Yuvarlak Oymalar | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Yuvarlak Oymalar

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
ustam msj larını okuyorum sıra ile.genel olarak cevap vereyim önce, oymaların olduğu yerdeki kayaların %80ında el işç

ustam msj larını okuyorum ve olabildiğince cvp vermeye çalışcğm. öncelikle oymaların bulunduğu yerdeki kayaların ve arka kısımdaki kayalık alanda dahil %80ında el işçiliği mevcut.özellikle ''2,5 m boşluk aldım'' diye bahsttiğim konunun başlangıcındaki resimlerdeki oymanın tabanının eğimi 2,5 M BOŞLUK ALDIM dediğm istikameti gösteriyor. yani içine su döküldüğünde eğim ön tarafı veriyor. merdiven basamağı gibi olan yerde komple kesme el işçiliği var.
Merdiven gibi olan kesme yer önemli orda horasan sıvalı yerlere bak ve tıkla mezar orda. Aşağıda boşluk adım değin yer boşluk olsada bana uymaz elbette değerlendir lakin mezar kesme taş dediğin merdivenlerde. Oranın resmi önemli yani.

ölmez

Kullanıcı
ağaçların tamamı palamut ağacı, meşe palamutu.ilk resmini attığım oymanın 7-8 m yan tarafında bir tek incir ağacı var sadece, onun fotolarıda var konunun başlarında.şimdi tekrar atcm genel fotoları.

ölmez

Kullanıcı
oymaların bulunduğu yerin alt tarafındaki düzlük alan sizce yaşam alanımıdır?earth programından yaklaşılıp bakıldığında yapı kalıntıları var gibi.ama arazi üzerinde sadece çökme görülüyor.

MAVRAN

Vip Üye
Sevgili kardeşim incir ağacının resmini kacırmışım, incir ağacı asırlara meydan okuyan bir ağaç dır. Medeniyetin var olduğu her yerde var olmuştur. Google earth resimlerini gördüm medeniyetin kalıntıları ordada gözüküyor. Ve yine belirteyim ruhları koruduğu bir yerde olabilirsiniz buda işinizi bir hayli zora sokabilir. Şimdi şöyle tüşünüyorsun bu ruhlarda nereden çıktı, şu an tlf la bağlanıyorum biraz sonra bilgisayar da o yeri koruyan ruhları sana işaretleyeceğim.

MAVRAN

Vip Üye

Daire içine aldığım yerler koruyucu. Ok olan ağaç kayaların üzerinde bir yaşam boşluğu bulmuş o ağacın olduğu boşluk belkide zaman soygununa uğramış.
İncir ağacının olduğu kayanın aşağısında boşluk kontrolü yapmanı isterim. Saygılar.

ölmez

Kullanıcı

Daire içine aldığım yerler koruyucu. Ok olan ağaç kayaların üzerinde bir yaşam boşluğu bulmuş o ağacın olduğu boşluk belkide zaman soygununa uğramış.
İncir ağacının olduğu kayanın aşağısında boşluk kontrolü yapmanı isterim. Saygılar.
ustam o daire içine aldıklarınız bana göz gibi geldi, doğrumu gelmiş??? incir ağacının arka tarafı boşluk zaten, ama insanın giremeyeceği tarzda bir boşluk, sürünerekte girilmez.ama incir ağacının üst tarafında bir kaya var , oradan rüzgar geliyor kulağını dayadığunda,altındada boşluk veriyor.ayrıca bu kayanın yan tarafındada L şeklinde kaya yapısı var. sanırım incir ağacının olduğu yer giriş, fotosunu atcm.

Üst Alt