Balta Resmi Var Neresine Bakmalıyım | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Balta Resmi Var Neresine Bakmalıyım

babahalit

Usta
Kullanıcı
sımdı,,baltaya,arkanı,ver,en,yuksek,tepede,zıyaret,varmı,,karsı,tepede,mezarlık,alanı,varmı,mezarlar,
21adetmı,baltadan,assagıda,eskı,2patıka,yol,bırlesıyormu,bırlestıgı,yerın,,yakınında,kuyuvarmı,,cıvarda,batıp,cıkan,su,varmı,,,cıvarda3adetkuru,dere,yatagı,varmı,bu,yataklar,yukardan,assagıya,dogruolmali,,ortadakinde,yatagında adı tastasta ınek memesıne benzer ısaret olmalı varmı arastır derededeıslerın varduz trasslı kaya olmalı vsburda acılacak magara ve ıcınde som altından yapilma balta ve lahıt vardır

Son düzenleme:

adrenalin68

Kullanıcı
Maşa
sımdı,,baltaya,arkanı,ver,en,yuksek,tepede,zıyaret,varmı,,karsı,tepede,mezarlık,alanı,varmı,mezarlar,
21adetmı,baltadan,assagıda,eskı,2patıka,yol,bırlesıyormu,bırlestıgı,yerın,,yakınında,kuyuvarmı,,cıvarda,batıp,cıkan,su,varmı,,,cıvarda3adetkuru,dere,yatagı,varmı,bu,yataklar,yukardan,assagıya,dogruolmali,,ortadakinde,yatagında adı tastasta ınek memesıne benzer ısaret olmalı varmı arastır derededeıslerın varduz trasslı kaya olmalı vsburda acılacak magara ve ıcınde som altından yapilma balta ve lahıt vardır
Maşallah diyorum ustam, başka da birşey diyemiyorum.

Karamıstık

Kullanıcı
Ustam bende bir tecrübemi paylaşmak isterim fikir olması açısından akıl vermek için degil lakin daha tecrübeli ustalarımız var. Ustam bundam 3 sene önce bir ermeni bizim bölgemize geldi bizi buldu, elinde kayıtlı bir yer oldugunu yardımcı olursak bisede pay verecegini söyledi anlastık. Bize falanca köyü gören en yüksek tepede bir armut agacı ve 3 adet taş yiğma olacak dedi 3 gün aradık dedigi yeri bulduk. Ermeniyi oraya götürdük ermeni 3 yıgmanın arasını adımladı bir birine yakın olan 2 yıgmanın tam ortasından 80 cm den********* bizde dedikki bize bu bitane bileziktenmi pay vereceksin al hepsi senin olsun dedik.ermeni dediki bu bilerzik bizim burda malımızın oldugunun ispatıdır dedi. Benim aradığım bu degil dedi 3 yogmanın ara mesafesi kadar uzaklılta kuzey batı istikametinde 3tane 3 gen yapan dogal taş birisinin kenarı kırık olması lazım dedi adımladık 3 tane dogal kaya birisininde kenarının lırık oldugunu görünce biz şok olduk, Ermeni kırık olan taşta küçük bir haç işareti buldu hacı ölçtü batı istilametine 68 adım gidecez kayada Balta resmi olacak dedi, 52 adım gittik balta işretini bulduk baltayı ölçtü baltanın agzının baktıgı yönde 88 adımda 4-5 tonluk bir kaya yanında eski bir agaç kayanın 4 mt önünde 1 helke altın ve bir taç var dedi tacı istemeyin helleden ne çılarsa yarısı bemim yarısı sizin dedi tamam dedik. O gece başladık çalışmaya 2.5 metrede kaya cıktı bize 3 e 3 biyer ***************************** ertesi akşamdam yine başladık 1.5 metrede *************sabah olmadan ulaştık, bişey çıkmadı. Ermeniye dedikki masis nasıl olacak bu iş inelimi 1 mt daha sabaha vakit var, yok dedi boşa kendinizi yormayın. Ben dedi yarın istanbula gideyim başka bir yerde altından at kafası ile eger var onu alalım burda birşey yok dedi. İyi dedik tamam burayı kapatalım ozaman dedik yok kapatmayın dedi, bizde zaten yorulduk tamam dedik sabaha karşı döndük. Ertesi gün arkadaşın birisi aradı dediki yav kazma nın birini orda bırakmışız dedi bi kazma için oraya gitmeye degmez dedim ben giderim dedi iyi sen git al ozaman yalnız akşam git dedim. Bu akşam oraya gidiyor. Bana telefon actı acil çalıştığımız yere gel. Ben diger arkadaşıda aldım oraya gittim birde ne görelim bizim ******************************************* güpün çıltıgı yer bile belli güpü almış gitmiş ermeni. Balta deyince aklıma geldi anlatmak istedim uzun olduysa kusuruma bakmayın saygılar.

Değerli üyemiz konunuzda kaçak kazıyı teşvik eder nitelikteki bölümler tarafımca silinmiştir.
Tekrarı durumunda ilgili madde gereğince yaptirım uygulanacaktır.
Lütfen forum kurallarını okuyun

KOMANA

SM-T310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
türklere güven olmaz derler ,kendileri böyle dürüst davranırlar.(beğenmedim)
kendince sizlere öyle güzel oyun yapmış ki tecrübesizliğinizden de yedirmiş. burnundan gelsin inşaallah. yabancı uyruklu veya onlara hizmet eden bizden uşaklar bizlere kesinlikle iyi rüya görmez. yeri size hazırlattı kendisi geldi kolayca aldı.
bu duruma düşmenize üzüldüm. yalnız,konuyu çok güzel açıklamışsın. bazıları gibi,kapalı yazmamış gerçek paylaşımın ne olduğuna örnek bir yaklaşım göstermişsin. seni tebrik ediyorum.
konu sahibi bu bulgular ışığında ,emek verirse, çözebileceğini düşünüyorum. baba halit ustamızın söylemlerinide kulak arkası etmesin. çözümlerde farklılık olma ihtimalide düşünülmeli. çünkü bu tip bulgular mezar mahzen bulguları gibi olmayablir. tecrübe doğrultusunda farklı görüşler dikkate alınmalı. ALLAH a emanet ol.

Karamıstık

Kullanıcı
Nasipten fazlası olmuyor ustam. Biz emek verdik ama bize nasip olmadı. Allahda ona nasip etmemiştir.

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustalarım sizin yorumlarınız sayesinde inşallah yere gittiğimde denilen yerleri hem sistemle hemde fotoyla gezip paylaşacağım hepinize değerli yorumlarınızdan dolayı çok teşekkürü bir borç bilirim saygılar türkiyenin parası türkiyede kalsın müzelerimiz çoğalsın kaçak kazı yapmayalım

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
karamıstık kardeşim oradaki haçı vede baltayı buluver onların malı duruyor ermeni çok basit olan birini almışhaçın bir çömlek malı yığmaların doğudakinin malını almadılarsa oda kolayyerde

metin77

Kullanıcı
Ustam bende bir tecrübemi paylaşmak isterim fikir olması açısından akıl vermek için degil lakin daha tecrübeli ustalarımız var. Ustam bundam 3 sene önce bir ermeni bizim bölgemize geldi bizi buldu, elinde kayıtlı bir yer oldugunu yardımcı olursak bisede pay verecegini söyledi anlastık. Bize falanca köyü gören en yüksek tepede bir armut agacı ve 3 adet taş yiğma olacak dedi 3 gün aradık dedigi yeri bulduk. Ermeniyi oraya götürdük ermeni 3 yıgmanın arasını adımladı bir birine yakın olan 2 yıgmanın tam ortasından 80 cm den bilerzik cıkarttı bizde dedikki bize bu bitane bileziktenmi pay vereceksin al hepsi senin olsun dedik.ermeni dediki bu bilerzik bizim burda malımızın oldugunun ispatıdır dedi. Benim aradığım bu degil dedi 3 yogmanın ara mesafesi kadar uzaklılta kuzey batı istikametinde 3tane 3 gen yapan dogal taş birisinin kenarı kırık olması lazım dedi adımladık 3 tane dogal kaya birisininde kenarının lırık oldugunu görünce biz şok olduk, Ermeni kırık olan taşta küçük bir haç işareti buldu hacı ölçtü batı istilametine 68 adım gidecez kayada Balta resmi olacak dedi, 52 adım gittik balta işretini bulduk baltayı ölçtü baltanın agzının baktıgı yönde 88 adımda 4-5 tonluk bir kaya yanında eski bir agaç kayanın 4 mt önünde 1 helke altın ve bir taç var dedi tacı istemeyin helleden ne çılarsa yarısı bemim yarısı sizin dedi tamam dedik. O gece başladık çalışmaya 2.5 metrede kaya cıktı bize 3 e 3 biyer kazdırıryor şekli bozsak 3 mt dışına çıkmayın diyor sabah oldu bıraktık ertesi akşamdam yine başladık 1.5 metrede kaya kırdık sabah olmadan 4 mt ulaştık, bişey çıkmadı. Ermeniye dedikki masis nasıl olacak bu iş inelimi 1 mt daha sabaha vakit var, yok dedi boşa kendinizi yormayın. Ben dedi yarın istanbula gideyim başka bir yerde altından at kafası ile eger var onu alalım burda birşey yok dedi. İyi dedik tamam burayı kapatalım ozaman dedik yok kapatmayın dedi, bizde zaten yorulduk tamam dedik sabaha karşı döndük. Ertesi gün arkadaşın birisi aradı dediki yav kazma nın birini orda bırakmışız dedi bi kazma için oraya gitmeye degmez dedim ben giderim dedi iyi sen git al ozaman yalnız akşam git dedim. Bu akşam oraya gidiyor. Bana telefon actı acil çalıştığımız yere gel. Ben diger arkadaşıda aldım oraya gittim birde ne görelim bizim 4 mt indiğimiz yerin 2 mt sinden 1mt lik saga dogru bir delik kazmış güpün çıltıgı yer bile belli güpü almış gitmiş ermeni. Balta deyince aklıma geldi anlatmak istedim uzun olduysa kusuruma bakmayın saygılar.

ustam şimdi bir şey sormak itiyorum sana. siz burayı ******* toprak dolgu muydu yoksa ilk kez siz mi *******? dolgu yer dolgudur her zaman yumuşak olur. ******** bile gerek kalmadan kürekle bile **********

Karamıstık

Kullanıcı
ustam şimdi bir şey sormak itiyorum sana. siz burayı kazarken toprak dolgu muydu yoksa ilk kez siz mi kazdınız? dolgu yer dolgudur her zaman yumuşak olur. kazmaya bile gerek kalmadan kürekle bile açabilirdiniz.
İlk 2.5 metre dolguydu sonrası kist ve kaya. Zaten malzeme 2mt deymiş 1 mt yanını **********

ASİAVCI

Kullanıcı
siz baltanın ağzını ölçün yeter ve bu işaret köklü kayadaysa sıkıntı yok ;)

Üst Alt