Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Sayfa 20 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karbey

Kullanıcı
Allah razı olsun hocam. Kendi sıkıntılarımdan dolayı süreç biraz uzun dönem dönem uğraşıyorum hastane vs.
Hocam o mezar odası tesadüfen açılmıştı kapattılar hemen ama o ara ben bakmıştım içine. O bölgede çok sayıda olduğundan eminim, birkaç medeniyetin yaşadığı ama hem bilimsel çalışmalardan hemde işlenecek her türlü durumdan uzak tutularak yok edildi.Ormanlık alan oldu, dağ taş orman. Benim test alanım dediğim küçücük bir tepe ama civarı oldukça zengin eminim. Dediğim gibi bir işlem yapmak için bakmıyorum, bu surferi çözmek ve bana bir ip ucu versin diye o gördüğüm ve yakınındada olduğunu düşündüğüm yere bakıyorum. Mezarlıklar aklıma geldi ancak sonra üzeri toprakla kapatıldığı için sağlıklı bir çalışma olmaz diye düşündüm. İçinde metal yok, gaz yok, boşluk yok gibi. tahta konuşuyor ve ara yok denilecek kadar. Birde vicdanım pek mesarlıklara yaklaşmaya elvermedi ne yalan söyleyim. :) Sizin söylediğiniz yöntemi anlamaya çalıştım. İlk out dedğimiz kısım datayı işledikten ve firt drivate ardından lapcian yaptıktan sonraki ilk çıktımı ? yoksa median difrance de uygulandıktan sonramı. bunu anlayamadım.İlk outtan sonra rainbow yazdım kafaya ama yinede sonuca ulaşamadım. Biryerlerde bir hata yapıyorum bir eksiklik veya fazlalık var ama zaman ilacı verecek inşallah.

kocyigit01

Usta
Vip Üye
Yaptığın filitreme vs.leri Gercek bosluk ve metalin olduğu ve bildiğin Nokta üzerinde yapabilsen? Verdiğin O rakam ve yollar O zaman Değerli olur.
Yoksa öylesine yaptığın Tüm Rakamlar ümidini kesmene,ve Canını sıkmaktan öteye gecmez..
Malesef,
ustam;
% 100 boşluk olduğunu bildiğimiz bi yerde farzedelim bi görüntü yakaladık. yakaladığımız ayarlarla diğer tüm izleklerde geçerli olacak mı?

kocyigit01

Usta
Vip Üye
Mapsource gerçekten çok mantıklı bir çalışma. İzlek almak için en ideali gibi. Çünkü hocamızında söylediği gibi 1 km yükseklikten değil 20 metreye kadar inebiliyoruz ve aldığımız nokta sayısı daha ince daha hassas bir taramaya olaak veriyor. Hocamızın aktardığı fotolarla orayıda aştım Şükürler olsun ama gerisi yine kayıp :) Yani yöntemler birbirine girdi sanırım kafam karıştı. Her taramada farklı bir yöntem kullanıyor gibiyim. Fill den sonraki uyguladığım yöntem data oluşturduktan sonra sırası ile şöyle
calcilus- first drivate- angle 90
calcilus- difrental- lapcian
filter-median difrance- number psses 90
filter- lower
filter- lapcian 3*3
filter lapcian 1*3
calcilus- lapcian

Buradan sonra filtrelemeye ve açmaya başlıyorum. Hemen hemen bütün filtreleri 33-35-55-97 açıyorum. Sonrası düğün alayı gibi cümbüş.

Emin olduğum bir test saham var. Bir tane mezara açılmış yerinden başımı soktum ve içeride iki tane kafatası yatıyorlardı. Ormancılar yanlışlıkla tararken açmışlar. ancak o odayı birtürlü çıaramıyorum ortaya. tabi jandarma hemen yakıncaki biryere termal kamera yerleştirmiş. amacım orada bir çalışma yapmak değil de test sahası gibi kullanıyorum. Koordinat vermeyeyim tabi sonra ortalık karışmasın. şaşırdığım şey günışığına çıkarılması yerine bütün bir yerleşim alanını ormanlarla kaplıyor devlet. Kimseyi yaklaştırmıyor ama ormanla kaplayıp yok ediyor neden? neden diye soruyorum kendime? gün yüzüne öyle veya böyle çıkarılsa ne olur toprak altında çürüyüp gideceğine anlam veremedim. Herşeye yasak mührü vurmak genlerimizde var sanırım. Ben şuna inanıyorum yurtdışına kaçırılmadığı sürece toprak altından çıkan herşey yine bu ülkenin müzelerine, koleksiyonerlerine, bir şekilde döne dolaşa gelecektir. O ona satar o ona satar. Tabi böyle olsun demiyorum. Herşey izinli yasal işlesin. Özellikle tek tekçilere ve bu konuda çalışma yapmak tarihi belgelemek ortaya çıkarmak isteyen insanlara gerekli düzenlemelerle yol açılmalı. Üzerini ormanla kaplayıp kimseye dokundurtmam, çürüsün burada demek bana tuhaf geliyor..
Aslında bunu özelden yazıp konuşmak dahamı doğru olurdu onuda bilmiyorum ama bu konulardada söylediğim gibi pek özelden tüzelden reelden konuştuğum sohbet ettiğim kiimse yok sadece sohbet olsun diye yazdım..
Bir gün o odayı bulmak nasip olursa o zaman bu işi anlamış olarak kabul edeceğim kendimi. Şimdilik ümidimi üzdüm. Sabrım bitti gibi zaten zamanımda kalmadı pek. önümüzdeki ay uzun bir süre tedavi için hastanelerde olacağım belki yeniden döndüğümde hevesim olursa çalışmama devam ederim. Yukarıda yazıdğım yöntemi ve ona ek herşeyide sizlerden öğrendim Allah razı olsun sizden. rabbim yolunuzu açık etsin, ayağınıza taş değmesin ustalarım, kardeşlerim... Sevgiler selamlar.
Allah acil şifa versin ustam. yılmadan usanmadan tekrar görüşmek ümidiyle :)

karbey

Kullanıcı
Birden fazla birbirine bağlı odamı bulmuşum acaba. Rainbow uyguladım hocam. Şeytanın bacağınımı kırdım yani :)rainbow1.jpg

kocyigit01

Usta
Vip Üye
Birden fazla birbirine bağlı odamı bulmuşum acaba. Rainbow uyguladım hocam. Şeytanın bacağınımı kırdım yani :)Ekli dosyayı görüntüle 6866

@karbey ustam;
@A21MEDLi usatamin dedigi gibi test sahasi olmus olsaydi ve test sahasinda o verileri girdiginde nasil bi goruntu gordugunu gormus olsaydin buna yorum yapabilrdin.

istirham ederim lutfen yanlis anlamayin. test sahasinda gercek analizi etmeden bu tamamen alinan goruntuler hayalden oteye gitmez

karbey

Kullanıcı
Hocam bunlar kesin görüntüler demedim. Hatta soru kipi ile fotografı değerlendirmek için paylaşmak istedim. Aslında birazda seni düşünerekte paylaşmak istedim çünkü burada çaylak bir sen bir ben varız yazan çizen. Konu açılsın değerlendirelim, konu konuyu açsın diye düşünmüştüm. Burası benim test saham başka bildiğim biryer yok. Burada olanı bildiğim için sonucu görünce paylaştım. Bundan sonra daha dikkatli olurum, paylaşımlar konusunda. Hatta konuyu kapatmış sayalım. Kusura bakma hocam. sağolasın.

kocyigit01

Usta
Vip Üye
Hocam bunlar kesin görüntüler demedim. Hatta soru kipi ile fotografı değerlendirmek için paylaşmak istedim. Aslında birazda seni düşünerekte paylaşmak istedim çünkü burada çaylak bir sen bir ben varız yazan çizen. Konu açılsın değerlendirelim, konu konuyu açsın diye düşünmüştüm. Burası benim test saham başka bildiğim biryer yok. Burada olanı bildiğim için sonucu görünce paylaştım. Bundan sonra daha dikkatli olurum, paylaşımlar konusunda. Hatta konuyu kapatmış sayalım. Kusura bakma hocam. sağolasın.
yanlış anlamamanızı özellikle belirttim. kırdımsa af ola

tabiki paylaşacağız, tabiki soracağız, fikirlerimizi sunacağız. bugün sen. ben bi görüntü de hata yapsak, yada boşluk burası mı diye sorsak kimse bizle alayda etmez, aşağılamaz da... çünkü sizin de dediğiniz gibi biz bi çaylağız, acimiyiz... o yüzden bence paylaşımda sıkıntı yok. benim de daha önceden kapıldığım hayale kapılmamınız için uyarı da bulundum. tekrar kırdımsa af ola :(

karbey

Kullanıcı
Estağfurullah hocam. Kırılmadım yalnızca bir an kendime getirdin beni. Biraz hızlı davrandım sanırım, ancak ulaştığım sonucuda rainbow değerlendirmesi ve yüzlerce çalışma yapmış bir gözden değerlendirmesi iyi olur diye düşündüm. Belkide diyecektiki hayır şu şöyle bu böyle. Yeri tam olarak bildiğimden bir an heyecan yaptım. Asıl sen kusura bakma sevgili hocam.

A21MEDLi

Vip Üye
Arkadaslar Test sahası şart dememdeki kasıtım surfer görüntüsüyle test sahasındaki görüntünün benzerligi biribirine uysun demek istemedim..

Gömülen metal veya bosluğun,Surferdeki kordinatı ile uyuşması yeterli bile..gömülen yerin earth kordinatı ile 2-5 m.yaklaşmanız bile büyük basarı...
Eğer 2-5 sapma varsa bu sapma surferden değil, Earth ten kaynaklıdır.
Earth Agacın üstüne Raptiye koyun ve Earthte tarihi geriye alın.bakın raptiyeli agacın yeri habire degisiyor.. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt