Yuvarlak Oymalar | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Yuvarlak Oymalar

ölmez

Kullanıcı
hatayla yanlış birşeymi yazdım, farkında olmadan bir hata yaptıysam affola, yorum yapan olmayınca bunu düşündüm.

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Burası nekrapol mü? Konuları tek tek isaretlere göre acarsan güzel yorum alırsın. Ben bakmıstım konuya bir ara hatırladım. Yuvarlak oyma ların tam çevresine bak hiç ileri gitme uzağa yani ormanın kel yerinden çıkma mezarlar kel yerin yukarısında.

Nehrin ordaki kapı gibi dediğin yer Statüsü çok yüksek bir mezar .
Sular cekilince giriş gözükür yani şu altından göreceksin zor bir yer lakin zengin bir yer aynı zamanda. Girişten değil duvardan girersin yani giriş altta fakat mezar yukarda olur burda mezar suyla temas etmez yada su sızacak yerden yukarda

ölmez

Kullanıcı
Burası nekrapol mü? Konuları tek tek isaretlere göre acarsan güzel yorum alırsın. Ben bakmıstım konuya bir ara hatırladım. Yuvarlak oyma ların tam çevresine bak hiç ileri gitme uzağa yani ormanın kel yerinden çıkma mezarlar kel yerin yukarısında.

Nehrin ordaki kapı gibi dediğin yer Statüsü çok yüksek bir mezar .
Sular cekilince giriş gözükür yani şu altından göreceksin zor bir yer lakin zengin bir yer aynı zamanda. Girişten değil duvardan girersin yani giriş altta fakat mezar yukarda olur burda mezar suyla temas etmez yada su sızacak yerden yukarda
Evet ustam, burası komple nekropol, oymaların arka kısmındaki arazidede çok yerde çökmeler var.2 saat önce ordaydım, arka alanda 2 oyma daha buldum. ama işçiliği en düzgün olanı resmini attığım ikisi.kapı gibi olan yerin yanındaki yeşil arazili ev sanırım bu yer için yapılmış, ve muhtemelende duvardan giriş var oraya.çünkü resimde görünen çatılı bina tam kayaya dayandırılmış.keşfi yapılmıştır muhtemelen.yorumunuz için sağolun ustam

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Evet ustam, burası komple nekropol, oymaların arka kısmındaki arazidede çok yerde çökmeler var.2 saat önce ordaydım, arka alanda 2 oyma daha buldum. ama işçiliği en düzgün olanı resmini attığım ikisi.kapı gibi olan yerin yanındaki yeşil arazili ev sanırım bu yer için yapılmış, ve muhtemelende duvardan giriş var oraya.çünkü resimde görünen çatılı bina tam kayaya dayandırılmış.keşfi yapılmıştır muhtemelen.yorumunuz için sağolun ustam
Ölmez kardeş ordaki oymalar akarsuyun olduğu yerdeki kapı gibi dediğin anıt mezar için yapılmaz.

Anıt mezarın nişanı işareti yani binek taşı koltuk taşı oturak taşı gibi yerlerdir yada oraya bakan aslan gibi fügürlerdir.

Oymalar o kadar uzak mesafeyi sifrelemez tam daire olan oymaların hemen yanında 0-5 metre eresindedir mezarı. Büyük küçük bir arada çoksa oyma küçük olan yön verir

Oymaların güzel olması işçilik bakımından evet önemli lakin guzellikten kastın tam daire olması ise bu değişik.

Tam daire olmayan olips yapan oymalar kenar şekline göre hem mezarı hemde yönü veren isaretlerdir

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
İkinci ve üçüncü resimde bir kanal varya Kanalın hemen dibinde aşağıda bir mezarın var. Boşluk testi ile hepsini tek tek bulursun. Burda tek mezar yok.

Aklındaki akarsu ile burdaki oyma olan yerdeki bağlantıyı kes.

Evet orayı gösteren bir yer vardır oymaların olduğu yerde lakin zaten apaçık ortada anıt mezar ve cok statülü. Yani zengilik var orda ihtisam var. Çok yakın net resimlersen orayı girişi yakalayabilirsiniz. Fakat % 99 mezarın girişi su atında kalıyor daha önce yazmıştım

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
2-3 resimdeki kanal ağacın olduğu yerdemi? Ağacın sağ tarafındaki kovuk ta işçilik varmı bunları resimlerle ben teyit edemiyorum. Lakin öyle ise o ağaç yaşlıdır ve nişan yeri orasıdır.

Kovuk duran yerde insan girip oturabiliyorsa insanın sırtının gelen yerini yokla, ağaç seviyesinde üçgen bir taş var cıkarabilirsen orayıda yokla ve en önemlisi toprak seviyesindeki altta kalan yer boşluk aldım dediğin yer.

Ölmez kardeş resimlerle ancak bu kadar oluyor yeri gören sensin sadece dogalmı insan elindenmi çıkmış bunu ayırt edersen işin % 50 si biter.

Resimleri indirip isaretleyemiyorum yeni üye oldugumdanmı telefondan girdigimdenmi yoksa yazdığım yerleri işaretler öyle yorum yapardım

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Suyun geldiği yönde bir şeye benzetti m dediğin köpek figürü. Sadakati simgeler, sadakatli köpek sahibi öldüğünde mezar başında bekler. Baktıgı yönde kaya mezar girişi ara yerden 3-5 metre yuksektedir ve boş değildir.

Ayrıca köpekğin duruş şekli mezar basında kulakları düşüktür senin resimde olduğu gibi kulakların baktıgı yerde önemli.
Bu köpek sadece tek bir yerden bir noktadan gözükür yada sadece resimde çok belli olur. 22 ağustosta çok net belli olur

Burası tek konuda olmamış çok yer var orda

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
İkinci resimde oyma varya bir ağaç ağacın solunda merdivenler var orayı resimlersen Merdivenlerin olduğu yeri net nokta atışı yaparım oraya

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Ağaç eskiyse çatal olması yani çift gövde bu çok şey demektir. Merdivenleri resimle sen

Birde ağaçların cinside önemli meyveli meyvesiz gibi

ölmez

Kullanıcı
ustam msj larını okuyorum sıra ile.genel olarak cevap vereyim önce, oymaların olduğu yerdeki kayaların %80ında el işç
Ağaç eskiyse çatal olması yani çift gövde bu çok şey demektir. Merdivenleri resimle sen

Birde ağaçların cinside önemli meyveli meyvesiz gibi
ustam msj larını okuyorum ve olabildiğince cvp vermeye çalışcğm. öncelikle oymaların bulunduğu yerdeki kayaların ve arka kısımdaki kayalık alanda dahil %80ında el işçiliği mevcut.özellikle ''2,5 m boşluk aldım'' diye bahsttiğim konunun başlangıcındaki resimlerdeki oymanın tabanının eğimi 2,5 M BOŞLUK ALDIM dediğm istikameti gösteriyor. yani içine su döküldüğünde eğim ön tarafı veriyor. merdiven basamağı gibi olan yerde komple kesme el işçiliği var.

Üst Alt