Tepedeki Büyük Üçgen | Sayfa 9 | Define işaretleri ve anlamları

Tepedeki Büyük Üçgen

AhdeVefa

Kullanıcı
Valla hakkını helal et dün gece giridm kafam çok yorgundu bir türlü hatırlayamadım konuyu. Baktım seslenen de yok. Bildirimlerde çoktu. Telefon elimde uyuya kalmışım. Bu gece muhakkak bakalım biizniALLAH. 🤲
Estagfirullah ustam ne hakkı, olsa bile helali hoş olsun.Konuda video ve foto çok olunca rahat rahat bakar, rahatsız etmeyim dedim. Sağlığın sıhhatin yerinde olsun da gerisi önemli değil ustam. Tamamdır.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhaba Değerli Ustalarım,

Buranın hikayesi şöyle, Bu tepe ve etrafındaki tepeler ören yeri ,her tepenin ismi var oldukça geniş bir alan .Fotoğrafladığım tepeden ziyade ,aşağı derede bir mermer sütun bulunuyor ve bu tepelerin krokisi olduğu kanısına varılarak, Bilir kişilere soruluyor. Üçgen olarak gördüğümüz kaya batıya bakıyor ve önünde oturak taşının olduğunu söylediler lakin şu anda oturak taşı yok. Başka kişiler tarafından yoklanmış o arada gitmiş sanırım. Bilirkişi oturak taşına oturduğun zaman şehitler mezarlığı alanı görüyorsa bu oturak taşının arkasına 1 ay iş yap malı burada demiş .Üçgenin kuzey tarafına doğru işlem yapmışlar, katmanlar halinde kum,kül,çanak çömlek parçaları falan çıkmış Birde deve kuşu yumurtası büyüklüğünde sert bir kütle çıkmış, balyozla yoklamışlar kıramamışlar. .Tepenin her yerinde çanak çömlek, küp kırıkları yoğunluğu mevcut. Detaylı video çekmiştim maalesef telefonun depolaması dolmuş ve kayıt etmemiş.Aşırı rüzgarlı bir gün olduğu için çubukla işlem yapamadım Değerli yorumlarını bekliyorum ustalarım.
Bu konudaki gördüğüm net sağlam iki nokta var. Açılıp açılmadığını siz bizden daha iyi bilirsiniz. Dilediğiniz cihaz çubukla teğit edebilirsiniz. Size aöyleyeceğim mezarlar şaşarsa gelip burada dilediğiniz cümleyi bana kurabilirsiniz. Ama içi doludur boştur kısmına birşey diyemem.

Görsel -1 = Dikey üçgenin içine oturun iki kolunucu üçgenin sağ ve sol kenarına değecek şekilde açın. Sağ kolunuzun deydiği kenar hizası ile kafanızın baktığı hiza içerisinde sadece tek mezar var. Girişi ise sola açtığınız kolunuzun tam omuz kemiği ile çenenizin hizasında kalan yer mezarın olduğu noktaya giriştir. Çene hizanızdan en fazla 100-120 cm sol kolunuza doğru sapma gösterebilir buda kayan toprak yanılmasına girer bende

Görsel -21 = Oturak taşınız mevcut bunu sakın koltuk taşıyla karıştırmayın. Buraya çıkın sırtınızı oturak taşına ayakta olacak vaziyette veya çömelerek duvara yaslayın. Çömelerseniz bacaklarınız açıldığında tam sağ diz hizası dibine giriş düşer. Bu kas ile alakalı olduğundan sizi yanılgıya götürebilir gerçek halini tepit etmek için ayakta durur vaziyette topuklarını birleştirerek ayak uçlarınızı sağa sola doğru açın sağ el karışınızı iki ayak ucu arasına alarak tam bir karış gelecek şekilde açn sağ ayak ucunuzun dibi kesinlikle giriştir. Ama tuzaklıdır kaya yapısı buna çok müsait. Diyer görsellere de bakacağım İnş’ALLAH.

Moderatör tarafında düzenlendi:

AhdeVefa

Kullanıcı
Bu konudaki gördüğüm net sağlam iki nokta var. Açılıp açılmadığını siz bizden daha iyi bilirsiniz. Dilediğiniz cihaz çubukla teğit edebilirsiniz. Size aöyleyeceğim mezarlar şaşarsa gelip burada dilediğiniz cümleyi bana kurabilirsiniz. Ama içi doludur boştur kısmına birşey diyemem
Ustam, kem söz söylemek ne haddime. Sizler menfaat gözetmeksizin diliniz döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. O kadar işin gücün içinde, videolar fotolar inceliyorsunuz.Kimse kusura bakmasın buna mecbur değilsiniz, ancak Allah rızası için, birilerinin nasibine ulaşması için bilgi ve birikimlerinizi aktarıyorsunuz.Kimse eliyle koymadı ki, belkide soygun yedi, belki boş mezar. Her şey olabilir. Nasipte varsa olur. Yaradan Rabbim sizlerin vesilesi ile hedefe ulaştırır inşallah. Yarın görsel olarak 1.üçgen anlatımını çizerim ustam doğru anlamış isem orada bir mezar tespitim oldu.Lakin 21.görseldeki oturak taşı hangisi onu bilemedim, o fotadaki kayaları da numarandırır 2 noktayı netleştiririz. Ustam.

AhdeVefa

Kullanıcı

AhdeVefa

Kullanıcı
üstte çizdiğim üçgen deyil üçgen sol altta ayriyeten adam kafasını da andırıyor
Sol alltakini şimdi farkettim,benim göz dedğim de sarı alandaki. Bu kayanın her yerinde üçgen mevcutmuş, truva ustamda dönüp dolaşacağın yer burası demişti.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240723-012240~2.jpg
    Screenshot_20240723-012240~2.jpg
    367 KB · Görüntüleme: 10

GÜLBAHÇELi

USTA
Admin
Sol alltakini şimdi farkettim,benim göz dedğim de sarı alandaki. Bu kayanın her yerinde üçgen mevcutmuş, truva ustamda dönüp dolaşacağın yer burası demişti.
orası adamın gözü gibi de o önemli deyil üçgenle o yukardaki çizdiğim önemli kayanın altıda boydan çizik işcilik mevcut

AhdeVefa

Kullanıcı
Görsel -1 = Dikey üçgenin içine oturun iki kolunucu üçgenin sağ ve sol kenarına değecek şekilde açın. Sağ kolunuzun deydiği kenar hizası ile kafanızın baktığı hiza içerisinde sadece tek mezar var. Girişi ise sola açtığınız kolunuzun tam omuz kemiği ile çenenizin hizasında kalan yer mezarın olduğu noktaya giriştir. Çene hizanızdan en fazla 100-120 cm sol kolunuza doğru sapma gösterebilir buda kayan toprak yanılmasına girer bende
Asıl foto ve senin anlatımına ve benim anladığım kadarı ile yapmış olduğum çizim ustam .Bu alanda mezar tespitim oldu demiştim tam alan burası ,@Kader25 ustamda bu yerleri kontrol etmemi istemişti.

Görsel 21 deki kayalıkları numaralandırdım,oturak taşı bu tepede mi yoksa 6 numaralı karşı taraftaki tepede mi ustam.

Ekli dosyalar

• 17.jpg
    17.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 11
  • 5447.jpg
    5447.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 11
  • eaaa.jpg
    eaaa.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
Üst Alt