Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Baya bir istek vardi Defineci arkdaslar icin imkani olmayanlar icin izlek alma sekli hersey manuel elle izlek alma videosu Surfer kismindan.once onemlidir .Saygilar herkese)))

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Geliyor ama ben hala hazır degilim ben daha Tovbe etmedim neden boyleyim Yili Belli ay gunu saatide belli acaba ekimmi kasimmi ben korkuyorum Yarabbim Cok.gunah isledim ama Dogru oldum hep aylarca insanlar neden yalan atiyor diye dusundum cok.cok.eskiden bir seyde anlamadim ne acilar cektim en son kac ay evvel mercimek tanesi ilac bogazimdan gitmiyordu orda o arada.kaliyordu ve berbat halde bunalimda gunlerimi.geciriyordum simdi biraz iyiyim ama.yine gelecek hangi.birini sayam . Temizlikte ustumede yok demekki bunun.icinmis vay be ne buyuksun Allahim sen ogun hayel kurup muzik dinlerken siteyede atip Hey sen hazirmisin dusunurken Gece kus.geldi carpti cama megerse oda.hazirim demis actim bir yerlere girmis aci.cekiyordu goremedim hemen kapattim Hayelde olsaydi biriniz bende hazirim deseydi )))
Hayel kuruyorum yine )))

ZİRVE

Kullanıcı
oh be su sesi kuş sesi ile uyanmak ne güzel.tşk.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Bu Resimde bizim Gruptan bir arkdasin kendi arazine deneme icin küpün icine metal koyup kapatip Google eart veya diger Gorsel uydular ile yeni gunceleme ile telefon programi ile ornek Snappsed gibi programla deneme yerine koydugu Küpe yaklasip resim alip program ile kizartip aldigi resimdir . Birde Google eart sanirim daha guncellenmedi istiyen deneme yapip guncelendiginde tecrube acisindan bakabilir ayrica her an guncelenebilir.
Not. Deneme yerine biraktigin.kup olur veya sekilli esya harita guncelendiginde deneme yerindeki nokta ayni sekli vermeyebilir hatta gormeyedebilir diger.bir guncelemede cikabilir ozaman 1 sene beklemek gerekir sebebi ise su sekilde soylebilirim bir A 4 kagidi dusunun bunu elinizle buzerseniz hafiften kagidin sekli bozulacaktir bozulan kagit farkli gorunecektir sekli bozulacsktir Harita resmide arazi resmide bunun gibidir cunku Dunyani hizi uydunun araziye acisi etkiler vb . Bol sans ))

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1630702619317.jpg
    FB_IMG_1630702619317.jpg
    124.8 KB · Görüntüleme: 104
  • FB_IMG_1630702628105.jpg
    FB_IMG_1630702628105.jpg
    38.9 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:

oymak beyi

Kullanıcı
ustam nasıl bu kadar net görüntü alabiliyorsunuz ben bir çok uydu programı denedim hiç birisi net olmuyor, üç katlı bina yüksekliğin de ki kaya yi en fazla besketbol topu büyüklüğünde görebiliyorum. yok daha fazla yaklaşmiyor. google eart da denedim bir kaç uygulama program yok yaklaşmiyor net değil.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
ustam nasıl bu kadar net görüntü alabiliyorsunuz ben bir çok uydu programı denedim hiç birisi net olmuyor, üç katlı bina yüksekliğin de ki kaya yi en fazla besketbol topu büyüklüğünde görebiliyorum. yok daha fazla yaklaşmiyor. google eart da denedim bir kaç uygulama program yok yaklaşmiyor net değil.
Simdi netlik konusu Google earthda bolgeye ile ilceye gore degismektedir cok kisinin.yerlerine baktigimda bazen koordinat atiyorlar yuzeysel goz ile eartdan.baktim bazende Surferle isledim artik bayadir bakmiyorum.kendi.yerlerim.dahil edindiyim tecrubeye gore Google eartda Batida cok.bolge gecmis yillarda dahil goruntu hic hos.degil yuzeysel uygundur pixselide iyi degil mesala benim.yerimde mekanimda oyle.bir gecmis yil varki yuzeyin 1 . 2 metre alti daha belirgin ornek vermek gerekirse kupû goremiyorum sekil olarak bir gecmis yil var onda tahmin ettigim alanda sekil olarak cikiyor benzeri.diyelim yani kendi.mekanimda 2 onemli.gecmis yil var. Ve.bugunedek arkdaslarin attigi hic bir bolgede gormedim rastlamadim buda bir sans bir yerlere gelmemde bu yer vesile olmustur . Simdi telle bakilan harita ile bilgisyarda bakilan yer ayni.haritada olsa farkliliklar var pixselle alakali olabilir veyahut andirod telden.kaynaklanabilir ayni harita ayni yil ama arada farkliklar var bazen . Pcden google eart ile resim alip telefona atiyorum tellen nasil cikar bakiyorum. Simdi kupun icindeki altin.veya.gumus veya degerli.metal.ile demirin.yansimasi fsrkli olurmu bilmiyorum eski gomu yeni.gomu fark.edermi bunuda arazide teyit ederek anlasilabilir. Sizlerde tecrube edinmek icin kendi arsaniza birakin guncellendiginde hem eski yilla hem yeni guncelle.ile bakip kendinizi gelistirin ama bu iste basit.degil. Mesala alti.ustu bir resim uydu resmi nasil toprak altina nufuz eder diye bir soru gelse akla kendi fikrimi soyliyeyim. O ay icerisindeki hava sicakligi bir etken mesala ilkbahar sanki daha iyi derinlik.icin tabi o tarih yil var ise yada mor otesi alan yada uydunun o.bolgedeki insiyatifi veya uzaklik yakinlik yukseklik acisi arazi uydu arasi artik.ne ise bazen bir seyin bir parcasi gozukuyor bazen.
Resimler png kup dusundugum alandan pc astra image 5 surumu . Surferden aldigim.kup icin resimle baktigim alan.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-22-00-14-20.png
    Screenshot_2021-08-22-00-14-20.png
    73.7 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_2021-08-22-00-06-25.png
    Screenshot_2021-08-22-00-06-25.png
    452.4 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2021-08-22-00-06-08.png
    Screenshot_2021-08-22-00-06-08.png
    411 KB · Görüntüleme: 97
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...