Selamun Aleykum!Bu ne işareti dir acaba? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Selamun Aleykum!Bu ne işareti dir acaba?

enver

Kullanıcı
Cevap: Selamun Aleykum!Bu ne işareti dir acaba?

Yorumlarınız için Çok teşekürler sayın Ustalar!

star21

Kullanıcı

bana göre burası kapalı oda mezarına müsait bir yer değil bu benim fikrim

star21

Kullanıcı

burdaki dere ne tarafında peki..

sakin adam

Kullanıcı

slm. o kayadaki işaret yığma mezar işareti resimde görülen yerde muhtemelen mezarın olduğu yer.

star21

Kullanıcı

kaçıncı resim yığma mezar dostum?

enver

Kullanıcı

Yorlumlarınız için teşekürler!taş yığmanın olduğu yerde sağ tarafında dere kalıyor.yada uzun kayanın olduğu yerin sağ tarafın deredir.Teşekürler!o işaret ise ters çevirilmişti ve yerin altında 1.5 yada 2 metreden çıkardık.

cantar

Vip Üye

Bu taşın rengi niye diğerlerinden farklı mavi görüyorum eğer renk körü değil isem

Ben bu yerde olsam ilk bakacağım yer parça halindeki taşlar bir mezar üzerini örtüyor olabilir
ikinci olarak bu taşlar bir oda mezar içerisinden yapılırken içinden çıkarılan moloz taş parçaları olabilir.
aşağıdaki birinci ve ikinci fotograftaki yerlerin en az 2-3 m altına kadar inerdim.
gelelim top gülle şeklindeki taşa o taş bir
mancınıkla atılan taş olabilir
su kenarında oluşu ve eğer yakınında bir maden varsa veya bu derede akar suda değerli bir maden varsa onu bağlı bulunduğu kaya katmanı parçalarından ezerek çıkarmak için kullanılmış olabilir
veya hububat ezmek un elde etmek amaçlı kullanılmış olabilir.
o işaret dediğiniz taş biraz meden parçacıkları elde etmek için kullanılmış gibi geldi bana zira.
veya en son olarak da eğer o devirde metin yaaşıyor olmuş ise futbol oynamak için kullanılmış olabilir...

star21

Kullanıcı

taşın rengi ağırlıklı olarak mineralinden dolayı ve içindeki madelerden de renk değiştirir..

enver

Kullanıcı

Yorumlarınız için teşekürler!taşın rengi beyaztır amca!güneş vurmuş diye renkli görünüyor.yanlız o taşın ve diğer yuvarlak taşın burayla hiç alakalı değil.o setin içinde bulduk onları.ve diğer resimler amaca büyük taşların görünen yer ise benim değil Truva ustanındır.onu örnek amaçlı paylaşmış buraya Amca!Teşekürler!