uydu uzerinden define bulma ve ye yer alti scan yapimi | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

uydu uzerinden define bulma ve ye yer alti scan yapimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ersan

Admin
merheba
son gunlerde dudugu,a gore bazi sahslar uydu uzarinden define arama yontamini oldugunu soyle maktadir ler ve bu yontamle bulunan noktanin kasin define oldugunan soz etmisler ama kucuk dafine degil belki byuk definelere gecerli olduguda ortada
ve galiba soyle yapilmaktadir adam definenin oldugunu zan etdigi yere gedip ve o noktadan bir uyduyla chalishan sisteme ceb telefonunnan masaj atar ve sistem msajin geldigi alani taspit etik tan sonra 200 metre kare alani tarar ve sonra bilgileri yazdirlir ve shahisi bilgilandirirler ama bildigime gore odemesi fazladir acaba bu olacak bir ishmidir sizlerce
saygilarla
merhaba ustam zamaninda sitemizde bir ustamiz vardi buyle uydudan bakardi ve cok da guzel programi otuturuyor bunlari kendi guzlerimlen gurdum bana 5 yer gustedi 3 de hem cubuk cekim verrdi ve hem makine derin sinyal verdi ayni yerlere ama 2 kisine cekim aldim ama makine sinyal tutuamadim ya cok kucuk asada yada kucuk ve derim makinenin sinyali inemiyor asaya.
ama neresi varki tam cubuk kulanamadimi tam yeri tespit cok zor oluyor benim o tespit eti yerlerde hepsinde 30-50 mt kaymalar vardi.

• Beğen
Tepkiler: ASI

yucel1050

Kullanıcı
uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar 6-7 aylık aradan sonra ilgimi ilk çeken konuda aranızda olmaktan mutluyum. Bu konuda arkadaşa yazmış olduğum konular veya bilgilerim rencide etmek yada onu üzmek değil yalnızca bilinmeyen gerçeklerdir ama bilinmeyen bir çok gerçek var bunların bilinmesi istememdir

koordinatlardaki sapmalar her daim olur 20 yıldır GPS ile uğraştığım için bilmek en doğal halim Google Encarta'da almış olduğunuz bir koordinatı sapması düzeltilmiş bir GPS e yüklediğinizde sizi farklı noktaya yönlendirir sapması düzeltilmiş GPS ler belirli makamlarda bulunmaktadır GPS koordinatları üzerindeki sapmaların nedeni öncelikle noktaya herhangi bir eylemin bertaraf edilmesidir GPS koordinat formatları 1-2 koordinat formatından ibaret değildir yüzlerce GPS formatı vardır ama bizler o koordinat formatlarını her zaman göremeyiz.
uydu dan yer bulmak veya bir cisim bulmak evet mümdün ama nokta belirleyerek bunu bulabiliriz rasgele arayıp uydudan bir şeyler bulmak okadar kolay bir işdegil zandedersen İngiltere arkeoloji bölümü uydudan çalışma yaparak arkeolojik bir kazı yaptı ve uydudan almış oldukları verilere göre yaptılar bu çalışmayı ama kullanmış oldukları bilgisayarlar bilmek kaç terabayt hızında bilgisayarlar. O uydular var ABD ve CIN RUSYA kendi uyduları. Malezya uçağı düştüğünde ABD den istendi uçağın son görüntüleri ama bizde öyle bir uydu yok diyerek konuyu kapattılar.
kızıl ötesi görüntüleme duvarın kayanın arkasında vücut ısısından her şeyi görebiliyorsa konunun cevabı buradadır.
Nitekim belirli yerlerde yer yüzüne çok yakın seyir eden birçok uyduyu gözümle gördüm bunun amacı sürekli taramak olduğuna inanıyorum bu uydular benim gördüklerim eski medeniyetlerin yaşamış oldukları bölgelerin üzerindeydi her zaman. Burada biz cihazdan daha ziyade gökyüzünden alınan görüntüleri konuşuyoruz bir çok belgesel programında insanlar 1 milyon dolarlık yatırım yapmadan Altın yataklarını buluyorlar ve dünyanın altınını çıkartıyorlar da belgeseli yayınlanıyor bering boğazı gibi diğer programın ismini hatırlayamadım şimdi. Uydu ile bir nokta aranacaksa ya bilinen bir tarihi yada işaret ve sizi sonuca götürecek bir takım bulguların olması gerektiğini düşünüyorum

saygılar iyi forumlar
Xenon kardes kızılotesı kameralar kayanınn arkasını gormez dıye bılıyorum benı aydınlatırmısınız kaynak vererek.....

xenon

Kullanıcı
Xenon kardes kızılotesı kameralar kayanınn arkasını gormez dıye bılıyorum benı aydınlatırmısınız kaynak vererek.....

bu konu ile ilgili savunma sanayi dergilerini dünya daki silahlı kuvvetlerin çalışmalarını geliştirmiş oldukları füze silah görüntüleme cihazlarını araştır derim aynı zamanda uçakların kullanmış oldukları bir çok teknolojileri var bunlara da birazcık yakından bak tek merakımız araba olmasın diğer araçlar arabalardan daha çok geliştiriliyor

yucel1050

Kullanıcı
Ustam tesekkur ederım bılgılendırdıgın ıcın yalnız benım bıldıgım kadarı ıle kızıl otesı sadece gece gormeye yarıyor ama kızılotesı termal kameralar var onlar ıle gorulebılır oda bellı bır mesafede dıye bılıyorum ama uydudan analız yapan uydunun sensorlerını tam bılmıyorum ama onlarda termal kızılotesı ve multıspectral kamera ıle algılyor dıye bılıyorum ama yukarıda verdıgınız adreste bır progam gordum onunla en ınce datayı bıle ıncelıyosunuz programın ısmı ERDAS İMAGE diye gecıyor yukarıdakı adres cok ıse yaradı ama program lıcanslı fıyatı nedır bılmıyorum programın sahıbı sırket merkezı ingiltereymıs ...............

xenon

Kullanıcı
Ustam tesekkur ederım bılgılendırdıgın ıcın yalnız benım bıldıgım kadarı ıle kızıl otesı sadece gece gormeye yarıyor ama kızılotesı termal kameralar var onlar ıle gorulebılır oda bellı bır mesafede dıye bılıyorum ama uydudan analız yapan uydunun sensorlerını tam bılmıyorum ama onlarda termal kızılotesı ve multıspectral kamera ıle algılyor dıye bılıyorum ama yukarıda verdıgınız adreste bır progam gordum onunla en ınce datayı bıle ıncelıyosunuz programın ısmı ERDAS İMAGE diye gecıyor yukarıdakı adres cok ıse yaradı ama program lıcanslı fıyatı nedır bılmıyorum programın sahıbı sırket merkezı ingiltereymıs ...............

daha detaya insek kafalar çok karışır uzun zamandır da bu konulardan biraz uzağım bu gördüğümüz görseller bilmediğimiz veya görmediğimiz o kadar çok şeyler var ki inan anlatamam teknoloji çok ilerlemiş durumda bizler ise bu ilerleyen teknoloji ve yeniliklerin yalnızca %10-20 sini ancak görebiliyoruz yada kullanabiliyoruz bizde de var bazı programlar ve görüntüleme sistemleri daha çok askeriye amaçlı kullanılıyor uçaklarımız tarafından bu uçaklarımız yüksek odak merkezli görüntüleme özelliklerine sahip modernizasyonu zamanında İsrail tarafından yapıldı yer altında ve yer üstünde birçok nesneyi tespit edebiliyorlar geçtiğimiz yıl bir tanesi Suriye tarafından düşürüldü hatta uyduların ulaşamadı yerlere bu tarz görüntüleme sistemine sahip uçaklar devreye her zaman girmektedir 15-20 bin metreden almış oldukları video yada fotoğrafı 1 metreye kadar zumlayabiliyorlar bu konu ile ilgili linkler

bu tarz uçuşlar her zaman yapılabilmektedir

karanar

Kullanıcı

sevgili alper kardeşim. yukarıdaki resimlerde de göründüğü gibi; uydu üzerinden yüzeysel ve yüzey altı maden araştırmaları yapmak mümkündür. Ancak; ''ücret karşılığı koordinatlarınıza bakılır'' tarzında hezeyanlara inanmamak gerekir. bu hem uydu gözlem merkezindeki çalışanları zan altına koyar, hem de etik değildir. yok illada '' bende para çok veririm'' diyen varsa; verdiği koordinatları; yukarıdakine benzer photoshop uygulamaları ile dolu bir resim alır. yada hiç bir resim alamadan dolandırılır.

ASİAVCI

Kullanıcı
bu işin aslı şöyle evt bakılıyor fakat bulamıyorlar bu sisten yer yuzeyindeki sıcaklık mineral diğer etkenlerim sisteme anamol olarak yansımasıdır ersanın kime baktırdığını tahin ediyorum ve bu arkadaşında bu işlerle vaktiyle uğraştığını biliyorum madem var vede verimli neden diye bir soru cıkıyor ortaya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...