Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

reddanger

Kullanıcı
Ustam surfer ile ugrasıyorum fakat ya sapma çok fazla ya da baska bir sıkıntı var. gerekli görüntüleme sistemim de var ama ne yazık ki sonuç yok. Teşekkür ederim bilgilendirmelerin ve herşey için. bu arada ben de elazığdayım eger bir gün denk gelirsek görüşelim @A21MEDLi ustam diyarbakırdasındır diye düşünüyorum.

Etliekmek

Kullanıcı
Surfer boşluk bulabiliyor benim kanaatimce. Bu aldığım görüntü yaşantı yerinin ve mağaraların bulunduğu yer. Bu çalışmayı rastgele geçen yıl almıştım surfer ile uğraşır iken.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    265.9 KB · Görüntüleme: 14

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Surferin Ruhunu biliyorsun,illaki Gözüne çarpmış,ama o yola girmemişsin yada girmissende inanmamışsın.
Vodeoyu gorsen bu yola girmediğini itiraf edecekmisin..;)
Her emek vermis tum ustalarin bilgileri degerlidir benim icin . Surferde cok seyler denedik evet. Vidoyu izledikten sonra itiraf ederim sorun degil. Saygilar.

A21MEDLi

Admin
Ustam surfer ile ugrasıyorum fakat ya sapma çok fazla ya da baska bir sıkıntı var. gerekli görüntüleme sistemim de var ama ne yazık ki sonuç yok. Teşekkür ederim bilgilendirmelerin ve herşey için. bu arada ben de elazığdayım eger bir gün denk gelirsek görüşelim @A21MEDLi ustam diyarbakırdasındır diye düşünüyorum.
surferden aldığın kordinatın noktasını ancak kordinatla bulabilirsin,
fakat earth görüntüsüne bakarakta noktanın üzerine gidebilirsin eartteki noktada kendine bi irengi noktası bul ve ordan surfer kordinatıyla ara yönünü ve ara mesafeyi ölç. araziye gittiğğinde o nirengi noktasına gel mesafeyi yönü ölç yaklaşık noktayı bulabilirsin...
veya el GPS ile kordinatını arazide 1m.sapmayla bulabilirsin...
bu anlattığıma dikkat etmezsen,boşuna surferle uğraşma..noktanı bulamazsın...
evet Diyarbakırdayım inşallah..

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Ustalar renk skalasında gördüğümüz örneğin 6E+32 vs rakamlar 6 metre olarak mı yorumlanıyor bu rakamların anlamı ney tam olarak?
Bir de yüksekliği elle değil de GPS Visualizer sitesinden işleyerek girsek daha mantıklı olmaz mı? Bu site yükseklikleri küsüratıyla çıkartabiliyor (130.2 gibi ) çünkü daha hassas olmaz mı bu şekilde?
Uydu xyz olsun makina gpr butun hersey . Reng skalasidir yaptigimiz hersey reng kodlaridir reng pixseleridir reng kareleri dikdorgenleridir . X y z bunlarda reng kodlaridir. Rakamlarin herbiri reng kodlari numaralaridir.
6e+32 anlami anladigim.kadariylar . 32 tane rakam var demektir sigmadigi icin artilar 6 rakamin onunde 0 rakamlarindan sonra ilk rakam 6 oldugu icin 6 rakamni atar veya 0 yoktur direk 6 rakami ve 6 rakamindan sonra 32 tane rakam var demktir inceledigimde bunu gormustum assagi yukari boyle.
Gpz vizulaerde Z yukseklik degerinde ornek
123.300 degerleri yarim metleri veya santimleri verir. Burda Z degerini daha pixselli daha iyi hale getirebilmek icin Noktadan sonrayida dahil etmek icin ornek
123.300 aradaki noktayi excelle ayirip yapistirmak daha iyi olacaktir ornek 123300 on numara olur ve diger alanlarida tarar aradaki rakamlari ayni olmaz cok duz degilse tabi.
Bazi bolgelerin arazilerin Z degeri dusuk oldugu icin ornek 65 veya tek rakam veya 3 rakam. Tek rakam daha etkisizdir 2 rakamli yukseklik tek rakamdan biraz iyidir . 3 rakamli Z degeri son ikiye karsi daha iyidir.
4 rakamli yukseklik en iyilerdendir daha iyisise . Virgulden sonra yapistirip daha iyi hale getirmektir. )))
Bu etki surferde Reng skalasinda belli eder . Denemeden gecirdigim icin yazdim . Yukseklik degerlerini artilayin .

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar sizlere açık bi duyuru yapıyorum
BU SURFERLE ALAKASI OLMAYAN BİR DURUMDUR..
Aramızda Garmin türkiye mümessili BAYTEKİN de tanıdığı yetkili etkili tanıdı varmı??
biribirimize karşı kalleşlik yapmayacağımıza karşı söz vereceğiz. ama işimiz baytekinde bitiyor...
bu mevzuyu baytekin ve Garmin mühendisleri bile bilmiyor.haa duymuş olabilirler ama kesinlikle yolu yordamını bilmiyorlar..

bu iş olursa? size öyle bi cihaz tanıtacağımki tüm bildiğiniz MALA GPR rezivimetre vs. ne kadar cihaz varsa unuttun.
arazide tabiri caizse leblebi gibi mal toplarsınız Allah azze ve celle nin izniyle, bu kadar net.
surferide bi kenara atacaksınız kordinatlarıda bi kenara atacaksınız..
Piyasada el gps yok satar karaborsaya duser )))

A21MEDLi

Admin
kafanı Z ye çok takmışsın anlaşılan.
izmir,istanbul gibi denize sıfır illerde, Z değeri yerine göre tek veya çift hanelidir.bu Z deniz seviyesiyle alaklıdır.

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı
Amedli ustamizin konusunu iyi incelemenizi iyi edut edip okumanizi bastan sona neler yaptigini ve sorularda sorup daha iyi anlamak gerekiyor ve ustune koyarak gelistirmekte lazim . Bu definrlerin bulunmasi gerekiyor .

A21MEDLi

Admin
Amedli ustamizin konusunu iyi incelemenizi iyi edut edip okumanizi bastan sona neler yaptigini ve sorularda sorup daha iyi anlamak gerekiyor ve ustune koyarak gelistirmekte lazim . Bu definrlerin bulunmasi gerekiyor .
definelerin gün yüzüne çıkmasını istiyorsan bana Garminin Türkiye Bayisi BAYTEKİN,İN YAZILIMCISI LAZIM..