Üçgen Tarla | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Üçgen Tarla

sempatik_06

Kullanıcı
Sempatik _06 konularını takip ediyorum..
Bu kadar kapanık olma elinde ne döküman varsa paylaş..
Konunu ilk açtığındaki uydu paylaşımı biraz daha geniş tutsan ve çıplak halini paylaşırmısın..
Resmini uydu görüntüsünden paylaşım yaparken yönlerini kapatma..
Üçgen ler her daim önem arz eder..
Sizinde farkında olduğunuzun ustalarımız farkındadır..
Üçgen tarlanın arka tarafı bağmıdır..
Çay dediğiniz yerde kamışlar yetişirmi..
Papazın kayalığı diye tabir edilen yol çatalındaki kaya duruyordur..
Ağaçlardaki çivi mıh varmı aslında birinde olması gerek..
İğde ağacı tek değildir en yaşlısı belki 2 yakın bir uzaktır..
Çeşmeler acı veya kaba su olabilirmi..
Kaba veya acısu çeşmedeki önündeki tek taş..
Kaç çeşme var..
Şelale şarlak..
Benden bu kadar kısaca soracaklarımı sordum ustalarım senin yaklaşımına göre yaklaşacaklar..
Hayırlı olsun..
ustam yukarda cevap yazmaya çalıştım elimden geldiği kadar papazın kayalığı bilen yok ama cevizli kaya, kayalı dere,ağlayan kayalar,bu isimlerde yerler mevcut...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili sempatik,bu tarz yerlere pek yorum yazmamamın nedeni,
sistemli bir çok detayı barındırma ihtimali olduğundandır. vedi vici ustamızın işaret ettiği gibi. aradan geçen zaman içinde bir çok bulguların zay olması kişiye bulamayınca gereksiz yorgunluk yapar bıkkınlık verir. sivri kısmına doğru bir kaya varmı desem belki zaman içinde birileri kaldırdı değilmi. bulamazsın. pınara gelen su gözesi tıkandı kurudu sen yerini bile bilemeyeceksin. kuyu kapalı göremeyeceksin. dolaysıyla bu tür somut bulgular taşımayan işler ancak yorgunluk verir. senin elinde işaretli yerler var. onlara önem vermeni tavsiye ederim.
hani mangal yakacaktın ,mangalımı yoksa kömürmü bulamadın.:D

FENERLi

Vip Üye
Sen ilk önce kuru derenin oraya git ,patika taşlı mı?meyva olarak hangi ağaçlar var?yola dökülen su onuda bulmalısın! Köyü dere ayırması lazım öylemi?Eskiden kilise varmış! Eskiden daha büyük şimdi hane olarak azalmış bir köymüdür acaba...

sempatik_06

Kullanıcı
Sen ilk önce kuru derenin oraya git ,patika taşlı mı?meyva olarak hangi ağaçlar var?yola dökülen su onuda bulmalısın! Köyü dere ayırması lazım öylemi?Eskiden kilise varmış! Eskiden daha büyük şimdi hane olarak azalmış bir köymüdür acaba...
evet köyü ikiye bölen dere var. cevizde var dağ dağ denilen bir meyve ağacıda var. tut ağaçlarıda var. köy eskiden daha kalabalıkmış evet daha sonra şehirlere göçülmüş. kilise hiç duymadım bilenlede hiç karşılaşmadım çok kişi ile konuştum sordum ama yok. asfalta çok yakın su var acı su. kara su diyede söyleniyor. köyü ikiye bölen dere kuru orayamı gideyim usta...

SEVALİ

Kullanıcı
sistemli bir çok detayı barındırma ihtimali olduğundandır. vedi vici ustamızın işaret ettiği gibi. aradan geçen zaman içinde bir çok bulguların zay olması kişiye bulamayınca gereksiz yorgunluk yapar bıkkınlık verir. sivri kısmına doğru bir kaya varmı desem belki zaman içinde birileri kaldırdı değilmi. bulamazsın. pınara gelen su gözesi tıkandı kurudu sen yerini bile bilemeyeceksin. kuyu kapalı göremeyeceksin. dolaysıyla bu tür somut bulgular taşımayan işler ancak yorgunluk verir. senin elinde işaretli yerler var. onlara önem vermeni tavsiye ederim.

evet köyü ikiye bölen dere var. cevizde var dağ dağ denilen bir meyve ağacıda var. tut ağaçlarıda var. köy eskiden daha kalabalıkmış evet daha sonra şehirlere göçülmüş. kilise hiç duymadım bilenlede hiç karşılaşmadım çok kişi ile konuştum sordum ama yok. asfalta çok yakın su var acı su. kara su diyede söyleniyor. köyü ikiye bölen dere kuru orayamı gideyim usta...

İkizceli Ağabeyim ve Fenerli Ağabeyimin yorumlarına sonuna kadar katılıyorum..
3 yıl önce bu define hobisine başladığımda ilk konularmdan biri dede ler idi..
İkizceli Ağabeyimin dediği gibi sistem li ve çok zordur oluşumları bulmanız çok zordur..
Sizede yardımcı olmak maksadı ile 2 tane resim ekleme yapıyorum 2 yakın bir uzak anıt ağacının ve oluşumlarının tasdiki olarak kabul edebilirsin..
Konunuza ekleme yaptığım resimlerden sistemi anlayacağınızı düşünüyorum..

sempatik_06

Kullanıcı

İkizceli Ağabeyim ve Fenerli Ağabeyimin yorumlarına sonuna kadar katılıyorum..
3 yıl önce bu define hobisine başladığımda ilk konularmdan biri dede ler idi..
İkizceli Ağabeyimin dediği gibi sistem li ve çok zordur oluşumları bulmanız çok zordur..
Sizede yardımcı olmak maksadı ile 2 tane resim ekleme yapıyorum 2 yakın bir uzak anıt ağacının ve oluşumlarının tasdiki olarak kabul edebilirsin..
Konunuza ekleme yaptığım resimlerden sistemi anlayacağınızı düşünüyorum..

Ustam teşekkür ederim buradada anıt ağacı var ama birini kesmişler o çeşmeye yakındı diğeri dedeye yakın o duruyor orayı resimleyeceğim etrafındakileride taşları kayaları dikkat çeken ne varsa hiç yoktan bi katkı sağlar... ve görsel olur

sempatik_06

Kullanıcı
Ustam mangala gel desem gelirmisin cidden.
bana güvenmeniz çok hoşuma gitti Allah razı olsun.
Allah sevdiği kulu sevdirirmiş kalender insanız çok şükür kimseye zararımız olmaz.
göüreceğim mangalı hangi bölgelerde yakacagız onu kestirdim birazdaha beklemek gerekiyor ama.
birde birşey soracağım ustam
ACABA Tavuk ve 1 civciv civciv tavuğun önünde ve birde kaparık çarpı işareti oda ciccivin önünde acaba bu konularla alakası varmıdır.
bunlarla ilgili bir yolmu çizer dede veya üçken tarla onunla alakalımıdır. kafamda soru işareti oldu yanlız tavuk dedeye yakın yerde tarladan yaklaşık 4 kilometre uzak...

FENERLi

Vip Üye
Ustam mangala gel desem gelirmisin cidden.
bana güvenmeniz çok hoşuma gitti Allah razı olsun.
Allah sevdiği kulu sevdirirmiş kalender insanız çok şükür kimseye zararımız olmaz.
göüreceğim mangalı hangi bölgelerde yakacagız onu kestirdim birazdaha beklemek gerekiyor ama.
birde birşey soracağım ustam
ACABA Tavuk ve 1 civciv civciv tavuğun önünde ve birde kaparık çarpı işareti oda ciccivin önünde acaba bu konularla alakası varmıdır.
bunlarla ilgili bir yolmu çizer dede veya üçken tarla onunla alakalımıdır. kafamda soru işareti oldu yanlız tavuk dedeye yakın yerde tarladan yaklaşık 4 kilometre uzak...
Anlaşılan çokk iş var ama göster desen kırk dere atlatırlar sana,,, tamam o zaman kireç kuyularını sor bakalım?
Doğrudur yaklaşık 3-4km.çeker.başka yanında bol sulu çeşme var mı sor bakalım!
Değirmen hemen aşağıda mı?

sempatik_06

Kullanıcı
Anlaşılan çokk iş var ama göster desen kırk dere atlatırlar sana,,, tamam o zaman kireç kuyularını sor bakalım?
Doğrudur yaklaşık 3-4km.çeker.başka yanında bol sulu çeşme var mı sor bakalım!
Değirmen hemen aşağıda mı?
burada kuyudan eser yok hiç bilen duyan görmedim. ama suyu bol akan çeşme var dedeye yakın birde suyu artık tükenmek üzere olan bir yer var oda dereye yakın...

Üst Alt