette buyuk bir x işartei mevcut.vişaretinin istikametindede aynı yılandaki v işareti gibi bi kayada çok keskin bir üçgen şekli verilmiş bulunmakta.onun ucuda tam yılanın v işaretine bakmakta.dere ise ondan baya bi uzaktadır.iş derede bitiyor farkındayım ama ilk gidişimizde bir turlü bakma imkanımız olmamıştı.çeşme desen onuda göremedik ama geniş çaplı bir araştırma yaparsam buyuk bi ihtimalle derede ki mezarıda son noktayıda bulurum inşallah c.c ama dediğim gibi hiç içimde artık gitme greksinimi kalmadı.bu son halini görünce. bende bilmiyorum napacağımı..yorumun için çok tşlr mubarek saolasın.selametle kal inş...saygılar..

A21MEDLi

Admin

s.a mubarek amedli kardeş.bu yılanın baktığı yönde herhangi bir yığma yada tepe felan görünmüyor.cvirdada yok malesef keşke olsa idi..baktığı istikamette buyuk bir x işartei mevcut.vişaretinin istikametindede aynı yılandaki v işareti gibi bi kayada çok keskin bir üçgen şekli verilmiş bulunmakta.onun ucuda tam yılanın v işaretine bakmakta.dere ise ondan baya bi uzaktadır.iş derede bitiyor farkındayım ama ilk gidişimizde bir turlü bakma imkanımız olmamıştı.çeşme desen onuda göremedik ama geniş çaplı bir araştırma yaparsam buyuk bi ihtimalle derede ki mezarıda son noktayıda bulurum inşallah c.c ama dediğim gibi hiç içimde artık gitme greksinimi kalmadı.bu son halini görünce. bende bilmiyorum napacağımı..yorumun için çok tşlr mubarek saolasın.selametle kal inş...saygılar..

fakir_baba işaretin resmi sende varya o kadar üzülme,yılanın çözümünü yapan insan bu şekliylede çözer bulur,işaret kırılmasını takma kafana,yılanı yapan ve gömen insan sadece yılana güvenmemiş,etrafında yardımcı işaretleri vardır.

yılanın baktığı istikamette veya yılanın alt çenesi('' L'' yapmış) istikametindede fazla yüksek olmayan TAŞ YIĞMA veya ÇÖKMÜŞ alan la ilgilen.
Y-V bunlar bir nevi üçgendir üçgenide temsil eder.yılanın V sinin açısındaki üçgenin farklı açısını ölç,o açıda ve mesafesiyle ilgilen,veya üçgen yapmış alan bul.