Yuvarlak Oymalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yuvarlak Oymalar

ölmez

Kullanıcı
açıl susam açıl kapısı gibi geldi bana ustalarım :) bu kapının üzerinde kale kalıntılarıda var.

ölmez

Kullanıcı
ucgenın gosterdıgı yerden asagıya dogru calısma yapılabılır

ölmez

Kullanıcı
ucgenın gosterdıgı yerden asagıya dogru calısma yapılabılır
mrb ustam, sarı üçgenin uç kısmındaki otların toprakla birleştiği kısımda kayanın yapısı değişik, parçalı kaya gibi, yerleşim alanına yakın olduğu için rahat hareket edilemiyor.girişlerinin derinliği ne kadar olur sizce? ve horasanlamı karşılaşırız koyma kapaklamı?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

FİZİKİ GÖRÜNTÜLERİN SENİ YANILTMASINA İZİN VERME.
boşluk tespiti yapıyor olman çok güzel, ok istikametinden ,boşluk aldığın yere gelen bir tünel yolu yokmu. dikkatli baktınmı.. ayrıca orta kademeden ve kayanın üstünden boşluk tespiti yaptınmı.
derinlik ölçümünü de çubuk kullanan herkes yapar ,yapmaya çalış. bunlara kesin cevap verirsen devam edebiliriz.

burası özel yermi,sizleremi ait.

ölmez

Kullanıcı
Ustam günaydın, okun düştüğü yerde 1,25 m boşluk veriyor.bir üst kademede 2, m boşluk veriyor.çubukla ben değil ama dayım boşluk alabiliyor, onun fikri 1,25 olan yerden tünel olduğunu tahmin ediyor.o zaman oymanın olduğu yerden düşünürsek derinlik 4 m kadar oluyor.tabi direkt yukarıdan girilme imkanı mantıksız ve sıfır.bu alan bir mermer ocağına ait bir arazi fakat kullanılmıyor, hiç işlenmemiş bir yer.arazi sahiplerinden araziyi kiralamak maksatlı görüştük, olumlu baktılar.bu alanda bunun haricinde adet daha oyma var.

ölmez

Kullanıcı
ayrıca bu oymanın yan tarafında önünde incir ağacı olan bir yer var, incir ağacının arkasında ya kopma yada koyma büyük bir kaya var.bana giriş gibi geldi ama çok basık bir yer.

ölmez

Kullanıcı
nehir kenarındaki kapı gibi görünen alan kimseye ait değil, bildiğimiz nehir kenarı.üst tarafındaki yeşil alan ve yan tarafında görülen ev ensesi kalın bir tkstilciye ait.kayalıkların tam üstünde kale kalıntıları var.acaba kalenin girişimi diye düşündüm o kapıyı, nehirden giriş??evin sahibinin o evi oraya girmek maksadı ile yaptığını düşündüm ama araştırdığımda onu düşünck yada becerebilecek kapasitede biri olmadığını söylediler.o köyde büyümüş biri olduğundan nehir kenarı olmasından dolayı o evi yaptığı söyleniyor.

ölmez

Kullanıcı
bu kapının 400 m kadar kuzeyinde, nehirin geliş istikametinde bir kaya yapısı var çok ilginç, ben bir şeye benzettim ama sizinde görmenizi isterim.

MAVRAN

Vip Üye
Kardeşim sen böyle ne yaptın. Konular birbirine girmiş hebsi bir yerdemi bunların. Neyse harika yerdesiniz ama hatırladayım eğer burada bir işlem yaparken yakalanırsan senin için hiç iyi olmaz. Bu hatırlatmaya yaptıktan sonra konuya gelelim. Şu son resimde o kafa oralarda bir yerde tuzaklı bir giriş var. 2 ve 3. Resimde bir giriş veriyor ancak öyle bir teknikle yapıldı ki çok dikkat. O kayalık ın üzerine çık orada oksitlenmiş kaya aralarını bul. Bu kapının alt kısmında toprak bir zemin var orada veya suya temas olan yerde tranaj var olmalı. Son resimleri değerlendırdım. Aslında diğer resimleride güzel yanlız sana tavsiyem konuları birbirine karıştırma biz tek tek yorum yapalım senin için iyi olur. Selam ve dua ile kalın. Allah gönlünüzce göre versin.

Üst Alt