Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Sayfa 14 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karbey

Kullanıcı
aşabilirmiyiz dersin hocam. Benim takatim kalmadı gibi, sağlığımı kaybedeceğim artık :)

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
aşabilirmiyiz dersin hocam. Benim takatim kalmadı gibi, sağlığımı kaybedeceğim artık :)
@karbey ustam sahsim adina sunu soyleyim; bi ise baslarken benden once bi insanin yapip yapmadigina bakarim. bi insan yapmissa ben neden yapmayim derim. ondan sonraki sabir, azim ve arastirmaya kaliyo.

@Siva ustayi bu konu altinda tanidim. @A21MEDLi ustamin yorumlarini okuyana kadar da boyle bi seye inanmiyordum. @A21MEDLi ustam bu konularla ilgili pek fazla bi yontem gostermiyor ama yinede gecmis yorumlarini okursan belki bi isik olur sana.

her seye ramen insallah pes etmeden ve sagligimizi kaybetmeden bi seyleri basarma sevincine ulasiriz 😊

karbey

Kullanıcı
Sağ olsunlar var olsunlar, Allah ikisininde ömrünü huzurlu ve uzun kılsın inşallah. Siva hoca özellikle benim gevezeliğimle başedebildi bir süre. Esirgemedi eli yettiğince dili döndüğünce cevapladı mesajlarımı. Elbette doğru bir yaklaşım bizden daha önce birisi yapabilmişse bizde yapabiliriz ama yaşlandıkça ve içinden çıkamadığım bazı sebeplerden dolayı eskisi gibi gücümü eskisi gibi bolca, çokça kullanamıyorum artık. Mesela bizden önce adamlar okumuş doktor olmuş, mühendis olmuş, yazılım öğrenmiş yazılımcı olmuş, sabretmiş derviş olmuş, sufi olmuş. Dayak yemiş yemiş, hammış pişmiş pir olmuş... Bu biraz göreceli galiba. İnsanın depolarının ne kadarının dolu veya boş olduğu, sabrının ne kadar yıprandığı veya diri olduğu ilede alakalı gibi. Şimdi derinlemesine konuya dalmayayım ama inan okuğum cümleyi anlamak için birkaç defa okumam gereken bir demdeyim. Bunu uzun uzun anlatmak konuşmak birşeyi değiştirirmi, ıspatlayabilirmiyim bilmiyorum ama durum bu. Etraflıca yanmış bir harabeden doğmaya çalışırken bazen insanlar birşey anlatırken kendi kendime içimden " eyvah konudan koptum, ne anlatıyor ayıp olmasın" diyorum. kafam öyle dağılmış ki anla bu cümlelerimden. Ama yinede tarihe, eskiye, antikaya olan heyecanım beni vargücümle bu işi anlamaya sevk ediyor.
Kıymetli dost, eğer ben kendimce birşey keşfedersem, bulursam, anlarsam muhakkak sanada iletirim iznin olursa. Bazı kolay ve küçük detaylara bile ulaşmanın ne kadar zor olduğu bir çağda, çağdaş olarak birbirimize omuz verelim, verelim ki son nefesimizi verirken vicdanımız rahat olsun. Sağolsun Siva usta bana bir fener yaktıda yola koyuldum. onun gösterdiği istikamette adım attım ama o kaybolunca yeniden yavaşladım hepsi bu. Ama senin bu azmin ve gücünle kısa zamanda bu işi kolaylayacağına eminim. Belki mesafalerimiz farklı olacak ama ikimizde ulaşacağız inanıyorum sonuca. Düşünsene dostum bundan yüz yıl sonra yeryüzünde herkes ama herkes, şuan biz konuşurken doğan bebek bile ölmüş olacak... Bizde tarih olmuş olacağız...
Gevezelik ettim kusura bakma lütfen.

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
Sağ olsunlar var olsunlar, Allah ikisininde ömrünü huzurlu ve uzun kılsın inşallah. Siva hoca özellikle benim gevezeliğimle başedebildi bir süre. Esirgemedi eli yettiğince dili döndüğünce cevapladı mesajlarımı. Elbette doğru bir yaklaşım bizden daha önce birisi yapabilmişse bizde yapabiliriz ama yaşlandıkça ve içinden çıkamadığım bazı sebeplerden dolayı eskisi gibi gücümü eskisi gibi bolca, çokça kullanamıyorum artık. Mesela bizden önce adamlar okumuş doktor olmuş, mühendis olmuş, yazılım öğrenmiş yazılımcı olmuş, sabretmiş derviş olmuş, sufi olmuş. Dayak yemiş yemiş, hammış pişmiş pir olmuş... Bu biraz göreceli galiba. İnsanın depolarının ne kadarının dolu veya boş olduğu, sabrının ne kadar yıprandığı veya diri olduğu ilede alakalı gibi. Şimdi derinlemesine konuya dalmayayım ama inan okuğum cümleyi anlamak için birkaç defa okumam gereken bir demdeyim. Bunu uzun uzun anlatmak konuşmak birşeyi değiştirirmi, ıspatlayabilirmiyim bilmiyorum ama durum bu. Etraflıca yanmış bir harabeden doğmaya çalışırken bazen insanlar birşey anlatırken kendi kendime içimden " eyvah konudan koptum, ne anlatıyor ayıp olmasın" diyorum. kafam öyle dağılmış ki anla bu cümlelerimden. Ama yinede tarihe, eskiye, antikaya olan heyecanım beni vargücümle bu işi anlamaya sevk ediyor.
Kıymetli dost, eğer ben kendimce birşey keşfedersem, bulursam, anlarsam muhakkak sanada iletirim iznin olursa. Bazı kolay ve küçük detaylara bile ulaşmanın ne kadar zor olduğu bir çağda, çağdaş olarak birbirimize omuz verelim, verelim ki son nefesimizi verirken vicdanımız rahat olsun. Sağolsun Siva usta bana bir fener yaktıda yola koyuldum. onun gösterdiği istikamette adım attım ama o kaybolunca yeniden yavaşladım hepsi bu. Ama senin bu azmin ve gücünle kısa zamanda bu işi kolaylayacağına eminim. Belki mesafalerimiz farklı olacak ama ikimizde ulaşacağız inanıyorum sonuca. Düşünsene dostum bundan yüz yıl sonra yeryüzünde herkes ama herkes, şuan biz konuşurken doğan bebek bile ölmüş olacak... Bizde tarih olmuş olacağız...
Gevezelik ettim kusura bakma lütfen.
kusur yok estagfurullah. insallah dediginiz gibi omur. saglicakla kalin

A21MEDLi

Admin
size şöyle anlatayım,belki inanırsınız,bundan 8-10 yıl önce,defineyle ilgili kordinatlı olarak,Surferi Türkiyede sadece 3-5 insan yaa biliyordu veya bilmezdi.öğreten yoktu sır gibi saklanıyordu,(YAPTIKLARI İŞLEMİNDE DOĞRULUĞU TARTIŞIRDI),kordinatlar nasıl toplanır nasıl excelde işlenir Surfere nasıl tanıtılır surferde hangi yollar pencereler kullanılır bunlarla ilgili en ufak bir bilgi sahibi olamazdık...
fakat şimdi youtubede surferle ilgili onlarca video var yalan yanlış karışamam.ama en azından sizlere tüyo vermesi açısından iyi bir gelişme dir,en azından hangi pencereye gireceğinizi hangi rakamları gireceğiniz konusunda size fikir veriyor.

size düşen bu fiikir çerçevesinde kendinizin öncelikile bir test sahası oluşturmanız gerekiyor..TEST SAHASI olmadan başarı Şansınız SIFIRDIR..Surferi öğrendim diyemezsiniz.,çünkü Surfer illaki size bi görüntü verecek ,ama bu görüntü nekadar sağlıklı olduğunu "Yasak Kelime" YAPMADAN bilemezsiniz..her yeri kazamayacağınıza göre önceliğiniz TEST SAHASI olmazsa bu işe bulaşmayın derim..

TEST SAHASINI yaptınız varsayalım.bu test sahasına gömeceğiniz,metalleri ve sahte mezarın kordinatını GPS ile alın,
o bölgede 1-2 dönümü geçmeyecek kadar alanın kordinatını toplayın.bu kordinatlar sizin elinizde olsun işlemleri bu kordinatlarla yapın surfere atın..zaten az bi alt yapınız var bu alt yapı eşliğinde surferi işleyin.her yaptınız işlemi ve RAKAMLARI bi kağıda not edin,TEST SAHASINDAKİ METAL BOŞLUĞA HER YAKLAŞTIĞINIZDA ;RAKAMLARLRI DEĞİŞTİRİN..İŞİ BİTİREN RAKAMLARDIR..

A21MEDLi

Admin
izlediğim kadarıyla sizler hep laplacian/Fill kullanıyorsunuz..fill arazideki minareli size tabiri caise (boşluk odamezar diye yutturuyor) Fill bazen boşluk verebiliyor.o boşluk gerçek boşluktur..
NOT.surferin orjinal rengi ''metalde Rainbow '' boşlukta ''Rainbow2'' güvenin..başka renklerlede bakın fakat son kararı surferin bu iki orjinal rengine bakarak karar verin derim..

A21MEDLi

Admin
RAİNBOW a bakarak yakaladığınız kırmızının hangi tür metal olduğunu size anlatıyor..(eğer minarelse onu bile)
bunu anlamanız için Tecrübe gerektiriyor..

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
izlediğim kadarıyla sizler hep laplacian/Fill kullanıyorsunuz..fill arazideki minareli size tabiri caise (boşluk odamezar diye yutturuyor) Fill bazen boşluk verebiliyor.o boşluk gerçek boşluktur..
NOT.surferin orjinal rengi ''metalde Rainbow '' boşlukta ''Rainbow2'' güvenin..başka renklerlede bakın fakat son kararı surferin bu iki orjinal rengine bakarak karar verin derim..
eyvallah ustam :) yine ustaca yol gosterdiniz

karbey

Kullanıcı
Kıymetli hocam, verdiğiniz omuz için çok teşekkür ederim. Belki bize belki bizim anlattığımız, desteğe ihtiyacı olan birine gicedek bu birikim, bu hazine.. Asıl hazine belkide bu ama biz yani insanlar farkına varamadık.. Çok çok değerli bilgilerinizi not ediyorum. Karmaşaya uğramış tüm birikimimi silip yeniden sıfırdan bir başlangıç yapıp denemek istiyorum paylaşımlarınıız. keza o kadar karıştı ki pc, dosyalara bilgisayar..
Allah razı olsun, sağlığınız ve huzurunuz daim olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...