Sevgili Dostlar, Deve, Adam, Eşek Ve Işaretli Bir Taş...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Saygıdeğer Arkadaşlar ben burada kendi adıma söz sarfettim ve sonrasında nasıl böyle bir şey söyleyebildim gerçekten üzüldüm ve üzgünüm;Kimse üzerine alınmasın sözlerimi.Bana Ceza verin en iyisi,Kendi ipimi çekmek ağır gelir,Lütfen uygun gördüğünüz haftamı olur,ay mı olur uzaklaştırın gidim,(Allah1 c.c) emanet olun,Saygılarımla
sevgili Erdem kardeşim,konular içinde belki istediğimiz yaklaşımları göremeyebiliriz. benden bvir kaç dk. önce ben yazarken yorumlamışsın. şimdi yeni gördüm. bura da herkes düşüncelerini açıklıyor.belki yorumlarımızın zamanı ve üslubumuz bazılarımıza uygun gelmeyebilir. buradaki her yoruma bende katılmıyorum. ama her yorumdan alınması gereken detaylar olabilir diye başta da yazdım.bana yada yorum yapan bir arkadaşımıza ,yorumu doğrultusunda veya görünen bir detay hakkında bir şeyler sorulsa sanırım cevabında çoğumuz zorlanır.
bir daha bu tür yazıları senin adına görmek istemiyorum. abi kardeş hepimiz bir diğerimizin hukukuna
riayet ederek üzmeden germeden sevmiyorsakta saygı içinde yorumlarımıza da paylaşımlarımızada devam edec eğiz inşaallah.yazını silecektim ,belki üzülürsün diye silmedim. hepinizi ALLAH a emanet ediyorum. sağlıcakla afiyetle kalınız.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili dostlar değerli yorumlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim Allah cc. razı olsun inşallah... bu işaretlerin olduğu mıntıka içerisinde üç kademeden oluşan bir çağlayanımız var üç adet dede mezaramız var ikisi ayrı tepelerde birbirini görüyor biride aşağıda resimlerini göreceğiniz kanımca en önemli olanı çağlayanın üst tarafındaki düzlükte tabii çağlayanın etrafında açılan yerler var amma açılmayan yerlerde var diye içimde bir his var...

Çatısı görünen dede mezarı ziyaret.. eski mezarlar...

hemen sağında çaput bağladıkları yer...

ziyaretin kuzeyine düşen ön yüzeyi tıraşlanmış kaya...

Ziyaretin yan tarafında ahali tarfından kullanılan mağara iç bölümünden bir kaç resim...

Mağaranın girişe yakın bölümlerindeki emareler ve anıt ağacımız...

Burası kesilen kurban kanlarının döküldüğü mağaranın üst tarafı bir insan girebilecek açıklıkta bir hayli derin...

Burasıda mağaranın batı tarafında iki yakın bir uzak ağaçlarımız...

Burası değirmene giden su arkı...

devamı...

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
emarelerin guzel olmasi gereken bolgede fakat bu zamana kadar kalacagini zannetmiyorum yinede bakip incelemede fayda var şimdi oncelikle deve yi cevaplandiralim emarenin civarinda deve bagirtan rampasini buluyoruz rampa baslangicinda ki buyuk oturan deveyi buluyoruz ve orasini arasdiriyoruz mamul devenin oldugu yerde zamanla tahriş olmuş olabilir goruum degiştirmiş olabilir dikkatli araşdirin

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
diğer resim halka li taşin etrafi acilsa başka emarelerde cikacak medeniyet bolge ve tumulusu anlatan emaredir fakat tumulus boşdur birde şunu der yaşam ve ölüm o civarda mezarliklarlar var kucuk buyuk mezarlik alan arasdirilmali kismetde varsa birşeylere rastlarsiniz.

gıral

Vip Üye
Ustam işinzor doğrusu butürden yerlerde işinsonunu noktasını bulsanda nasıliş yaparsınki bendebunu düşünüyorum işaretler dedemezarına çıktıysa halkta orayı manen sahiplenmiş nasılolaki

ASİAVCI

Kullanıcı
BU İŞARET ORTADAN DERENİN GECTİĞİ BİR VADİNİN BİR YAMACINDA OLUR EN ÖNDEKİ EŞEK VEDE KÖPEK BU KERVANI VEYA DEVEYİLİLERLETMEZ KÖPEK KIZA ARDILMIŞEŞEKDE SUDAN GECMEZ YANİ ARADIĞIMIZ İŞARATİN OLDUĞU YÜZDE BU İŞARETTEN AŞAĞI KARŞI YAMACA YURURUZ BU YAMAŞTAN BU İŞARETE DOĞRU BAKTIĞIMIZDA ALT TARAFLARINDA MIHRABİMSI İŞLENMİŞ KAYAYI GÖRECEKSİNİZ ARADIĞINIZ BU KAYANIN ÖNÜNDEDİR

indir-14596.jpg

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
BU İŞARET ORTADAN DERENİN GECTİĞİ BİR VADİNİN BİR YAMACINDA OLUR EN ÖNDEKİ EŞEK VEDE KÖPEK BU KERVANI VEYA DEVEYİLİLERLETMEZ KÖPEK KIZA ARDILMIŞEŞEKDE SUDAN GECMEZ YANİ ARADIĞIMIZ İŞARATİN OLDUĞU YÜZDE BU İŞARETTEN AŞAĞI KARŞI YAMACA YURURUZ BU YAMAŞTAN BU İŞARETE DOĞRU BAKTIĞIMIZDA ALT TARAFLARINDA MIHRABİMSI İŞLENMİŞ KAYAYI GÖRECEKSİNİZ ARADIĞINIZ BU KAYANIN ÖNÜNDEDİR

indir-14596.jpg

Eyvallah ustam teşekkür ederim...

Kervan07

Admin
ustam devenin duruşuna göre anlamı değişir. burdaki devede şifreler mevcut.bu tarz bir deve işareti ile tecrübem olmadı bu yüzden yanlış yönlendirme yapmak istemem.şunuda belirtmeden geçemiycem,burda sanki o deve işareti ile bağlantılı çok şey varmış da, ya zamanla yok olmuş yada birileri tarafından yok edilmiş. işaretler birbirleri ile bağlantılıdır bu yüzden devenin devamındaki varsa işareti bulmak gerekir.ustalarım mantıklı ve isabetli yorumlar yapmışlar.inşallah burdan güzel sonuçlar alırsınız .

KANAS_USTA

Admin
Bu isareti daha evvel gormus Yozgatta diye duymuştum lacivert abi dogru mudur