Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
Surferde Metal icin,"Fill" den sonraki ilk out yeterlidir,başkada filitrelemeler yapmayın..
Kırmızı görünen yer Minarelmi degilmi,bunu anlamanın yolu Fill den sonraki ilk out'ta belli oluyor..yok Filitrelemeler yaparak Görüntüyü biraz daha acayım derseniz? Minarele yakalanmanız kaçınılmaz olur,

Surfer; Altın-Bakır-Minarel-Demir- Celik diye ayırıyor ve bunların YerAltında olusturduğu ISI sını yakalıyor..Unutmayın bu ISI nın içinde Minarelde var..

ustam bu yöntemde anlamadığım bi konu var oda yükseklik. ısıyı yakalamak için yüksekliğin neden önemi var? sizin önceki yorumunuzda yüksekliği girmezsek dünyayı dümdüz olarak göreceğini belirtmiştiniz.

ısıyı yakalamak için yüksekliğin ne gibi bi önemi var ki?

A21MEDLi

Admin
ustam bu yöntemde anlamadığım bi konu var oda yükseklik. ısıyı yakalamak için yüksekliğin neden önemi var? sizin önceki yorumunuzda yüksekliği girmezsek dünyayı dümdüz olarak göreceğini belirtmiştiniz.

ısıyı yakalamak için yüksekliğin ne gibi bi önemi var ki?
Yüksekli Yanii Denizden yükseklik Rakımdır...Ben o kelimeyi Netcad programı icin kullandım,Harita Mühendislerin kullandığı bu program,XY-Z yi girmezsek Dünyayı dagsiz tepesiz Düz bir alan olarak olarak algılıyor demek istedim.

Surferi işlemek icin Enlem boylam ve Rakımın olmasi gerekiyor,Yanii Z yüksekliginin Isı'la bi alakası yok..Surferde Yüksekligin girilmesi bence ısı nın derinliginin bilinmesiyle alakalı olmalı? Diye düşünüyorum..

A21MEDLi

Admin
Surferle calısması bu vıdeoda
her yiğidin bir yoğurt yiyişi var ne diyyim.görüntüyü üst üste bindireceğie ayrı ayrı açabilseydi daha anlaşılır olurdu...
bu tür datalarda başvurulan seçenek ''Contour'',olmalıdır...çünkü contour'de boşluk yanılmaz..tabiki renk Rainbow olursa
3D yaptı fakat derinliği nasıl alınacağını gösteremedi. :) biliyr veya bilmiyor diyemem...

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
@A21MEDLi uydunun verdıgı yukseklık aslında denız yukseklıgı degıl neden degıl dıye sorarsan bana gore Dogru oldugunu dusunuyorum Uydunun dusuk radyo sınyalı gonderıp topraklı alana carpıp gerı donup tekrar uyduya gelen sınyal aradakı zaman farkına gore belırlenen SAYISAL rakam yanı yukseklık tabırı dedıgım sey uydunun bulundugu yorungenınde sabıt oldugununda anlamıdır pekı SU denız golun derınlıgını neden gostermıyor cunku bana gore Uydudan ıletılen dusuk radyo sınyalı denız veya goldekı radyo sınyalı gerı donemedıgı ıcın yanı suda sınyal kayboluyor gerı donemeyınce deger Yukseklık Sıfır atanıyor dıye dusunuyorum . Eger gerı donmus olsa Denızın derınlıgıne gore deger Eksı yanı ornek eksı -123 vermesı gerekıyor denız dıbınıde taramıs olurduk. Kısacası Denıze dusen dusuk radyo sınyalı gerı gelmedıgı ıcın rakam sıfır oluyor ve Kara dag toprak yuzeyının rakımı uyduya gore belırlenmıs oluyor uydudan uyduyada degısıyor . degısme ya uydunun yorungedekı yerı dıger uydularda olan yorunge derınlıgı alt veya uste kalması gıbı dusunebılırız. Bır ornekte Gol ler gollerdekı deger sıfır degıl en son gerı donen sınyalın degerını atıyor ama denız en alt duzey oldugu ıcın sıfır sanıyoruz sınyal gerı donse eksılerı goruruz ))) Not su Okuyan muhendısler denız sevıyesınden olan yukseklık dıyor metrelerle olurmu dıyor bazı aptak Muhendısler ))) Bu yazıyı okuyunca APtal olduklarını anlayacaklar :)))))) Dıyordum o bıldıgınız metre metre degıl :))))) 🤣

Mesalaa garmın gps cıhazları ıle yenı seyler yapılabılır xyz verısını enlem boylam yukseklık yerıne baska rakamlarda alınabılır yenı yazılım vey akodlama dılı veya el yapımı ıyı parcalar ıle yenı degısık verıler alınabılır yanı Uydudan gelen dusuk radyo sınyalını kulllanıp farklı seylerde yapılabılır bır ara baya arastırmıstım hatta bır seyler bulmustum ıngılızce. Yanı daha degısken ornek bosluga geldıgın zaman bırden yukseklıgın dusmesı veya yukselmesı tabı bunu farklı bır rakamla almak yanı yenı bır yazılım cıhaz yapmak gıbı bence olabılır.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Bırde suda var aklıma geldı belkı bu dogrudur yıne aynı sonuca cıkacaz Denız dekı sıfır deger dusk radyo sınyalı gerı ıletınce denızın dıbıne ınmedıgı ıcın gerı donus yaoıyor ve deger sıfır atanıyor yıne en son kara yuzeyının 1 degerınden sonra sıfır atanıyor. Gollerdekı degerde en kara yuzeyının degerını okuyor yanı ınmıyor assagı ))) ama sıfır degıl yanı gerı donus yaoıyor dıyelım boylede olabılır sankı bu daha dogru. (kahkaha)
not. denızdede ınıyormus eksı degerlere ama sıfır ortası deger buyuk bır alanı kapladıktan sonra yenı baktım yazıyı guncelledım. kafanız karısmasın demek ınıyormus :D

Son düzenleme:

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
her yiğidin bir yoğurt yiyişi var ne diyyim.görüntüyü üst üste bindireceğie ayrı ayrı açabilseydi daha anlaşılır olurdu...
bu tür datalarda başvurulan seçenek ''Contour'',olmalıdır...çünkü contour'de boşluk yanılmaz..tabiki renk Rainbow olursa
3D yaptı fakat derinliği nasıl alınacağını gösteremedi. :) biliyr veya bilmiyor diyemem...
Amedlı ustam sana gercek hedef vereyımmı bır ıkı yer soyle bır calısma yap ıstersen ne dersın))) Bırde ozel attım 1 hafta once kapalımı ozelın merak ettım gerı donus yapmadın .

A21MEDLi

Admin
Surfer sayesinde Mühendismi olacazz, vazgeçç Mühendisler düşünsün.:)

A21MEDLi

Admin
Uydu sinyalinin araştırıyorum vs. dedigin,yazılım programa ben 10 yıl önce 10.000 tl ödedim..

A21MEDLi

Admin
Bu konuda kendini heder etme,yapamazsınızzz...Benim o konuda Alt yapım oldugu halde beceremedim.
Haa O sistem 10 numaraydı.Bozulmasaydı yeraltındakini Leblebi gibi toplardım,Allah,ın izniyle...

Bunu yapan Türkiyede 1 kişi var,onun dışındakiler hava civa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...