Bu Resim Herkese Nasip Olmaz (define Mekanı Sitesine Bayram Hediyesi Olsun)

ECE07

Kullanıcı
Erdem usta selamlar ve iyi bayramlar. İnsan yüzünün Köpek kafası ile çatal yaptığını görüyorum. Ayrıca üstteki işaretlediğim diktörtgen kayayı da Baykuş'a benzettim. Belirgin olan insan yüzünün sol tarafında işaretlemiş olduğum ikinci bir insan yüzü daha var. Köpeğin kafası ile insan kafasının çatal yapması ne anlama gelebilir?

DRAGON-34

Kullanıcı
bölgen neresi bana bir belgeyi anımsatdı eğer örtüşürse iş daha kolay olur

ECE07

Kullanıcı
DRAGON-34 Bölge, Karaman
Eğer ki daha önce paylaşılan bu resim paylaşımdan kaldırılmadıysa tek tek konulara bakmayı düşünüyorum. Çok vaktimi alacak ama her ne olursa olsun bu paylaşımı bulmam gerekiyor. Paylaşım olsa olsa Nisan 2014 tarihinden sonra olabilir. Çünkü bu resmi çektiğim tarih Nisan 2014'tür. Yeneticilere özel mesaj nasıl atılır bilmiyorum, aslında tahmin ettiğim bir kişi var, farklı bir kullanıcı adıyla açılmış olabilir. Tahmin ettiğim kişinin IP numarasından öğrenebilinir diye düşünüyorum. (Daha önce bu konuyu Yılmaz arkadaşımız da paylaşıldığını söylemişti.)

DRAGON-34

Kullanıcı
belgede geçen bölge değil --buradaki mahsen kayaya oyulmuş olmalı ağzı da sıvanıp kapanmıştır -girişin ağzına kalınca bir kaya tıkayıp etrafını sıvamışlardır çok iyi araştırman gerekir senin sandığın gibi o üsteki taşın altından girişi olmayabilir ben şahsen daha aşağılardan olması gerekir diye düşünüyorum sen orayı boşluğu gören cihazlarla ve çubukla araştır ayrıca orada mahsen var dedim sözümdeyim lakin başka da daha kolayda küçük cepler de olabilir ,mezar olabilir ,ama mezarın buranın olayıyla alakası yoktur

ECE07

Kullanıcı
Değerli ustalar, Bugün Ağam'la (ağa_0074) konuştum, sizlerden bahsettim ve hepinize bol bol selamları var, özellikle İKİZCELİ ustaya, Saygılar ağa'dan diyor. İKİZCELİ senin konuları sonuçlandırmazsa molotof atarım diyor... (Şaka bir yana)
Arkadaşlar bu insan yüzünün yaklaşık 20 mt. Kuzeyinde ilk resim, 100 mt. Kuzey Batısında ise ikinci resim var.
Soldaki çizimi Aslan başına, sağdaki çizimi de Kartal'a benzetiyorum, yanılmış olabilirim. Aslan Oymalara, Kartal ise İnsan yüzünün olduğu noktaya bakar vaziyettedir.
Ok işaretleriyle belirttiğim noktalarda 7 adet oyma mevcuttur.
Oymaların yakından çekimidir.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ben öncelikle yorumlayan arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum.böylesi bir yerin ne verdiğini çok güzel açıklamışlar.
ece kardeşim sol üst yapma. sağ kısımdaki kayanın yapısının biraz karışık olması ,senin ve arkadaşlarımızın tarif ettiği bulguların bir çok noktada olduğunu gösteriyor. bazıları doğal olsa bile belkide küçük rütuşlarla yapılmış olacağı ihtimalini göz ardı etmemek gerekir.
ilk açtığımda ,köpeğe değilde yırtıcı bir kuşun insan başını ağzına almış yutmaya çalışıyor izlenimi aldım.avını yakalayıpta yere abanmış yemeğe çalışıyor gibi.bu görüntü bize zaten olayının altında olduğunu verir. altındaki geniş oyma ise mahzende olduğunun bir ifadesi olarak görülmeli. aslında arkadaşlarımız bize hiç gerek bırakmadan yorumlamışlar. sağ olsunlar. sizinde izlenimleriniz isabetli.
önce yayınlanma konusuna gelince ben görmedim. bozkurt veya aliveli ustalarımız döndüklerinde bir inceleyiverirler. sağlıcakla.

ECE07

Kullanıcı
İkizceli ustam, tüm ustalarla birlikte isabetli yorumlarınız ve değerlendirmelerinize şaşırmadım hiç. Ağa yakın dostumdur, sizlerden yeterince bahsetti zaten. Son eklediğim resimlerin burasıyla bir bağlantısı olabilir mi? yoksa onlar da kendi başlarına ayrı bir noktalar mıdır? Öğrenmek amacıyla soruyorum, sadece insan yüzü yetmez miydi? Köpek kafasıyla insan yüzünü nasıl yorumlamak gerekir?Bir de resim üzerinde de belirttiğim gibi belirgin olan insan yüzünün sol tarafında da gözleri kapalı ikinci bir insan yüzü var! Saygılar.

murat uncu

Kullanıcı
Erdem usta selamlar ve iyi bayramlar. İnsan yüzünün Köpek kafası ile çatal yaptığını görüyorum. Ayrıca üstteki işaretlediğim diktörtgen kayayı da Baykuş'a benzettim. Belirgin olan insan yüzünün sol tarafında işaretlemiş olduğum ikinci bir insan yüzü daha var. Köpeğin kafası ile insan kafasının çatal yapması ne anlama gelebilir?
ustam sagdaki yerdeki kare için deki taşın biraz üzerine büyük kayaya bakınca aslan başı veya koç başına benzettim bi incelermisiniz

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
İkizceli ustam, tüm ustalarla birlikte isabetli yorumlarınız ve değerlendirmelerinize şaşırmadım hiç. Ağa yakın dostumdur, sizlerden yeterince bahsetti zaten. Son eklediğim resimlerin burasıyla bir bağlantısı olabilir mi? yoksa onlar da kendi başlarına ayrı bir noktalar mıdır? Öğrenmek amacıyla soruyorum, sadece insan yüzü yetmez miydi? Köpek kafasıyla insan yüzünü nasıl yorumlamak gerekir?Bir de resim üzerinde de belirttiğim gibi belirgin olan insan yüzünün sol tarafında da gözleri kapalı ikinci bir insan yüzü var! Saygılar.
sevgili kardeşim,ağa usta sevdiğimiz bir kardeşimiz. bizdende ona sonsuz sevgiler selamlar olsun.
senin bölgen, fazla bir yoğunluktaki yaşamın ,izlerini taşıyor.ayni zamanda o günlerde yaşamın güclü olduğunuda. çünkü her karen bir birinden bağımsız ayrı değerlendirilmesi gereken bulgular.
yön olarak ,sadece süratların bakışını değerlendir,yoksa pusula yönüne takılma. hani derlerya şu istikametinde şu olmalı. bunlar sistemli gömüler içindir. yoksa senin yerlerin tarzında olanlar arazi yapısına göre uyarlanmıştır.
senin köpek dediğini ,ben belki resimdeki görünüme göre değerlendiriyorum ama,daha çok insandan da güclü yırtıcı bir hayvan görünümünde. düşününki, başın sahibi ,normal ölümle değilde, baskında veya bir çatışma da o güc tarafından öldürüldü mezarıda buraya odasına koyuldu. anladığını umuyorum. sağlıcakla..
bir noktaya da aklıma gelmişken değinmek istiyorum.
bölge oda dışında ,yakın noktalarda bazı malzeme konma ihtimali de çok fazla olan bir değerde görünüyor.bir tane yakalansa yeter.

Son düzenleme: