Ustalar Gözünüze Çarpan Bir Detay Varmı? | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalar Gözünüze Çarpan Bir Detay Varmı?

pınarım

Kullanıcı
O kadar çok kaya varki orda hangisini çekeceğimi şaşırdım ustalarım ama etraf fotoları anlam yükleyemediğim ilginç kayaların fotoğraflarını çektim onlarıda yükleyim ama boyut küçültmem gerekiyor akşama yüklerim onlarıda bakarsanız mutlu olurum

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
değerli arkadaşlar arkadaşımızı çok yorduk.
ben istedimki ilk kayalığın olduğu alan farklı yönlerden anlaşılır bir tarzda görüntülenebili
rse konu anlaşılır hale gelir ve anlayabileceği tarzda yorumlanır.
bazı arkadaşlarımın anlatmak istediğini anlıyorum lakin bu resimler üzerindeki düşüncelerimizi aktarırsak konuya daha iyi katkı yapmış olur ve gereksiz yorgunluk vermemiş oluruz.
bazı bulguların kaybolabileceğini hepimiz biliyoruz. işte ahlat ağacı . ağaçlar içindeki önemini bilirsiniz.
maden vardır yoktur bilemeyiz ama boşluk ve maden tespiti ile anlaşılabilir.

işçilikli yerlere bakalım. başka bir şey aramaya gerek varmı.

resimler istediğimiz düzeyde olmaması bir eksiklik olmasına rağmen bu iki yerde başarılabilirse boşluk ve maden tespiti öneriyorum.

kaya mezar bölgesine yolu düşer ve bazı net bulgular görürse paylaşır değerlendiririz inşaallah.

pınarım

Kullanıcı
benim için dikkat çekici bi detay yok sizinde boşa uğraşmanızı istemem ama yinede ustalar bi baksın ben olsam kayalarda oymalar arardım ama siz şimdi yükseklere çıkamazsınız tabi eski insanlar manzaralı yerleri çok severlermiş siz sevmiyomusunuz bazı kavimlerde yükseklere bazı kavimlerde alçaklara önem verirlerdi en önce o bölgede hangi kavim yaşamış onu öğrenip ona göre bi araştırma yapmalısınız bence

bu gonderdiklerinde herhangi bir bulgu yok davin agaci citlembik kiraz kizilcik kusburnunun oldugu yerleri buldunmu vede kirmizi kayayyi?

onlarin oldugu yeride resimlersen durus sekillerini burasi su kaynagina ne kadar mesafede

değerli arkadaşlar arkadaşımızı çok yorduk.
ben istedimki ilk kayalığın olduğu alan farklı yönlerden anlaşılır bir tarzda görüntülenebili
rse konu anlaşılır hale gelir ve anlayabileceği tarzda yorumlanır.
bazı arkadaşlarımın anlatmak istediğini anlıyorum lakin bu resimler üzerindeki düşüncelerimizi aktarırsak konuya daha iyi katkı yapmış olur ve gereksiz yorgunluk vermemiş oluruz.
bazı bulguların kaybolabileceğini hepimiz biliyoruz. işte ahlat ağacı . ağaçlar içindeki önemini bilirsiniz.
maden vardır yoktur bilemeyiz ama boşluk ve maden tespiti ile anlaşılabilir.

işçilikli yerlere bakalım. başka bir şey aramaya gerek varmı.

resimler istediğimiz düzeyde olmaması bir eksiklik olmasına rağmen bu iki yerde başarılabilirse boşluk ve maden tespiti öneriyorum.

kaya mezar bölgesine yolu düşer ve bazı net bulgular görürse paylaşır değerlendiririz inşaallah.
ikizceli ustam çok teşekkür ederim yorgunluk değil tabiki estağfirullah bende hepinizin sayesinde öğrenmeye çalışıyorum boşluk çubuğu edindim yapabilirmiyim bilmiyorum ama deneyeceğim :) birde şu kafasında miğfer giymiş muhafızmı desem askermi desem bilmiyorum o zaatı ve kafasının üzerindeki yukarıyı gösteren oku ben yanlışmı yorumluyorum bilemedim siz ne görüyorsunuz orada beni bi aydınlatırmısınız:) kaya mezarlara gelince gidilmesi biraz zor bir yol ama gider fotolarım kısmetse..

pınarım

Kullanıcı
musayit oldugunda su kaynagini ve cevresini bir fotograflayiver sana zahmet ikizceli ustamizada katiliyorum ayrica hakkini helal et yoruyoz senide
estağfirullah ancak hafta sonları gidebiliyorum bu fotoğrafladığım yer orada değil oranın yolu biraz çetrefilli ☺gittiğimde resimlerini çekerim inşallah.. aslında önceki hafta tam gittim koyun sürüsü ile karşılaştık 4 köpek kovalayınca (köpeklerden çok korkarım :D) kaçmak durumunda kaldım:) araçlada gidilmiyor ama orayı gezmeyi seviyorum inşallah çekicem fotolarını..

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
tamam musayit oldugunda gidersin ayrica nasil bir yerdi duz ovami yoksa yamaca yakinmi az bahsedermisin ordan ona gore dikkat etmen yerleride belirtelim

pınarım

Kullanıcı
Yerin sağ tarafı tepe sol tarafında kaya yığıntısı var yani görüntüsünü yolladığım kayalar bu yığının arkasında kocaman bir tepe yükseliyor ama toprak değil kaya, ayrıca düz olan yerlerde hep mıcır var burada bizans ve roma ve osmanlı yaşamış tarihi bir köy yamaca yakın değil ustam etrafında ufak tefek kayalar üstünde sunaklar var çoook kaya var burada

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
tamam cok iyi incelenmesi gereken bir yerler resimlediginde br seyler ortaya cikar birde hic yerde bir tavaya banzer sunak varmiydi

Üst Alt