Üçgen Yılan Ve Çarpı | Define işaretleri ve anlamları

Üçgen Yılan Ve Çarpı

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
arkadaşlar alan araştırması yaparken bulduğum üçgen yanında yılan işareti ve hemen 2 metre yanındaki kayada çarpı işareti 15 metre yukarısında bıyık işareti yani ben bıyık diyorum tam benzemesede bıyığa:) birbiri ile alakalımıdır bilemem bıyık yakında da iki adet çentik vardı iki farklıda mezar buldum sanırım birinin toprak altı kaya mezarı olduğunu düşünüyorum diğerinin kapak taşı uç kısmı çıkmıştı biraz etrafını temizleyip inceledik kapak taşı oduğuna emin olduk yılan ve ügenin 20 metre güneybatısında toprak altı kaya mezarı bulduğumu düşünüyorum girişini bulamadım tabi bu bıyık işaretininde güney istikametinde mezarın üst kapak taşını bulduk açıkçası bu bıyık işaretinin bu mezarlardan birini gösterdiğini ama yılan ve üçgenin bunlarla bi alakası olmadığını düşünüyorum dediğim gibi acemiyim siz değerli ustaların yorumları beni aydınlatacaktır şimdiden Allah C.C razı olsun

R-1
Yılan , üçgen ve çarpı
tgmhm.jpg

R-2 Yılan
tgmjz.jpg

R-3
2 mt yanında çarpı işareti
tgmkv.jpg

R-4
Bıyık Yakınındaki Mezar Kapağı
tgmml.jpg

R-5
mezar gibi ama girişini bulamadım dediğim yer
tgmp2.jpg

R-6
mezar gibi dediğim yer üstündeki düzlüğe çıkıp hopladık gürp gürp ediyor boşluk olduğu çok belli
tgmq0.jpg

R-7
tgmr9.jpg

R-8
tgmry.jpg

R-8 Bıyık işareti
tgn4f.jpg

R-9
tgn50.jpg

R-10 İki çeltik
tgn5l.jpg

değerli ustalarım yorumlarınızı bekliyorum çevre resmi yok farketti iseniz heryer ağaçlık biyer görünmüyor

Son düzenleme:

Gitti

Kullanıcı
Cevap: Üçgen Yılan Ve Çarpı

Hey mşallah bune hız bu ne şans böyle.
Her actıgın konudaki mevkii bakir :)
3 harfli dostların mı var nedir.

Üstünde zıplayıpta bosluk sesi aldıgın kaya kaya mezar icin cok uygun.
Etrafta sunak veya birkaç merdiven basamagı seklinde kayalar varmı?
Bunlar kaya mezarsa eger sunankları ve kasalarıda olur muhtemelen.

İlk fotograftaki yılan işaretinin sol kısımınıda tıklat bi bosluk vericekmi.Veya cıbık varsa onla yokla.
Tam secemedim ama horasanla kapanmıs kasa gibi geldi.

Hayrını gör inş.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

Hey mşallah bune hız bu ne şans böyle.
Her actıgın konudaki mevkii bakir :)
3 harfli dostların mı var nedir.

Üstünde zıplayıpta bosluk sesi aldıgın kaya kaya mezar icin cok uygun.
Etrafta sunak veya birkaç merdiven basamagı seklinde kayalar varmı?
Bunlar kaya mezarsa eger sunankları ve kasalarıda olur muhtemelen.

İlk fotograftaki yılan işaretinin sol kısımınıda tıklat bi bosluk vericekmi.Veya cıbık varsa onla yokla.
Tam secemedim ama horasanla kapanmıs kasa gibi geldi.

Hayrını gör inş.

ustam etrafı çok çok iyi aradım kesinlikle sunak taşı yoktu tabi çalılıkların içinde falan kalmadı ise ayrıyetten o üçgen içindeki taş çıkıyodu ben çıkartmadım içinde kasa olabilirmi ben sadece resimledim yasal bi izin almadığım için hiçbiryerlerini kurcalamadım bu bıyık işareti anlamı nedir?

Gitti

Kullanıcı

ustam etrafı çok çok iyi aradım kesinlikle sunak taşı yoktu tabi çalılıkların içinde falan kalmadı ise ayrıyetten o üçgen içindeki taş çıkıyodu ben çıkartmadım içinde kasa olabilirmi ben sadece resimledim yasal bi izin almadığım için hiçbiryerlerini kurcalamadım bu bıyık işareti anlamı nedir?

Benim kastettiğim üçgen digil onun hemen üstünde yılanla ücegenin kesiştigi nokta.
Dur üşenmeden foto üzerinde cizip ekleyim konuya.

Bıyıga gelince; bıyık işareti hiç görmedimde duymadımda.
O işareti biraz omega işaretine benziyor sanki.
Ne anlama gelir bilemiyorum.Ustalar yorum getiriri akşam saatlerinde.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

aynen bıyık değilde, hititli ustanın dediği gibi alpha harfi gibi,

greek-omega-small-clip-art_t.jpg

Sarpedon

Kullanıcı

Fakir fukaranın mezarıdır. O kadar ugrasırsın bır kac boncuk, bronz yüzük falan olur.
Ama inceleme, tecrübe amaçlı araştırmalara nir şey demiyorum.

Kolay gelsin

Süper Usta

Yasaklı
Yasaklı

X işaretlı kayaya sırtını ver 20 mtre tam karşisına gıt vardıgın yerde dıkat ceken ne var bak.yılan dedıgın yılan degil
bıyık dedıgın işaret omega işaretidir ve hedef noktasıda işaretin altıdır zemınde 8-9 mtrede dır emaneti yasal yoldan yapman gerekır zor bir yerdir ama degerlidir

ersan

Admin

merhaba zebun usta bu yerde hiuc yakinlardan dere geciyormu yasa dere yata varmi burada bir balik var bu balin bakti yere doru bir resimle bali boydan boya icini bir ulcuver 1sm bir adim bitkisine vardimi adimlarin etrafini yakin birde yzak resimlerini cek.guruyormusun balin ystunde biler para simgesi var ,,OMEGA,,bu yerlere cok dikat it ta baska isaretlerin ilazim olsun hic yasli ac varmi .ustar bali ciziverdim ama izin vermiyor yukletmeye cok buyuk geliyor resimler tam o omeganin altinda kaliyor balik bir dikatli bakiver orada beli oluyor.

Son düzenleme:

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

merhaba zebun usta bu yerde hiuc yakinlardan dere geciyormu yasa dere yata varmi burada bir balik var bu balin bakti yere doru bir resimle bali boydan boya icini bir ulcuver 1sm bir adim bitkisine vardimi adimlarin etrafini yakin birde yzak resimlerini cek.guruyormusun balin ystunde biler para simgesi var ,,OMEGA,,bu yerlere cok dikat it ta baska isaretlerin ilazim olsun hic yasli ac varmi .ustar bali ciziverdim ama izin vermiyor yukletmeye cok buyuk geliyor resimler tam o omeganin altinda kaliyor balik bir dikatli bakiver orada beli oluyor.

1. numaramı 2. numaramı hangisi balığa benziyor para simgesini göremedim birde evet yakınlarda dere var