Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Sayfa 25 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karbey

Kullanıcı
Bu otomatik cizimi Mapsource kendisimi ciziyor?
Hocam auto mouse click diye küçük bir program var. Programı açıyoruz içine yazılmış ( benimde yazdığım ) dosyayı açıyoruz sonra mapsourceye gelip tarayacağımız yeri hazırlıyoruz, kalemi seçiyoruz ve auto mouse click programında başlat a basıyoruz o çizmeye başlıyor. Otomatik düzenli bir tarla gibi izlek alıyor. Elle çizmekte sonuçta bir yöntem ancak bu sıralı ve düzenli çiziyor, koordinatlar düzenli alınmış oluyor. Elle çizince karışık bir izlek almış oluyoruz.

A21MEDLi

Admin
mapsorceyi zamanında delik deşik ettim böylesi özellik bulamadım,oto.maous olabilir

karbey

Kullanıcı
mapsorceyi zamanında delik deşik ettim böylesi özellik bulamadım,oto.maous olabilir
mapsource nin bir özelliği değil zaten hocam. Auto mouse click programının özelliği. hazırlıyorsunuz nereyi açarsanız oraya mouse noktalaması yapıyor. Painti photoshopu mapsourceyi earth ı farketmiyor hepsinde çalışıyor. Biz izlek alanına gelip, kalemi seçince mouse otomatik kalemi alıp sıralı sıralı çiziyor. daha çok oyuncular falan kullanıyormuş sanırım bu programı, amacına uygun çok farklı kullanımı olmalı. Ama bizim işimizi burada görüyor bu şekilde. mantıklı geldi bana, elle titreye titreye çizmektense sen çayını içerken o çiziyor ve düzenli tarıyor ekranı.

A21MEDLi

Admin
şimdi mapsorcede deneme amaçlı yaptım fakat noktalamayı istediğim yerden değilde mapsorun penceresinin sağından itibaren çiziyor bunu istediğimiz yerde başlatamıyormuyuz?

A21MEDLi

Admin
bu proğramı google earthte uygulamıştım. ama mapta olacağını düşünmedim doğrusu

karbey

Kullanıcı
şimdi mapsorcede deneme amaçlı yaptım fakat noktalamayı istediğim yerden değilde mapsorun penceresinin sağından itibaren çiziyor bunu istediğimiz yerde başlatamıyormuyuz?
Hocam istediğiniz yerden istediğiniz yere kadar çiziyor. Ancak önceden yazmanız gerekiyor, meşagattli bir iş ama bir defa yazılıyor. Mantık şu 1920 *1080 ekran çözünürlüğü var diyelim. siz 800 e 300 bir alan yazarsanız o alan içerisinde çalışıyor. yani içine yüklediğiniz koordinat ne ise o arayı çiziyor. Muhtemelen ekranınız 1920*1080. mesela 0 dan başlatsak ekranın en uç köşesinden başlıyor. hazır dosyaları var ama çoğu problemli, aksak. bende üşenmedim yazdım kendim. Bir iki hata var düzeltip yarın atayım size. Bana mantıklı geldi. Düzenli ve uğraşmadan çizip veriyor.

A21MEDLi

Admin
Hocam istediğiniz yerden istediğiniz yere kadar çiziyor. Ancak önceden yazmanız gerekiyor, meşagattli bir iş ama bir defa yazılıyor. Mantık şu 1920 *1080 ekran çözünürlüğü var diyelim. siz 800 e 300 bir alan yazarsanız o alan içerisinde çalışıyor. yani içine yüklediğiniz koordinat ne ise o arayı çiziyor. Muhtemelen ekranınız 1920*1080. mesela 0 dan başlatsak ekranın en uç köşesinden başlıyor. hazır dosyaları var ama çoğu problemli, aksak. bende üşenmedim yazdım kendim. Bir iki hata var düzeltip yarın atayım size. Bana mantıklı geldi. Düzenli ve uğraşmadan çizip veriyor.
X-Y kordinat panceresini istediğim numarayı girince mapı ortaladım bunu çözdüm..AMK de iki nokta arası 10 m. bunu nasıl 1-2 m ye düşürebiliriz.AMK excel-metin belgesi açamadı.hangi proğramla açılıyor o proğramı bulabilsem nokta aralığını istediğim şekilde düşürebilirim.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Karısık Reng Scalası. baya var. Benım reng scalaları Gorunmeyınıde Gosterır Genelde Eskıler yetersızdı. Culnamo eskı sıtede Ozelden demıstı Reng kodlarında hersey Bende ustune dustum zamanla bır seyler yaptım. Sonra Senın reng scalların gorunmeyenıde gosterıyor dıye Ozelden hatırlatmıstı Burdan Ona selam olsun eger gelır gorurse Selamımızı Alsın Dunya kucuk artık... Tskler.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
X-Y kordinat panceresini istediğim numarayı girince mapı ortaladım bunu çözdüm..AMK de iki nokta arası 10 m. bunu nasıl 1-2 m ye düşürebiliriz.AMK excel-metin belgesi açamadı.hangi proğramla açılıyor o proğramı bulabilsem nokta aralığını istediğim şekilde düşürebilirim.
Mapsourcede yakınlık en son hangısı ıse o olcekte o metre aralıgında alır dıye dusunuyorum Amedlı ustam uzaklastıkca metre aralıgı acılır sende bılıyorsunda yınede hatırlatayım Ama google eart santımetrelere ınersın yakınlık sıfır olcege kadar var. Mapsourceden xy koordınatları almak ıse maksatın gpz vızulerden yukseklık ıse Mapsorcenın x y koordınatları kafama yatıyor az 7 rakamlı excelle bazı ıslemlerden sonra ulasabılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...