Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Sayfa 15 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

A21MEDLi

Admin
Amin...
Allah c.c. Sizlerdende Razı olsun.ve hayrını görürsünüz inşallah..
siz yine şanslısınız,alt yapınız var.. birde beni düşünün hiç bir alt yapım olmadan çektiğim çileyi,emeği
mutlaka her işleminiz net edin..yoksa,habire dönüp dolaşırsınız..

karbey

Kullanıcı
Hocam muhtemelen sizler bu işe yani uydu, koordinat kavramlarının ilk kapısını açan nesilsiniz ve sizinde dediğiniz gibi bir önderiniz, bir kılavuzunuz olalmıştır. O kadar iyi anlıyorum ki geçtiğiniz yolları, süreçleri.. İnsanın bir cendere içinde kendini bulması kadar yıpratan, yoran başka birşey olamaz herhalde.. Birikimlerinizi paylaşırken ahiretinize, sonsuzluğunuza verilmiş birer zekat gibi düşünün. Hiç tahmin edemeyeceğiniz birine bile ulaşsa sizden akan bu bilgi, size misli ile dönecek inşallah. Bu alemde olmasa bile asıl alemde...
elbette bilginin elde edilebilir ve kıymetliler dairesinde korunacağından kuşkunuz olmasın. Anladım ki bu alemde de gereğini gereği kadara yapmak gerekiyormuş. yani dengeyi, düzeni bozmadan, kimsenin ekmeğine, yerine yurduna dokunmadan.. Bütünüyle, tamamı ile ihtiyacı olanla paylaşmak boynumun borcudur ama gerisi bende saklıdır, saklı kalacaktır... Hakkınızı helal edin Siva usta gibi..

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
Amin...
Allah c.c. Sizlerdende Razı olsun.ve hayrını görürsünüz inşallah..
siz yine şanslısınız,alt yapınız var.. birde beni düşünün hiç bir alt yapım olmadan çektiğim çileyi,emeği
mutlaka her işleminiz net edin..yoksa,habire dönüp dolaşırsınız..
ben gercekten sizi tanidigima, bu konu uzerinde fikrinizi edimdigime cok sansli hissediyorum. ustam; son bi haftadir o konudaki emeklerinizi sohbet esnasinda kullaklarinizi cinlatarak emeginizi dile getiriyorum..
Allah emeginizi, emeklerimizi bosa cikartmaz insallah (amin)

A21MEDLi

Admin
Hocam muhtemelen sizler bu işe yani uydu, koordinat kavramlarının ilk kapısını açan nesilsiniz ve sizinde dediğiniz gibi bir önderiniz, bir kılavuzunuz olalmıştır. O kadar iyi anlıyorum ki geçtiğiniz yolları, süreçleri.. İnsanın bir cendere içinde kendini bulması kadar yıpratan, yoran başka birşey olamaz herhalde.. Birikimlerinizi paylaşırken ahiretinize, sonsuzluğunuza verilmiş birer zekat gibi düşünün. Hiç tahmin edemeyeceğiniz birine bile ulaşsa sizden akan bu bilgi, size misli ile dönecek inşallah. Bu alemde olmasa bile asıl alemde...
elbette bilginin elde edilebilir ve kıymetliler dairesinde korunacağından kuşkunuz olmasın. Anladım ki bu alemde de gereğini gereği kadara yapmak gerekiyormuş. yani dengeyi, düzeni bozmadan, kimsenin ekmeğine, yerine yurduna dokunmadan.. Bütünüyle, tamamı ile ihtiyacı olanla paylaşmak boynumun borcudur ama gerisi bende saklıdır, saklı kalacaktır... Hakkınızı helal edin Siva usta gibi..
benden önce earthle bu işi yapan 2 bilemedin 3 kişi vardı..
bu alemde bi Allahın kulu bana önder olmadı.2 yol dahi göstermedi..iyikide olmamış,çünkü insanın kendi tecrübesi 10 larca kılavuzdan daha iyidir..insanın kendi gözüyle görmesi başkasının anlatımından daha evladır..

karbey

Kullanıcı
Bir nasihat, bin müsibetten iyidir gibi bir şey.. Kendin yürü, Kendin yaşa, kendin anla, kendin öl. Çok sevdiğim bir söz var hocam " Tabut tek kişilik" ..
Haklısınız, sizler ufak tiyolar verdikçe bizim gibi heyecanlı ve bilginize istekli insanlar için büyük ve ışıltılı bir yol gibi geliyor hocam. Ama yol büyüp genişledikçe aslında paylaşılmayacak hiçbirşeyin olamdığını anlayıp herkes kendince tartıp ölçüp, biçip değerlendiriyor kendince.. Kıymetli tüyolarınız bize büyük bir alan açtı varolun..

A21MEDLi

Admin
size tavsiyem izlekleri mapsource'den alın derim,gerçek izlek odur...mapsourcenin izleği (tabiri caizse) toprağı deliyor...earth KML vs. diğer izlek yolları yüzeyseldir..
Siva usta izin veririse map sourceden baştan sona nasıl izlek alınır resimleyebilirim..
madem konu onlarca sayfayı geçmişken bu başlık altınnda olması daha uygun olur düşüncesindeyim..
yinede karar Siva ustanın..

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
size tavsiyem izlekleri mapsource'den alın derim,gerçek izlek odur...mapsourcenin izleği (tabiri caizse) toprağı deliyor...earth KML vs. diğer izlek yolları yüzeyseldir..
Siva usta izin veririse map sourceden baştan sona nasıl izlek alınır resimleyebilirim..
madem konu onlarca sayfayı geçmişken bu başlık altınnda olması daha uygun olur düşüncesindeyim..
yinede karar Siva ustanın..
@Siva ustadan musade beklemekteyiz,

gpr cihazi olmadan ben denedim ama yukseklik vermedi. belki de yanlis bi seyler yaptim @A21MEDLi ustam.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Siva ustanın konusuna müdahale ettim,gibi oldu.. isterse?? silebilirim..
Benim Diyarbakirli ustam ne.kadarda ince dusunuyorsun . Konu benim konum degilki insanlara yardimci olmaya calistim ben.Ben bir.hicim . İsteyen diledigini yazabilir bilgi verebilir benim böyle.bir hakkim.yokki tum eski ustalarda gelip yazabilir ayri.konu.acabilir . İnsanlara yardim etmek istiyen herkese kapilar acik Allah her yerdedir ve karsiligini verir kul bilmesede . Sen gibi degerli bir ustama diger degerli ustalara veya herhangi.bir uye . İstedigi .gibi yazip bilgi verebilir. Tskler

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
Benim Diyarbakirli ustam ne.kadarda ince dusunuyorsun . Konu benim konum degilki insanlara yardimci olmaya calistim ben.Ben bir.hicim . İsteyen diledigini yazabilir bilgi verebilir benim böyle.bir hakkim.yokki tum eski ustalarda gelip yazabilir ayri.konu.acabilir . İnsanlara yardim etmek istiyen herkese kapilar acik Allah her yerdedir ve karsiligini verir kul bilmesede . Sen gibi degerli bir ustama diger degerli ustalara veya herhangi.bir uye . İstedigi .gibi yazip bilgi verebilir. Tskler
tesekkurler ustam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...