Arazideki Dikkat Çeken Taş Birikintileri? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Arazideki Dikkat Çeken Taş Birikintileri?

smhylmz88

Kullanıcı
İçerisinde herhangi bir alet barındırmadığından dolayı fotoğrafları paylaşıyorum, tşk ederim tuncers..
Ustalarım bahsi geçen taş yığmalardan ,Acaba aradığımız taş bu olabilir mi? Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

tuncers

Kullanıcı
üstad öncelikle hatırladığım kadarıyla senin bu yerde 5 adet taş yığma vardı bu yığmaların içinden 4 tanesinin taş öbeklerinin büyüklükleri aynıdır sadece bir tanesi farklıdır eğer faklı olan yığmanın altı bu kazdığınız yer ise burayı geniş bi şekilde kazaarak en az 3 metre aşşağıya inmeniz lazım benim tespit ettiğim iki adet taş yığma mezarı oldu bunların biri 2metrede biri 2.50 metredeydi yani bir metre kazıp bişey yok diyip brakırsanız olan size olur ha bide kazıyı çok dikkatli yapın bu tip yığma mezarlarının yapımı çok profesyonelce deyildir gaz kaçağı felan olabilir çok dikkatli olun...

smhylmz88

Kullanıcı
üstad öncelikle hatırladığım kadarıyla senin bu yerde 5 adet taş yığma vardı bu yığmaların içinden 4 tanesinin taş öbeklerinin büyüklükleri aynıdır sadece bir tanesi farklıdır eğer faklı olan yığmanın altı bu kazdığınız yer ise burayı geniş bi şekilde kazaarak en az 3 metre aşşağıya inmeniz lazım benim tespit ettiğim iki adet taş yığma mezarı oldu bunların biri 2metrede biri 2.50 metredeydi yani bir metre kazıp bişey yok diyip brakırsanız olan size olur ha bide kazıyı çok dikkatli yapın bu tip yığma mezarlarının yapımı çok profesyonelce deyildir gaz kaçağı felan olabilir çok dikkatli olun...
hocam bende mezarla ilgisi varmı diye paylaştım zaten , ben anlamı var mıdır diye merak edip paylaştım

esrarengiz2828

Kullanıcı
hocam 3 metre nasıl kazalım taş çıktı kocaman bende mezarla ilgisi varmı diye paylaştım zaten :) taş çıkmasaydı devam edecektik ben anlamı var mıdır diye merak edip paylaştım
Bana soracak olursan devam etme derim böyle tek tek hepsinin üstünü açıp altta kapak varmı bakmak gerek diye düşünüyorum saygı vede sevgiler belki de hiç mezarda çıkmaya bilir belki de gerçek toplamadir işaret olmadigina gore

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smhylmz88

Kullanıcı
Bana soracak olursan devam etme derim böyle tek tek hepsinin üstünü açıp altta kapak varmı bakmak gerek diye düşünüyorum saygı vede sevgiler belki de hiç mezarda çıkmaya bilir belki de gerçek toplamadir işaret olmadigina gore

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
merhaba hocam, boşluk tespiti yaptım. Bu taşın sizce anlamı yok mu?

smhylmz88

Kullanıcı
Taslarin arasindan boslugu nasil tespit ettiniz. Sınirdan baslar bitisine kadar bosluk alirsin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bakır çubuk yardımı ile tespit yaptım tabi çubuk kullanımının ustası değilim ama yığmanın üstüne geldiğinde kapanıyor çubuklar..

metin77

Kullanıcı
bakır çubuk yardımı ile tespit yaptım tabi çubuk kullanımının ustası değilim ama yığmanın üstüne geldiğinde kapanıyor çubuklar..
Iste onu diyorum bende. Orasi mezarsa ve taslarla kapandiysa taslarin arasindaki bosluklari cunbuklar gorur. Bulabilen varsa bu odayi burdan yazsin bende ogreneyim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
semih kardeşim bazı ibareleri çıkarttım. lütfen biraz dikkat edelim.
konuya gelince,
çubuk kullanmana sevindim. ilerki zaman içinde belli bir tecrübeye ulaşırsın inşaallah.
hatırlarsan,oda tipi olma ihtimali var demiştim.
madem boşluk alıyorsun,
önce dört tarafını belirle ,çapı ortaya çıksın. sonra boşluğun dışından boşluğa 50-60 cm bir açıklıkla dört tarafından geç. eğer oda türü bir yer olduğu zaman, bir tarafta ,yaklaşık 100 cm ,büyük bir adım genişliğinde tünele rastlarsın. tünel genellikle alanın düşük kısmında olur ve aşağı doğrudur. yığmaya değilde düşük kısma doğru tünelin üzerinden giderek başladığı noktayı bulabilirsin. boşluğun bittiği nokta tünel başlangıcıdır.
sonra ,tünelin derinliğini alman gerekir. ezbere ne kadar inileceğini odaya dönüşün metre cinsinden derinliğini belirlemeden,odaya dönüş yakalanmaz. çok belirsiz yapılmıştır.
son olarakta,bakır çubukların ,sağ eline bir altın veya gümüş alarak temas ettir. öyle bak.
elde altın olunca bakırlar boşluğu vermez. eğer içerde metal varsa direk ona döner.
tavsiyelerim bunlardır. başka bir hesap ,bağdatı da geçer....selametle.
arge bölümünde derinlik alma ve bakırlarla maden tespiti konu olarak ayrı olarak mevcut. dilersen bir izleyiver.

Üst Alt