Sirali Kare Oymalar... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Sirali Kare Oymalar...

ergenekon60

Kullanıcı
1NalVj.jpg
bu resimde karşı kayalığın tepesinde kare oymaların olduğu kayalığın görüntüsü..

ergenekon60

Kullanıcı
burası karşı kayalığın güney tarafı dizili taşlar ve dolgu toprak alan...

ergenekon60

Kullanıcı
düzlük alan yüzey tarama ile taradık buradan kurşun parçaları çıktı...

ergenekon60

Kullanıcı
burası yukardaki düzlükte olan taş yığma resimin orjinali aslında daha uzun görünmekte ama burda hızlı yükle sitesinden resimler daha bozuk geliyor....

ergenekon60

Kullanıcı
burada yine yukarı bölümde taş yığma olarak bahsettiğim yerin sol tarafında kalan başka şüpheli yer...şimdilik bu kadar:)

esrarengiz2828

Kullanıcı
düşüncemi söylemek isterim bu günlerde mekanda bulunan bi arkadaşımız var 6. his der benimde bazen böyle hislerim oluyor açıkcası düşündüğüm şeyler ya bazen gerçek oluyor yada daha önceden yaşamış gibi hissedip sandığımı yaşıyorum açıkcası veya biyerde bi yaşanmışlık varsa oranın eski haliyle hayal edergibi oluyorum yada olacağını sandığım biyerde bazı şeylerin gerçek orda olduğunu görüyorum sayın ustam bu kare oymaları daha önce yine bi konu altında bilgi paylaşımına sunulduğunu hatırlıyorum bazı bilgilerde verildi ama benim şahsi düşüncemi soracak olursanız bunların mezar veya para amaçlı yapılmadıkları kanaatindeyim kullanım amaçlı diye düşünüyıorum ama şu mihrap gibi olan yer enteresan ve bu mihar işaretlerinin altında genelinde mağra veya giriş olduğunu gördüm veya mezar su bendinin geçmişinin ne kadar eski olduğu konusunda bi bilginiz varmı eğer çok eski ise kare oymaların su bendiyle alakalı olarak kullanım veya su bendinin yapım esnasında kullanıldığı kanaatindeyim ama burda su bendi ile alakalı eski yerleşim veya değirmen olması halinde yine arayacağımızın buralarda olduğuna dair bi his var saygı vede sevgilerimle

Üst Alt