Sizce Bu Taşların Anlamı Nedir? | Define işaretleri ve anlamları

Sizce Bu Taşların Anlamı Nedir?

kaan37

Kullanıcı
9d85a2911e12f1b5451bae64c080a929.jpg
fb795625f2fb2335d45e3b4cf055deec.jpg
0591d76ee0a39f89b05855f54296d13f.jpg
03ddece30ffef25f35dbb650e69a289c.jpg
ecbc7512945e94d3c289b0e9391fdf03.jpg
458df0ebb96f0b11c79c8719afbe6da3.jpg

Sevgili dostlar bu taşların olduğu yer bir köy evi ve köy evinin garaj kısmının içi. Önceden bu taşların üzeri ,temiz düz bir taşla kapalıymış ev sahibi kendi uğraşlarıyla bu taşları çıkarmış ortaya. Bu taşların olduğu bölümde birde tünel var 1 km dışarı dere kenarına çıkıyor tünelin yüksekliği de yerden diz mesafesi kadar aşağı yukarı. Sizce burada dikkat etmem gereken yada yapmam gereken nedir? Vereceginiz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim saygılar...

MAVRAN

Super Moderatör
Şimdi kardeşim tünel olduğunu yazıyorsun tünel çok önemli mutlak resim ve ayrıntılı bilgi baylaş, siz ne kadar bilgi ve resim baylaşırsanız bizde sana güzel yorum yabarız.
Burayı neden inceleme gereği duydunuz bu yerin mutlak bir hikayesi vardır bunu bizimle baylaşırsanız. Birde evin varsa uzaktan bir semini baylaş. Allah yardımcımız olsun.

kaan37

Kullanıcı
Bu evde daha önce den rumlar ve ermeniler oturmuş ama tam olarak tarih bilemiyorum. Aslında ben birebir inceleme içine girmedim bu ev bir tanidigima ait bende de fotoları mevcuttu burayada bilgilenme amaçlı ve yapabileceğim bir durum varmı öğrenmek için paylaşımda bulundum. Tünelin ne yazıkki şuan fotoları mevcut değil @Mavran

MAVRAN

Super Moderatör
Uzaktan da olsa evin bir resmi size çok güzel yorumlar verir. Rum evleri çoğu zaman meyva sını vermiştir. Resmi şimdi gördüm inceleyip bilgi baylaşım

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

SEVGİLİ KAAN,
bu kayanın duruşu,yapanladan sonra ,oturanlarca değiştirilmemişse meyiili bir alan,yukarıda sırtlama ve aşağısı inişli tünelin başlangıcı ile sınırlandırılmış orta bölümü veriyor.
aynen kayaya bakarak tünelin başlangıcından üste arazideki meyilli ,sırtlamalı yeri ,tünelin başlangıcının sağ kısmından itibaren yukarı doğru yüksek bir arazi yapısını,kayanın üzerinde görebilirsin. tünel başlangıcıda resme göre alt istikamete doğru olacak.tabiki kayanın yönü değiştirilmediyse.
sen şimdi bu tünelin üstten derinliğini biliyormusun birde nerede bittiğini. neden dersen,bak tünelin sonunda ne var. haberleri yokmu. haylide derin ve odanın orta kısmı önemli ve o kısım biraz daha derin.
buranın solundan yukarı sırta doğru bir kaç daha yer mevcut. acaba bunlarda ev yerlerimi veya o kısmlarda dikkatinizi çeken bir şeyler duyuldumu görüldümü. şimdilik sağlıcakla.

MAVRAN

Super Moderatör
Evin güzel. Yakın zamanda tadilat gördümü Dış bahçe duvarlar halen mevcutmu, evin girişinde bulunan basamakları. Evin giriş kapısının üstünde bulunan yazı. Ocak (şömine) halen mevcutmu. Evin içinden ahır inen merdiven, eve oranla ahır küçük olmalı doğrumu. Eğer öyle ise ahırın resimleri. AhırIn giriş kapısı içerden resimle,
Birde evin yukarısinda bulunan tümsek ağaçların olduğu yer orayı araştır dikkatini çeken birşeyler olacakmı, olmazsa yinede resimle. İkizceli Ustamın yazdıklarını asla göz ardı etme. Allah yardımcımız olsun.

kaan37

Kullanıcı
Tekrardan selamlar kusura bakmayın iş yoğunluğumdan değerli görüşlerinize yanıt veremedim.konumuza gelecek olursak bu taş hala hiç kımıldamamış bir şekilde duruyor ve bahsettiğiniz gibi evin zemini ve evin uzaktan olan resminde arkada görülen ağaçların zeminiyle arada bir meyil söz konusu.sizin bahsettiginiz tünel anladigim kadarıyla bu taşların arkasında kalıyor galiba henüz ortada olmadığı için derinliği hakkında bir bilgim yok. benim bahsettiğim tünel evden ikinci bir çıkış gibi düşünün o şekilde bir insanın emekleme şeklinde gidebileceği bir yer ve 1 km kadar dışarıdan dere kenarına çıkıyor ama içinden geçmediğimiz için icerisi nasıldır bilemiyorum.evde oturanlar yok ev çok eski yıkılma tehlikesi var ev sahibi evin bir hediye vereceğini tahmin ediyor ama nasıl olacak bakalım hayırlısı @ikizceli . @Mavran evde herhengi bir tadilat olmadı ama dış duvarlar yok giriş basamakları mevcut ama kapı üstü yazılar yok bu taşların karşı duvarının arka tarafında ocak durmakta.evet dediginiz gibi evde ahır da var ve daha küçük ama resimleri malesef yok. Evin üst tarafında ise ağaçların olduğu kısımda tümsek şeklinde kabarmalar var başkada dikkatimi çeken birşey yok. Valla üstatlar @ikizceli @Mavran verdiğiniz bilgilere hayran kaldım bu nasıl bir bilgi ve tecrübedir şaşa kaldım rabbim sağlık sıhhat versin sizlere

MAVRAN

Super Moderatör
Yavaş sen daha ne ustalar göreceksin bakma şu an yorum yapmadılar herhalde müsayit değiller.
Beni asıl ilgilendiren ocak ve ahır birde zayıf da olsa evin giriş basamakları. Eğer bu saydıklarımı resimlersen müthiş olur. Mevlam gönlüne göre versin.