Tavuk Civciv,öküz Kafasi,yilan,hac Isareti,etekli Bayan.-görsel- | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Tavuk Civciv,öküz Kafasi,yilan,hac Isareti,etekli Bayan.-görsel-

barış

Kullanıcı
novanda ustam değil. kankam. ustam büyük usta.

guido

Kullanıcı
o arkadaşın senin iyiliğini düşünmemiş,
neden dersen,

Ömer (Radiyallahu Anh)’a Hayber ganimetlerinden çok değerli bir arazi düşmüştü. O, bu araziyi Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ile istişare etti ve orayı; mülkiyetinin satılamayacağını, hediye edilemeyeceğini ve miras olarak paylaşılamayacağını belirterek ürününün fakirlere, yakın akrabalara, kölelere, Allah yolunda cihat edenlere, yolda kalmışlara ve yolculara tahsis edilmesi üzere vakfetti.
Buhari 2579, Müslim 1632/15

Hz. Enes: "Arkadaşları ile istişârede Hz. Peygamber kadar ileri giden bir başkasını görmedim" der (Tirmizî, Cihad 34).

Hz. Ömer için: “Siz bir danışmada oy birliğine varırsanız, ben size aykırı hareket etmem.” demiştir. (Ahmed bin Hanbel, 5/227)

Allah c.c ise işlerinizi bana iletin bana tevekkül edin buyurur.

“İş hakkında onlara danış! Kararını verdiğin zaman, artık Allah’a tevekkül et! Şüphesiz ki Allah, tevekkül edenleri sever.”
Al-i İmran 159

yani gördüğün üzere, istişarede etmekte fayda vardır, yalnız başına verdiğin kararlar ve yalnız gittiğin yol her daim doğru sonucu vermeyebilir.
selametle inş.

kötülüğünü istiyor olsa idim, senin için bukadar açıklama ve araştırmada yapmazdım değerli kardeşim.

sayin abim ama ispatla gibi konular farkli konulardir .....yalancisin demektir.....istisareden cikar sayin abim...uyarmama ragmen hala ben en iyisiyim sen yalancisin demesi sinirlendiriyor insani nitekim. eyvallah sayin abim ama konu biter bitmez zaten siteden ayrilacagim

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
@guido usta, yazdığın şeylerin bir kısmı hernekadar doğru olsada, yağcı gibi usluplar yakışmıyor.
her sakallının hoca olmadıgı gıbı her profösöründe prof olmadıgını biliriz.
bu sebeple uslup ve ifadelerde biraz daha nezekat gösterelım aksi halde, üzücü sonuçlar cıkacak.

guido

Kullanıcı
@guido usta, yazdığın şeylerin bir kısmı hernekadar doğru olsada, yağcı gibi usluplar yakışmıyor.
her sakallının hoca olmadıgı gıbı her profösöründe prof olmadıgını biliriz.
bu sebeple uslup ve ifadelerde biraz daha nezekat gösterelım aksi halde, üzücü sonuçlar cıkacak.

bozkurt ustam....üzücü sonuc bence cikti bile bu nedenle zaten siteden ayrilcam ama buyursun novadayi bekliyorum sonra cikacam yani üyeligi silcem

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
sayin abim ama ispatla gibi konular farkli konulardir .....yalancisin demektir.....istisareden cikar sayin abim...uyarmama ragmen hala ben en iyisiyim sen yalancisin demesi sinirlendiriyor insani nitekim. eyvallah sayin abim ama konu biter bitmez zaten siteden ayrilacagim

sen novandayı cok yanlış anladın, bu konuda eminim,
novanda ustanın diğer yorumlarını incele, ispatla ifadesini nerede ve nasıl kullanmış göreceksin.

örnek;
ağaca sırtını ver, yönün kuzey batı, şukadar adım git, göreceğin şey çeşme, bunları ispatla gel devam edelim.
yani teyid et gel devam edelim. ben böyle anladım.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
bozkurt ustam....üzücü sonuc bence cikti bile bu nedenle zaten siteden ayrilcam ama buyursun novadayi bekliyorum sonra cikacam yani üyeligi silcem

beni az cok tanıyorsan sitden sebepsiz yere kimsenın ayrılmasını istemem, dostluklar ve arkadaslıklar kolay kazanılmıyor. yanlış anlaşmalar ve böyle didişmelerin kime faydası oluyor.
ayrıca novanda usta senden ıyı olmasın gercekten yardımcı olmayı seven biridir. yani hodrimeydandan ziyade karşılıklı istişare doğru sonucu verir.
ustası kimdir dersen barış kardeş biraz ip ucu vermiş,
ustalarından sadece biri Omega ustadır. buda zaten başlı başına yeterlidir diye düşünüyorum.
hee novanda kardeşim değil ahbabım degıl, yakınım degıl vs.. senın gıbı buradan tanıdıgım bırı...

guido

Kullanıcı
beni az cok tanıyorsan sitden sebepsiz yere kimsenın ayrılmasını istemem, dostluklar ve arkadaslıklar kolay kazanılmıyor. yanlış anlaşmalar ve böyle didişmelerin kime faydası oluyor.
ayrıca novanda usta senden ıyı olmasın gercekten yardımcı olmayı seven biridir. yani hodrimeydandan ziyade karşılıklı istişare doğru sonucu verir.
ustası kimdir dersen barış kardeş biraz ip ucu vermiş,
ustalarından sadece biri Omega ustadır. buda zaten başlı başına yeterlidir diye düşünüyorum.
hee novanda kardeşim değil ahbabım degıl, yakınım degıl vs.. senın gıbı buradan tanıdıgım bırı...

gercekten cok iyi niyetli bir ustasin...harbiden saygi duyuyorum...sen öyle diyorsan ustam eyvallah öyledir..yalniz omega ustayida tanirim yani internette forumlardan en azindan

benimde ustam bazi holdinglerin zamaninda bu islerde onlar icin calismasini teklif ettikleri su an yasli olan bir ustadir

NOVANDA

Kullanıcı
Kimse ortalığı velvele ye vermesin siz bilirsiniz guido usta diyelim . Güzel kardeşim sen bilirsin diyince kavga çıkmazmış sen bilirsin diyelim . Değerli kardeşim ispat sormuşsun . Konuyu değiştiren farlı yönlere gönderen ben değilim görsel diye açtın yıllardır var dedim. Arazi benim dedin ispatla dedim .Öteye geçmedim. İşareti ispatla demedim .araziyi dedim. ispatla yine yanlış anladın Defalarca gördüm bu resimleri . Hiç çevresi nasip olmadı sendende bunu istedim. İstemedimde sen bende var dedin. Sonrada bize bağırdın Ben altından geçen dereyi Basaklı kızdaki basak sayısını değirmeni etek sayısı çizgilerini Yılanın Kliseye olan mesafesini Yılanın kıvrımındaki Vyi hiç bir yılan öyle kıvrılmaz kıvrılamaz beli kırılır Vnin içinde kutsal açıyı sordum allah muhafaza ben kötü oldum klise kapısına sırt verince karşıdaki yığmayğı .Göremediğimiz A harfini falan filan öküzün yada koçun 21 deki kitonyen sunağını yığmayı bunları sordum ben kötü oldum Sen bilin guido............ Büyük yemindir ama 2 çocuğumun başı için ben sana yalancısında ben büyüğümde ben bilirimde demedim .Allahım yar ve yardıncın olsun. Kusurumuza bakma .......... Güzel insan ..........

wolf_52

Kullanıcı
gerçekden üzülyorum sizler değerli ustlarımzsınz, benim gibi genç meraklı bu işe gönül vermiş insanlar sizin değerli yorumlarınızı dikkatle takip edenlerdenim.... sitenin ortasında tatsızlık yaşanması gerçekden üzücü.. umarım sağ duyu kazanır tatlıya bağlanır... değerli ustalarr...

Üst Alt