Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Sayfa 17 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Bu Vıdeo resıztıvıte yeraltı goruntuleme Burdada raınbow renglerını kullanıyor ve Surferle calısıyor kendıne aıt yazılımı yok. Ayrıca bu Makınanın merdıven altı tabırı ıle Seması parcaları ve Ikı yazılımı var bende Bır Mısır lı arap kardesım verdı bana kendısı yapmıs bunun aynısı 4 kazık cakılıyor ama calısması zor sanırım . Ne dersın Amedlı ustam. . not. baska yere cekılmesın lutfen.

A21MEDLi

Admin
@A21MEDLi ustam 37 Tane resım paylastıgınız Yontemde Arazıde gps garmınden bahsettınız sanırım mesala Telefon ile alınabılırmı 5 metre sapma verecektır mınumum yere gore . Arazıde garmın gps ile koordınat topluyorsunuz sonra topladıgını zkoordınatları gelıp Pc de gps vızualerleden yukseklık cekıyorsunuz .. Garmın gps nın yukseklıgını kullanıyormusunuz yada dogru verıyormu yukseklıgı hıc olmadıgı ıcın elımde bılmıyorum. 37 Tane paylastıgınız resımde Masa ustu calısma ıle ılgılı Surfer kısmı ıle daha detaylı Grıt data acıklaması yaparmısınız rıca etsem . mesala A VE b nın yerını degıstırıyormusunuz Egım Slope ayarı nasıl alıyorsunuz gıbı ıpucular verırmısınız lutfen. Resımdekı calısma neredeyse benım gosterdıgım calısma ıle neredeyse aynı gıbı . Surfer kısmı aynı degıl tabı. tskler
telefonda kocaman gps pro (paralı) uygulaması ile izlek alınıyor dediğiniz gibi 5-6 m sapma ile
garmin el GPS si yüksekliği otomatık alıyor,(yükseklik için gps vizualere girmeye gerek yok).yüksekliği earthten daha güvenilir..

A-B yerini değiştirmeyin,A-B yerini değiştirseniz enlem ve boylamın yeri değişecektir..
şöyleki.A=37.58587 B=40.57632 bu kordinat diyarbakır ve çevre bölgesine aitttir.
A yı B yaptığınızda surfer A=40.57632 B=37.58587 (bu kordinat karadeniz bölgesine aittir.) haliyle surferle karadeniz bölgesine bakmış olacaksınız..

Fakat A-B nin yerini değiştireceğinize importta açılan pencerede X deki kordinatı Y ye Y deki kordinatı X e kopyalasanız daha iyidir diye düşünüyorum....
A-B nin yer değişmesi bana mantıklı gelmediği için,meraktan 2-3 defalık denemem oldu o kadar..
bu konuda bilgim bu kadar,

A21MEDLi

Admin
Bu Vıdeo resıztıvıte yeraltı goruntuleme Burdada raınbow renglerını kullanıyor ve Surferle calısıyor kendıne aıt yazılımı yok. Ayrıca bu Makınanın merdıven altı tabırı ıle Seması parcaları ve Ikı yazılımı var bende Bır Mısır lı arap kardesım verdı bana kendısı yapmıs bunun aynısı 4 kazık cakılıyor ama calısması zor sanırım . Ne dersın Amedlı ustam. . not. baska yere cekılmesın lutfen.
Rezivite cihazlarını pek bilmediğim için,bu cihaz alınan data çekimini surfere otomatık tanıtıp otomatikmi görüntü veriyor..yannii bilgisayarda görüntü almak için elle hiç bir müdahale yapılmıyormu?..

A21MEDLi

Admin
elektronikçi ustam var kendisi Rezivite cihazları yapıyor,
rezivtreyle aynı yerden 3 çekim al 3 görüntü biribirne uymaz dedi..
bu yüzden (kimse kızmasın) derin çeken cihazlara pek güvenim yoktur..

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Rezivite cihazlarını pek bilmediğim için,bu cihaz alınan data çekimini surfere otomatık tanıtıp otomatikmi görüntü veriyor..yannii bilgisayarda görüntü almak için elle hiç bir müdahale yapılmıyormu?..
Resıztıve ılk vıdeo toprak deger dırencını olcuyor makınası gore tabıkı ıyısı var daha ıyısı var. kendıne aıt yazılımı varda dıger makına versıyonlarında. bu versıyonda mecburen Surferle calsıyor makınayı alan kısıde Surferle calıscak heralde. Sımdı soyle soylıyeyım 4 kazık cakılıyor 4 kazık bır kare 2.5 metre ve kazıkları cıkarılıyor yan tarafa tekrar 4 kazık boyle soldan saga ve assagı benım ızlek tıplerıne gore benzerı cekım alıyorsun ornek 30 metre kare . her bırınde kayıt edıyorsun . ıslem bıttıkten sonra pc ye baglıyorsun kayır yaptıgın yerın datasını bılgısayar aktarıp Surferle calsıyorsun Ikıncı vıdeoda mevcut tabı dahada gelıstırmek ıcın calcalus medıanda calısabılır dıye dusunuyorum .

A21MEDLi

Admin
telefonda kocaman gps pro (paralı) uygulaması ile izlek alınıyor dediğiniz gibi 5-6 m sapma ile
garmin el GPS si yüksekliği otomatık alıyor,(yükseklik için gps vizualere girmeye gerek yok).yüksekliği earthten daha güvenilir..

A-B yerini değiştirmeyin,A-B yerini değiştirseniz enlem ve boylamın yeri değişecektir..
şöyleki.A=37.58587 B=40.57632 bu kordinat diyarbakır ve çevre bölgesine aitttir.
A yı B yaptığınızda surfer A=40.57632 B=37.58587 (bu kordinat karadeniz bölgesine aittir.) haliyle surferle karadeniz bölgesine bakmış olacaksınız..

Fakat A-B nin yerini değiştireceğinize importta açılan pencerede X deki kordinatı Y ye Y deki kordinatı X e kopyalasanız daha iyidir diye düşünüyorum....
A-B nin yer değişmesi bana mantıklı gelmediği için,meraktan 2-3 defalık denemem oldu o kadar..
bu konuda bilgim bu kadar,
mantığımın almadığı bi durumda var,A-B yer değiştirdiğinizde çıkan görüntüyü baktığınız bölgeye,atıyor...var bunda bi piçlik.. acaba yazılımın arka planında bişeylermi dönüyor?

o zaman bu A-B ne işe yarıyor? A-B enlem ve boylam olması gerekiyor.ee yer değişse haliyle enlem ve boylamın yeride değişecektir..DÜŞÜNDÜRÜCÜ :)

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
mantığımın almadığı bi durumda var,A-B yer değiştirdiğinizde çıkan görüntüyü baktığınız bölgeye,atıyor...var bunda bi piçlik.. acaba yazılımın arka planında bişeylermi dönüyor?

o zaman bu A-B ne işe yarıyor? A-B enlem ve boylam olması gerekiyor.ee yer değişse haliyle enlem ve boylamın yeride değişecektir..DÜŞÜNDÜRÜCÜ :)
Epeydır calısmıyorum unutuyorum denemelerım oldu neler denemedımkı neler neler))) enlem boylam sadece yerı bulmak ıcın ıstersek son vıdeodakı gıbı calısırız kendım cok degıstırdım degısık seyler yaptım ıse yaramıyor degıl bazen . bu alan daha cok ılmı bellı olmayan yenı ılımlere acık bır yer bızım calısmalrımızın ornegı yok emın olun dunyanın en ıyısını yapıyoruz lakın bazı sırlar var yok degıl kesfedılmemıs seyler var Surfer yetersız veya bız yetersızısız. A -b degısınce baska yere atar Google eart attıgımız ıcın baska yere atılmaz zaten)) goruntude degısıyordu heralde aynı ayarları uygulayınca unuttum sanırsam. Bırde aynı yukseklıgı baska bır yerın enlemıne boylamına yapıstırın koordınat sayısı aynı olmak sartıyla aynı goruntuyu alırsınız.

A21MEDLi

Admin
Surferi gelistirmek istiyorsak,"Test sahası" Şarttır.Test yerimiz olmadan,Tüm çalışmalar Görüntüden öteye Geçmez..Neyin Dogru Neyin yanlış oldugunu bilemeyiz,yanii kendimizi kandırmaktan başka bisey elimize gecmez bunu bilir bunu söylerim..
(Bir dedektör Hatta çubuk alsak bile önce Test ederiz) Test etmeden kullandığımız dedektor piyasanın en iyisi olsa bile "teneke"den başka bisey ifade etmez..
...
Test sahası demişken Aklıma geldi

Tokat Niksar,da arkadaşım yıllar önce bakır ibrik gömmüştü, 2-3 m.sapmayla yakalamıştım.bi soruyum eger yerinde duruyorsa,kordinatını atarım..
Hevesli Arkadaslar ibriği bulmaya çalışsın..

A21MEDLi

Admin
Surferde Metal icin,"Fill" den sonraki ilk out yeterlidir,başkada filitrelemeler yapmayın..
Kırmızı görünen yer Minarelmi degilmi,bunu anlamanın yolu Fill den sonraki ilk out'ta belli oluyor..yok Filitrelemeler yaparak Görüntüyü biraz daha acayım derseniz? Minarele yakalanmanız kaçınılmaz olur,

Surfer; Altın-Bakır-Minarel-Demir- Celik diye ayırıyor ve bunların YerAltında olusturduğu ISI sını yakalıyor..Unutmayın bu ISI nın içinde Minarelde var..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...