Arazideki Dikkat Çeken Taş Birikintileri? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Arazideki Dikkat Çeken Taş Birikintileri?

tuncers

Kullanıcı
Zaten cihazla değerli kontrolü yapınca bi fikir edinilir direk yigmalarin üzerinden cihaz bulur mu acaba? Ayrıca hangisinden başlama olayı nedir bilgilendirirseniz sevinirim yani birinden başlamak mi lazim
sana şöyle anlatayım 3-5 liralık makine ile imkanı yok orda bir tespit yapamazsınız ama iyi bir makine ile bakarsanız da girişini tespit etmede felan sıkıntı çıkabilir ama sağdan soldan adam bulup tespit yaptırmanı hiç tavsiye etmem ortalık dolandırıcı dolu güvenilir sağlam adam bulman gerekli işin biraz zor..

metin77

Kullanıcı
Zaten cihazla değerli kontrolü yapınca bi fikir edinilir direk yigmalarin üzerinden cihaz bulur mu acaba? Ayrıca hangisinden başlama olayı nedir bilgilendirirseniz sevinirim yani birinden başlamak mi lazim
Hangisinden baslayayim sorusundan once hangi cihazla bakmaliyim diye sorsan iyi olurdu. Her cihaz gormez parayi. Olmayan parayida para olatak gorur. Cihaz yardimi alacaksan eger cihazin markasini sor once ve burdan yaz bu cihaz is gorur mu diye. Iyi bir cihaz olursa sayet cihaz sana soyler zaten hangisinden baslayacagini. Uyanik ol selametle

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maceracı37

Kullanıcı
burda hangisinden başlamalıyız derken ortada 5 tane yıgma var alet edevat olmadan başlarsak hepsiylede ugraşmak lazım ama iyi bir cihaz olursa tek yer ve kesin sonuç olur bendeki tek tek 3 mt çekmeyecegine göre öylece duruyo bu arkadaşımızda yerini tesbit etmeden başlamasın hem derin hemde taş işi buldugun zaman ise üstündeki kapagı kaldırmak ayrı dert boş çıkma ihtimaline karşı degerli tesbiti yapılması şart kolay gelsin

MAVRAN

Vip Üye
Öncelikle aramıza hoş geldin, senin içinde site içinde hayırlı olur inşallah. Çubuk kullanmasını Biliyormusunuz bilmiyorum ancak çubuklar kontrol etmelisiniz. Değerli maden kontrolü yapılmalı sinyal aldığınız yigmada her taşı büyük bir dikkatle yerinden almalısınız zira bizim taş diye sandığımız bazı taşların kasa çıktığını daha önce çok gördük lütfen bu uyarım dikkate. ALLAH Yardımcınız olsun.

wolf_52

Kullanıcı
roma dönemi çakıl mezarlar iyi bir makina lazım degerli tesbiti için sonuçta taş agır işçilik hangisinden başlayacagını bilmek lazım bendede var 5 tane bu şekil yıgmalar hangisinden başlamam gerektigini bilmedigim için duruyor öylece
en büğüden başlaya billirsinz...

esrarengiz2828

Kullanıcı
merhaba bende cihaz kullanıyorum ama cihazların çoğu bu çakılın altındaki odayı sana bulmaz @MAVRAN ve @ikizceli ustamla beraber diğer ustalarda açıklamış zaten boşluk önemli bi etken çubukla eğer boşluğu yakalarsan veya bilen biri yaparsa işin kolaylaşır ancak ben böyle çakıl yığını altında heykelde saklandığını bizzat çıkaran ve kaptıran birinden tecrübe ettim .emek olmadan parada olmaz emek vermek gerek bide yukardaki kayaya göz atarsan belki ordada dikkat çekici bişey bulursun saygı vede sevgilerimle

Moderatör tarafında düzenlendi:

smhylmz88

Kullanıcı
Bugun çalışma yapmak için müsait mi diye yığmaları tekrar ziyaret ettim bir kaç fotoğraf çektim biraz daha inceleme yapma şansım oldu, gayet ıssız etrafında yerleşim olmayan ve karayoluna uzak bir yer.Cihazımı alıp yarın gitmeyi düşünüyorum ve icraate geçeceğim inşallah.. Hem heyecanlıyım hemde bişey çıkmama ihtimalini düşündükçe korkuyorum.Hayırlısı olsun.. Birde ustalarıma sorum olacak? bazı yığmaların taşlarında turuncu bir yosunsu kaplama var, bunun bir anlamı olabilir mi? Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık, ilgilenen yorum yazan yol göstermeye çalışan bütün forum üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum..

maceracı37

Kullanıcı
her türlü tesbiti yaptın degerli ve boşlugu tesbit ettin sıra çalışmaya geldi ancak burda dikkat edecegin şey çakıl taşlarını hemen yanına yıgma sakın çünkü bunların işi agır biraz aşagı inmek gerekecek temizledigin çakıllar tepene göçmesin sonra biraz uzaga taşı

smhylmz88

Kullanıcı
Değerli moderator ve yöneticilerimiz çalışma ile ilgili fotoğraf atabiliyormuyuz? değerli ustalarımın yorumunu almak için fotoğraf ekleyeceğim.. Aydınlatırsanız bu konuda sevinirim..

tuncers

Kullanıcı
Değerli moderator ve yöneticilerimiz çalışma ile ilgili fotoğraf atabiliyormuyuz? değerli ustalarımın yorumunu almak için fotoğraf ekleyeceğim.. Aydınlatırsanız bu konuda sevinirim..
fotoğrafın içeriğinde kazma kürek gibi malzemeler yoksa ancak öyle paylaşbilirsiniz

Üst Alt