Üyeler Buraya.. | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Üyeler Buraya..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
DEĞERLİ ARKADAŞLARIM ÖNCELİKLE ÇİZİM İÇİN hoş görünüze sığınıyorum. okulda resimlerimi arkadaşlarım yapardı.
arkadaşlarımın yeri deşifre olabilir düşüncesiyle ,kayanın ve odaların yerini paylaşmıyacağım. çizdiğim görsel ve yazıyla anlatmaya çalışacağım.
adsız-8dc24.png

çizimden görüleceği gibi kayanın yakınında odaların sağ üst çaprazında ,çalışmalar yapılmış ve geniş çaplı bir kuyu yada sarnıcın duvarları ve yatay araziye paralel kalın bir duvar açılmış.olaki bölgeyi bilen birinin gözüne takılırsa hataya düşen oluruz.
kayanın olduğu alanı belirtmeye çalıştım. tabiiki yaklaşık olarak. tam sıfır nokta olsa idi zaten odalara ve kuyuya olan mesafelerini belirlerdim.
alttan yukarı meyilli bir arazi yapısından çıkarak ,geniş sayılabilecek tatlı bir düzlük.başlangıcı ile, dikine üst ormana doğru meyilin başladığı ,yer arası ortalama yüzm.derinlik kabul edelim. alan düz kısmın belli bir yerinden sonra tamamen irili ufaklı kayalık . arkadaşımız düzlüğün bitiminin üst meyiline doğru kayanın yerini göstermek için yürürken. meyilin başladığı yerin alt kısmında düzlüğün bitimine yakın gözüme çarpan bir kaç hacimli kaya takıldı.kayaların etrafını bir küçük turladım.bazılarını oturak kabul ettiği ,yan yüzeyde kesilmiş yerler ve ucları açık C benzeri 40 cm aşaığı olamayan altta açık vermiş ve bir kaç farklı bulgular.hangi ustamız görse oda ya da mahzen der.
önce odalarda veya çevrede değerli tespitini tercih ettim.bir noktadan bakabiliyorum. yaklaşık 5-6 dönüm kadar alanda,kapalı kuyu dahil tek değerliyi odanın olduğu yerde verdi.
değerli arkadaşlar çizimde belirtmeye çalıştığım gibi odalar meyil başlamadan düzlükte. halbuki böyle setli meyilli yerlerde kademeli yerler tercih edilmiş olmasına rağmen burası tam ters olduğunu gördüm. daha önemlisi tünelsiz.bu durumda çoğunuzun ilgisini çekecektir.odaların üzerindeki rakamlar ölçümümüzdür. küçük oda ile diğer oda arası duvar 80 cm kalınlıkta.
enterasan gelecek bir detay daha büyük oda 775.cm derinlik.duvarla derinlik eşit. küçük odanın derinliği 5 m.üç m. ye yakın iki oda arasındaki derinlik farkı. duvarın üzerinden ve odalar tarafından hemen iç kısımlardan da ayni ölçüler örtüştü. bir çoklarınızın aklına birinci odaya girip ana odaya ulaşamayanların durumu gelmiştir her halde.
arkadaşlar kayanın duruşu odalar yönüne doğru olduğu söylendi. Babaconda kardeşimizin ifade ettiği gibi kanaatim ara mesafelerinin 10 m. nin biraz üzerinde olabileceğidir. zaten kayanın iki yönünde son resimlerde gördüğünüz gibi bazı oymalarımız var. bir taraftakini bu odaların olduğu yeri veriyor şüphesiz. diğer tarafında iki ayrı biri büyük biri küçük oyma mevcut.kayamız en azından odalara hafifte olsa çapraz düşer acaba biraz açığına doğru diğer oymaların verdiği yapıt varmı diye baktığım zaman ,b üyük odanın devamına doğru başka mezar odasının da olduğunu gördük. bu vesile ile kayanın da burada olduğunu teyit etmiş gibi olduk.
umarım anlaşılır şekilde olmuştur. aklınıza takılan bir detay oluşursa tesptilerim dahilinde cevaplamaya çalışırım inşaallah. HEPİNİZ ALLAH a emanet olunuz.
arkadaşlarım kayanın yerini tahmini olarak çizdiğimi unutmuş sağ kısımdaki kağıt üzerinde boşluk olduğu için oraya çizmiştim. aslında odalara göre ilk kare gibi çizdiğim yerdir.

firat

Kullanıcı
Bilgi paylastikca guzel bu grup daha guzel menfaat gozetmeden insanlara yardimci olmaya calisan degerli insanlarla dolu cok renklisiniz ikizceli cantar bozkurt estarengiz asiavci kanas aliveli yoksul babaconda amedli21 fenerli giral kader affiniza siginarak sayamadigim tum degerli ustalara tesekkurlerimi birc bilirim Allah c.c. razi olsun sizlerden

SM-A800I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
maaşallah gayet guzel aciklayici anlatmişsin birde resimlerle anlatma imkanin olsaydi arkadaslar daha iyi anlayacaklardi sistemi ama malum yerin ifşasi buda gayet acik tebrik ederim sevgili abim. birde yukari tepeye cikarken balkonumuz olacak orasida onemli zati sen incelediğinde ordaki sistemide cozerrsin.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
çok değerli arkadaşlarım,
katılımınıza ve güzel temennilerinize kalbi teşekkür ediyorum.yorumlarınızın her kelimesinde samimiyet ve kadirişinaslık görmem sizleri daha da sevmemize vesile olmuştur.her ustamızdan bütün üyelerimize kadar,takdiri İLAHİ bize ulaşmadığı süre ANKARA DA bir ağabeyiniz sizleri seven bir kardeşiniz olduğunu ve gönlünden geçen dileyen herkesin kapımın ve gönlümün sizlere açık olduğunu ve ziyaretinizden ve sizlerle dünya gözüyle görüşmekten onur duyacağımı unutmamanızı istiyorum.
malum yaşımıza bağlı bazı rahatsızlıklarımız ,klavye başında fazla kalmamıoza izin vermiyor.
define mekanı sitesini ve başta BOZKURT kardeşimi ve isimlerini ayrı ayrı yazmaya gerek görmeden ,sevdiğimiz dostlarımızın ve üyelerimizin zaten kendilerine olan hissiyatlarımızı bildikleri inancıyla ,bu sitede olmaktan ve sizleri tanımaktan duyduğum memnuniyeti yazılarla tarif edebileceğimi sanmıyorum.
buradaki yaşadıklarımız dostluklarımız son nefesimize kadar yüreğimizden söküleceğini de sanmıyorum.
üyelerimizinde görmesi ve bir helallik almak için buraya yazmayı uygun gördüm.
kendi adıma ,hiç bir kardeşimden bir hak düşüncesi içinde olmadığım gibi küçükte olsa bir yardım bir iyilik gördüğünü düşünenlere ,ben gönülden hakkımı helal ediyorum. sitenin akışı içinde belki istemeyerekte olsa bir incinmeye bir kırılmaya vesile olduğum bir kardeşimde varsa özürlerimi sunmak ve haklarını helal etmesini isterim.
ALLAH ın selamı bereketi sizlerin üzerinize olsun. ALLAHa emanet olunuz.

Mirkut

Vip Üye
Aleykumselam ve rahmetullahi ve berakat.
Sahsima hakkiniz cok gecmistir abi, kaldiki Rasulullah s.a.v tatli soz sadakadir buyururor, sizde guzel ahlakin hepsi mevcut abim. ALLAH teala sizden razi olsun abim, bildigim kadariyla bir hakkim yoktur varsada bizim hakkimizda helali hos olsun. Selametle saglicakla kal abim

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
çok değerli arkadaşlarım,
katılımınıza ve güzel temennilerinize kalbi teşekkür ediyorum.yorumlarınızın her kelimesinde samimiyet ve kadirişinaslık görmem sizleri daha da sevmemize vesile olmuştur.her ustamızdan bütün üyelerimize kadar,takdiri İLAHİ bize ulaşmadığı süre ANKARA DA bir ağabeyiniz sizleri seven bir kardeşiniz olduğunu ve gönlünden geçen dileyen herkesin kapımın ve gönlümün sizlere açık olduğunu ve ziyaretinizden ve sizlerle dünya gözüyle görüşmekten onur duyacağımı unutmamanızı istiyorum.
malum yaşımıza bağlı bazı rahatsızlıklarımız ,klavye başında fazla kalmamıoza izin vermiyor.
define mekanı sitesini ve başta BOZKURT kardeşimi ve isimlerini ayrı ayrı yazmaya gerek görmeden ,sevdiğimiz dostlarımızın ve üyelerimizin zaten kendilerine olan hissiyatlarımızı bildikleri inancıyla ,bu sitede olmaktan ve sizleri tanımaktan duyduğum memnuniyeti yazılarla tarif edebileceğimi sanmıyorum.
buradaki yaşadıklarımız dostluklarımız son nefesimize kadar yüreğimizden söküleceğini de sanmıyorum.
üyelerimizinde görmesi ve bir helallik almak için buraya yazmayı uygun gördüm.
kendi adıma ,hiç bir kardeşimden bir hak düşüncesi içinde olmadığım gibi küçükte olsa bir yardım bir iyilik gördüğünü düşünenlere ,ben gönülden hakkımı helal ediyorum. sitenin akışı içinde belki istemeyerekte olsa bir incinmeye bir kırılmaya vesile olduğum bir kardeşimde varsa özürlerimi sunmak ve haklarını helal etmesini isterim.
ALLAH ın selamı bereketi sizlerin üzerinize olsun. ALLAHa emanet olunuz.

Muhterem @ikizceli Hocam,
çocukların cumartesi günleri okulu olmadığı için, kahvaltı hazırlayan da yok, "maalesef kurt kocadı. " Sabah 2 simit yedim. Hamır işi yaş ilerledikçe vücüdü ve dimağ uykulu hale getiriyor.
İşleri toparladım ve siteye girdim. İlk sizin bu yazınızı okudum. Allah cc Razı Olsun tuşuna bastim. Geri geldim Başka bir konuya bakarken jeton düştü. Tekrar yazınıza geldim. 2 kez daha okudum ve bu yazının bir nevi veda yazısı olduğunu ancak anlayabildim ve çok üzüldüm.
Sizinle yüzyüze tanışma bahtiyarlığına erdiğimden dolayı, Rabbime şükrederken, birden bu karara varmanızın sebebi acaba bizler miyiz ? Sizi çok mu üzdük Hocam?

Üst Alt