Üçgen Tarla | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Üçgen Tarla

SEVALİ

Kullanıcı
Anlaşılan çokk iş var ama göster desen kırk dere atlatırlar sana,,, tamam o zaman kireç kuyularını sor bakalım?
Doğrudur yaklaşık 3-4km.çeker.başka yanında bol sulu çeşme var mı sor bakalım!
Değirmen hemen aşağıda mı?
Ağabeyime ek olarak köyün ismini ve kulaktan duyma hikayesini paylaşır mısın..
Köyün çok eskilerden ismi isa köyü vsvs daha sonraları ismi 7 harfli şimdiki ismi 9 harflimi ilk baş harfi k son harfi ü mü şeytanın eşi al karısı yaşamışmı iğne yakalanıp sonra iğne çözülüp köydeki 3 yalaklı çeşmemin kurnasından kayıp kurnadan kanlar akmışmı..

sempatik_06

Kullanıcı
Ağabeyime ek olarak köyün ismini ve kulaktan duyma hikayesini paylaşır mısın..
Köyün çok eskilerden ismi isa köyü vsvs daha sonraları ismi 7 harfli şimdiki ismi 9 harflimi ilk baş harfi k son harfi ü mü şeytanın eşi al karısı yaşamışmı iğne yakalanıp sonra iğne çözülüp köydeki 3 yalaklı çeşmemin kurnasından kayıp kurnadan kanlar akmışmı..
Ustam yok dediginiz gibi hiç bir duyum almadım yanlız köy 3 kere yer değişmiş köyde birbirini seven iki genç varmış ama birlikte olmalarını istememişler onları bataklık diye gecen yere götürüp o kutsal sayılan ağaca bağlamışlar sivrisinekler onlarin eceli olmuş. Ağlayan kayalar su vermeye baslamis o yüzden ağlayan kaya diyorlar buradaki bagzi kayalara. Köyünde 3 kez ismi değişmiş eskileri bilmiyorum. Sonuncusunda 5 harfli söylemek pek doğru olmaz galiba. Daha detaylı arastirayim gece bildiklerimi yazdım

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Ustam mangala gel desem gelirmisin cidden.
bana güvenmeniz çok hoşuma gitti Allah razı olsun.
Allah sevdiği kulu sevdirirmiş kalender insanız çok şükür kimseye zararımız olmaz.
göüreceğim mangalı hangi bölgelerde yakacagız onu kestirdim birazdaha beklemek gerekiyor ama.
birde birşey soracağım ustam
ACABA Tavuk ve 1 civciv civciv tavuğun önünde ve birde kaparık çarpı işareti oda ciccivin önünde acaba bu konularla alakası varmıdır.
bunlarla ilgili bir yolmu çizer dede veya üçken tarla onunla alakalımıdır. kafamda soru işareti oldu yanlız tavuk dedeye yakın yerde tarladan yaklaşık 4 kilometre uzak...
tavuk yemi yeyince nerde su içecek,onun bu konuyla ilgisi yok.
asi usta sana mangalı hazırla demedimi? senin sayende temiz bir hava alırız inşallah. bölgeni bilmeyiz. asi ustayla irtibata geçersen ,bizide madara duruma düşürmeyeceksen geliriz inşaallah.

sempatik_06

Kullanıcı
tavuk yemi yeyince nerde su içecek,onun bu konuyla ilgisi yok.
asi usta sana mangalı hazırla demedimi? senin sayende temiz bir hava alırız inşallah. bölgeni bilmeyiz. asi ustayla irtibata geçersen ,bizide madara duruma düşürmeyeceksen geliriz inşaallah.
Ustam madara derken tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım. kusura bakmayın bir hatamı yaptım bu cümleyi kurdunuz... cevap yazmaktan çekindim ama kafamı hep kurcaladı o yüzden bugün cevap yazdım saygılarımla...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
madara farsça ve biraz da argo kullanılan bir kelimedir.çoğu bölgelerimizde kullanılır. her halde ilk defa duyuyorsun.
kötü ve sevimsiz bir duruma izafen kullanılır. bizi birileriyle karşılaştırıp ters bir duruma düşürmemen,bize sahip çıkman adına yazmıştım.
senin hata yaptığın anlamını nasıl çıkarttın. kafanı kurcalayacak bir mana çıkarmamalısın.yanlış anlamana üzüldüm

sempatik_06

Kullanıcı
madara farsça ve biraz da argo kullanılan bir kelimedir.çoğu bölgelerimizde kullanılır. her halde ilk defa duyuyorsun.
kötü ve sevimsiz bir duruma izafen kullanılır. bizi birileriyle karşılaştırıp ters bir duruma düşürmemen,bize sahip çıkman adına yazmıştım.
senin hata yaptığın anlamını nasıl çıkarttın. kafanı kurcalayacak bir mana çıkarmamalısın.
içim rahatladı usta bende bir hata ettim de size kötü duruma düşürdüm gibi düşündüm. yanılmışım bir an aklıma böyle geldiği için kusuruma bakmayın. ben bizim orada kazı yapan bir kaç kişiyi duydum ama şu demir dedektörü nereye ötse arayı kazmışlar. elleri bomboş. yani kitabı açıp sadece resimlerine bakarsan kafandan yazacağın bazı şeylere inanırsın. bunlarda okumadan kafalarına göre işe koyulmuş. bunu anlatmamın sebebi oralarda kimse yok desem yalan olur. ama onlarda çekilmiş ben yiyenimle beraber detaylı araştırarak ilk tarihini. sonra yapıları sonra ne var ne yok gezmeye başladım çokcada resme ve bilgiye ulaştım ama bende şuan için bu konulara yabancı olduğumdan. tam tamamlamış değilim. inşallah zamanla herşey yerine oturur.

SEVALİ

Kullanıcı
Önceki yorumuma açıklık getireyim senin konuna bir çok yönü ile benzeyen bir bilgi almıştım..
Genelde konular bir birleri ile benzerlik arz eder buda çoğu sistemli gömülerde aşağı yukarı aynıdır öğrendim kadarı ile..
Amma sonuç dersen ustalarım bilir..
Keşke bir önceki yorumumu yazmamış olsa idim sizinde kafanızı karıştırdım..
Hakkkınızda hayırlısı olması temennisi ile hakkınızı helal ediniz..

sempatik_06

Kullanıcı
Önceki yorumuma açıklık getireyim senin konuna bir çok yönü ile benzeyen bir bilgi almıştım..
Genelde konular bir birleri ile benzerlik arz eder buda çoğu sistemli gömülerde aşağı yukarı aynıdır öğrendim kadarı ile..
Amma sonuç dersen ustalarım bilir..
Keşke bir önceki yorumumu yazmamış olsa idim sizinde kafanızı karıştırdım..
Hakkkınızda hayırlısı olması temennisi ile hakkınızı helal ediniz..
Usta fikirlerinizi ne olursa olsun benim için önemli. Kafam karişsa bile yine çözüme sizlerle gidiyorum. Yani karmaşık olanı yine siz çözmüş oluyorsunuz. İyiki varsiniz. Hert birinizde ayri tecrübe var Allah razı olsun... saygilarimla

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Sempatik usta, ağlayan kaya, birbirini seven eşler, bunlarda genelde.sistemin olduğu yerlerde duyulur.efsaneler nişangah gibidir.yerin belli olması konusunda faydası vardır. Mesela.sistemli bir yer tespitim var.
delikli kaya, gelin kaya gibi. Bizdeki efsane ise kızı sevdiğine vermemisler, kız tam derenin yamacindan intihar ederken taş olmuş, ne kaeramettir tam taş olduğu yerin altinda mezar Odası açılmış ;)

Ikizceli ustanın yorumuna gelince, daha evvel sizin gibi bir arkadaşın israri ile kırmayp gitti, lakin kişi kendimi hazır hissetmiyorum siz bir iki gece konaklayın sonra bakalım demis, yanlış hatırlamıyorsam böyle idi. Sizce böyle birşey mümkün olabilirmi ? Sonra nenoluyor biliyomusun ? Ustalar geldi yere bakmadan gitti ! Sonra daha ne düşünürsen düşün. Demek istediği bu !

Üst Alt