Sirali Kare Oymalar... | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Sirali Kare Oymalar...

ergenekon60

Kullanıcı
düşüncemi söylemek isterim bu günlerde mekanda bulunan bi arkadaşımız var 6. his der benimde bazen böyle hislerim oluyor açıkcası düşündüğüm şeyler ya bazen gerçek oluyor yada daha önceden yaşamış gibi hissedip sandığımı yaşıyorum açıkcası veya biyerde bi yaşanmışlık varsa oranın eski haliyle hayal edergibi oluyorum yada olacağını sandığım biyerde bazı şeylerin gerçek orda olduğunu görüyorum sayın ustam bu kare oymaları daha önce yine bi konu altında bilgi paylaşımına sunulduğunu hatırlıyorum bazı bilgilerde verildi ama benim şahsi düşüncemi soracak olursanız bunların mezar veya para amaçlı yapılmadıkları kanaatindeyim kullanım amaçlı diye düşünüyıorum ama şu mihrap gibi olan yer enteresan ve bu mihar işaretlerinin altında genelinde mağra veya giriş olduğunu gördüm veya mezar su bendinin geçmişinin ne kadar eski olduğu konusunda bi bilginiz varmı eğer çok eski ise kare oymaların su bendiyle alakalı olarak kullanım veya su bendinin yapım esnasında kullanıldığı kanaatindeyim ama burda su bendi ile alakalı eski yerleşim veya değirmen olması halinde yine arayacağımızın buralarda olduğuna dair bi his var saygı vede sevgilerimle
usta bu bent yaklaşık otuz metre uzunluğunda kayanın sonunda dirsek yapıp tünelle birleşiyor ve orda eskiden değirmen varmış ama bu kare oymaların olduğu yer sunak ve ibadet alanı olarak kullanılmış çünki derenin kenarında düz bi kayada sıralı 3 adet daha kare oyma vardı o kayayı bazı defineciler kırmışlar karşı taraftada bazı muhtelif yerlerde basit mezarlar çıkarılmış bu yerdeki kare oymalar 2. ve 3. sü birbirine kanalla bağlantılı idi karşı tarfta ince bir yol var bu yol kayalığın kenarından tepesine doğru çıkıyor...

esrarengiz2828

Kullanıcı
usta bu bent yaklaşık otuz metre uzunluğunda kayanın sonunda dirsek yapıp tünelle birleşiyor ve orda eskiden değirmen varmış ama bu kare oymaların olduğu yer sunak ve ibadet alanı olarak kullanılmış çünki derenin kenarında düz bi kayada sıralı 3 adet daha kare oyma vardı o kayayı bazı defineciler kırmışlar karşı taraftada bazı muhtelif yerlerde basit mezarlar çıkarılmış bu yerdeki kare oymalar 2. ve 3. sü birbirine kanalla bağlantılı idi karşı tarfta ince bir yol var bu yol kayalığın kenarından tepesine doğru çıkıyor...
ustam o zaman çok zaman harcanacak bi yer diyebilirim kare oymaların yapımı ağız kısımlarının çoğu yukarı baktığı için kullanım amaçlı olduğunu düşündüm bide insan yetişemeyecek kadar yüksekte gibi duruyor eğer öyle ise yinede ben kare oymalara yönelmem mihrap ve değirmenin ordaki su kuyularına yönelirim oraya yakın yerlere bakarım su kuyularının içinde hem işaret hem para saklandığını sıvalı halde görmüştüm ve kanalın içinide iyice bakmak gerek suyun düştüğü yeride içinde olmak şartı ile teferruatlı yada ince yolu takip edip tepede ne var görmek gerek saygı vede sevgilerimle

Mirkut

Vip Üye
Ustam Kirilan 3 adet kare oyma kanalla biribirine bglimiydi yere dogrumuydu dizilimi. Bir bilginiz varmi.

ergenekon60

Kullanıcı
Ustam Kirilan 3 adet kare oyma kanalla biribirine bglimiydi yere dogrumuydu dizilimi. Bir bilginiz varmi.
dereye doğru 2. ve 3. birbirine kanalla bağlıydı tam dere kenarında hemen karşısındada ince patika yol var...zaten yol boyu emareleri fotoladım ...

Mirkut

Vip Üye
Izaman duzluge yonelin tahminimce oradaki mezarlar dolu. Siz yunede tesbit yapmissinizdir. Yigmalardan ziyade kaya mezar ve nirmal definlerde olabilir. Biri doludur.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
EMEĞİNE SAĞLIK ERGENEKON KARDEŞİM. resim yüklemeyi,paint kullanmayı da iyi öğrenmelisin. ilerki zaman içinde lazım olabilir.
kullandığın yüzeydekileri veya çok sığ olanları göreceğini en az bizim kadar biliyorsun.
çubuk kullanıp kullanmadığını veya başka cihaz kullanıyormusun bilmiyoruz. bölgede yeterli derinliğe ulaşabilen sistem olmalı ki , nerede odalar nerede mezarlar anlaşılmalı.
birde ,işaretleri karşılıklı ,üç orada beş burada diye değilde,bir bölümünü ve tespitini yapabilirsen, verdiklerinide paylaşır ayrı konular halinde işlersen,üyelerimiz daha iyi anlamış olacaktır. tespit edemediğin bir durumda ustalarımız da katkı yapacaktır.
tekrar teşekkür ediyor devamını bekliyoruz kardeşim. sağlıcakla selametle.

akrep68

Kullanıcı
Yasaklı
düşüncemi söylemek isterim bu günlerde mekanda bulunan bi arkadaşımız var 6. his der benimde bazen böyle hislerim oluyor açıkcası düşündüğüm şeyler ya bazen gerçek oluyor yada daha önceden yaşamış gibi hissedip sandığımı yaşıyorum açıkcası veya biyerde bi yaşanmışlık varsa oranın eski haliyle hayal edergibi oluyorum yada olacağını sandığım biyerde bazı şeylerin gerçek orda olduğunu görüyorum sayın ustam bu kare oymaları daha önce yine bi konu altında bilgi paylaşımına sunulduğunu hatırlıyorum bazı bilgilerde verildi ama benim şahsi düşüncemi soracak olursanız bunların mezar veya para amaçlı yapılmadıkları kanaatindeyim kullanım amaçlı diye düşünüyıorum ama şu mihrap gibi olan yer enteresan ve bu mihar işaretlerinin altında genelinde mağra veya giriş olduğunu gördüm veya mezar su bendinin geçmişinin ne kadar eski olduğu konusunda bi bilginiz varmı eğer çok eski ise kare oymaların su bendiyle alakalı olarak kullanım veya su bendinin yapım esnasında kullanıldığı kanaatindeyim ama burda su bendi ile alakalı eski yerleşim veya değirmen olması halinde yine arayacağımızın buralarda olduğuna dair bi his var saygı vede sevgilerimle
hocam burasi bos

ergenekon60

Kullanıcı
paylaşımın amacı zaten hem sayfaya renk katmak hemde adı üstünde paylaşmak...:);)

ergenekon60

Kullanıcı
eyvallah akrep kardeşim zaten benim görüşüm oymaların olduğu kayada değil araştırılması gereken yerlerin karşı taraf olduğunu düşünüyorun ve o kanıya vardım Allah razı olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt