Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 16 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ibrahim181

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

:confused:kurtini arkadaşım akıl akıldan üstündür demişler büyüklerimiz. ben kendi adıma konuşayım eğerki bütün icatlar insanlara aitse iyisiyle kötüsüyle. o zaman her şey mümkündür. ersan ustam ikizceli cantar metin harbici ustalarım üşenmeden sıkılmadan bilgi ve birikimlerini bizlerle nasıl paylaşıyorsa sendende bu anlatığın konuda biraz bilgi paylaşımı bekliyoruz.

cantar

Vip Üye

sevgili kurtini kardeş metin in arazide çalışmasını görmüşsün peki ağzına bir ufak ilaç şişesini alarak arazide araştırma yaptığını gördünmü....
Metin bu işte iyidir doğru konuşur doğru söyler o yüzden benim gibi pek sevilmez....
Metin yapısı tabiatı nedeni ile karşısındaki anlayışsız sa düzenbaz hilebazsa sabırsızdır kızar sinirlenir küser söyleyeceğini esirgemez pat diye söyler isterse o sözle dünyanın dünyaların yıkılacağını kıyametin kopacağını bilse de söyler ben sabır ederim sabır gösteririm.
Metinden arazide çubuk nasıl kullanılır kendisi nasıl kullanır onu dostlarımla biz dostlarıyla paylaşmasını arzu ederim..
Nasıl bir çubuk kullanmaktadır ben biliyorum ama onun kendi ağzından bunu paylaşması bence en güzelidir.
Bizlerin hatırına sevgisine hürmeten bunu paylaşmasını canı gönülden arzu ediyorum.....
Beni kırmıyacağınıda iyi biliyorum yoksa kendi kaybeder
gerçek iskender kebabı 2 porsiyon yiyecekken 30 porsiyon veya daha fazlasıda olabilir hep birlikte gider birlikte yeriz hesaplar gerçi ona ağır gelmez ama nede olsa zarar zarardır...
gider olmayan altın dişlerimide söktürürüm onlarıda kaybeder kendi bilir..
her şeye rağmen o iyidir dürüsttür güzeldir güzel insandır ....
bu zamanda nadirdir pek kolay bulunmaz öylesi........

Son düzenleme:

ersan

Admin

merhaba cantar ustam ve Kurt ini ustalarim ben buyle sylere inaniyorun ,,usta var ustacik var ,,necin derseniz cok hizli cubuk ustasi gurdum var .
baya bir sene uncesi bu bulgar sitesinde yazdilar bulgasistanin cubuk kulanma bilen herkez davetiye ediyoruz deye bende katildim .
yer kirjali kasabasinin ..yazovir,,kirjali basinda oldu .
onlar zamaninda cesitli ve cesitli derinlikte tek sikeler ve kup bronz sikeler koymuslar
copk cubukcu vardi ta cokunu da elediler sade geziyorlar orda burda deye emin olamiyorlar orada ben 4 sirada kaldim 276 cubukcunun icinde .
bir orta yasli bir adam geldi onu taniyanlar dedi orada burda bisey kalmaz dediler .adam gayeten cok usta ustanin ustasi benim icin .
adam 200-250 mt uzakliklardan tek sike topluyor sade cubuklarlan hemde tek cekimlen hic te ikiciklemiyor .
o gumuk kupleri sikelerlen hepsini buldu somra uzak nookta vardi yine ayni gecti yerde bisey kacirmiyor .
,,,bu yine en buyuk reklami oldu bu adamin,,,,
bir ,,muiltisent,,cikardi iki kabloylan baladi multisente cubuklari cekti belkim 1000 insandan fazla insanlar var hepsi ona bakiyor .
adam cekti cubuklari bir nokta verdi .
sade dediki ta hic yana gitmedimi burden dedi 270 -280 mt uzakta 10 sm derinde bir panca para var dedi .
ben uyle derken ta bu multisentin yana yaklastim bakalim bu adam bunari nereden biliryor deye beni kostu senin burada isin yok deye .
sonra adamin dedi yeri ulctuler tam metreylen 278 mt deng geldi birde o adamda gurdum tam nokta yapti yerde cubuklar acti kendilerini sanki bosluk vart o yerde gibi
ordaki putun arkadaslarin akli oundai .
sonra anlatmaya basladik oturduk oralaya arkadslarlan ama ben merak icinde kaldim bu gumuslerden ta cuclu cekim aln cubuk ta var deye o adamin cubuklarini denedim cok ta biyendim guzel cekim veriyor demeki bu marfet adamda deyil cubuklarda cok hasas duyarli .
sonra o durdumuz topladilar anlatmaya ona sordum bu cubuklarin made si nedir deye .
adam acik yurekli sende ekmek var dedi bana ve biyenmis beni sen dedi heveslisin bu ise hem ta censin dedi bir kac puf noktalar diverdi bu cubukcularda .
adam dediki bu cubuklar bilgisayer,,,hard diskten ,,dukmeymis hemde uyle bir madeden yapik .
7 tane hard diskten dukturmus .
bende topladim ama birturlu musayit olukta dukturemedim buyle cubuk ta elimde duruyor hard disller .
burada birkc ustama uzelden yazdim ta bir haber gelmedi . bilmiyorum ne ildu .
ondan sonra ta cok pratik yapmaya basladim cubuklarlan bu usta gibi olem deye baya da bir gelistirdim bu cubuk ustunde kendimi ama ta baya uranmeye seylerim var .
ama bunlarda eter bana .

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Ersan usta hard diskten çubuk yaparsan, bana da yolla :) 7 değil, 14 hard disk topla koptum koptum

ersan

Admin

HARBİCİ ustam bir demir dukum ustasi bulabilsem bu is icin hic lafini etm,em sen sade hard diskleri yolayiver .

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

merhaba ersan kardeşim bu işe gönül vermiş birisi olarak samimi niyetinizi her zaman takdir etmişimdir, bu bir iltifat değil içimdeki samimi bir düşüncenin dışa, klavyeye yansımasıdır.

değerli kardeşim çubuklar bende çalışmamasına rağmen hobi olarak o kadar çok çubuk yaptımki bilemessin bir prinç çubuğun belki on çeşitini yaptım bakır çubuğun yine öyle içi dolu olanı, boş olanı,plastik olanı, alaminyum olanı,(teleskopik olanı,bu adı ben verdim tabi) gül, fındık dalından olanı resimlerini yayınlasam güzel bir görsel olur. haaa dersenki abi hiç birimi çalışmadı ona şu an cevabım net olamaz çoğunu arazide denemedim hep hazırlıyorum elimdeki imkanları değerlendirip hazırlıyorum zamanı geldimi bütün tecrübeleri ayrıntısı ile paylaşacağım.
amma metin ustanın cantar ustanın ikizceli ustanın tecrübelerini yabana atmamak lazım o ince mesajların analizini iyi algılamak lazım metin usta o tümülüs girişini nasıl bir çubuk çeşidi kullanarak tesbit ettiğini ben bilirim hayret edersin ama açıklamak kendilerinin takdiridir. bu arkadaşların engin bilgilerinden yararlanmak onların tecrübelerini desteklemek gerekir morallerini bozmamak gerekir küstürmemek gerekir bu insanlar yıllarını vermiş emek sarfetmiş doğruyu bulabilmek için kılı kırk yarmış ve burada bizlerle paylaşmışsa kardeşim inan bana büyük nimettir
metin usta çubuk her metali bulur diyorsa kardeş altına imzamı atarım doğru söyler. niçin dersen bak sana bir anektodumu anlatayım bir kaç yıl önce bir arge çalışması için bir alana gittik fakat bazı olumsuzluklardan dolayı hava muhalefeti vs derken dönme kararı aldık fakat arge ekipmanlarını geri getirmek yerine muhafazaya alıp orada bıraktık zaman sonra gitmek icap etti yanımıza bir arkadaş daha aldık o arkadaş bana 10 luk bir çivi al yanına lazım olur dedi o kadar yol teptik gittik kar diz boyu bulamadık bir metre kar elli metreye yakın yaklaşmışız ama bulamadık koyarken yanımızda olmayan arkadaşımız bize sordu mevkii burasımı emimisiniz diye evet dedik o zaman şu aldığın çiviyi bana ver birde şu kadar uzunlukta bir dal bulun dedi dalıda bulduk ormanlık bir alandı ve 250 metre burdan çıkın dedi on dakika sonra çağırdı şu kar yığınını kaldır dedi baktık ekipmanlar orda.işte kardeş düşün bakalım hatta şimdi bir anektodumu daha yazayım bana hadibe oradan diyeceksin bunu biliyorum detayını ve devamını yazmayacağım açık söyliyeyim sonra gücenme bana, ben bu çubukların arazide saklanmış insanları bile bulduğunu biliyorum şimdi bu yazdığımı okuyan kardeşlerimizin kafasından ne geçerse geçsin hepsinin düşüncelerine saygı duyacağımıda şimdiden bildiririm,adam demiş ya hani zamanında dünya yuvarlak diye kralda vurun kellesini demiş bu adam büyücü demiş.
kardeşim paylaşımlarınızın devamı temennisi ile selamlar
değerli arkadaşlar,kurtini kardeşimiz,yeterli tepki alamamasına rağmen,yaptığı çeşitlerle olsun merakıyla olsun,tabiri caizse tam bir çubuk kolik. yanlışmı yapıyor sakın demeyin. ondaki azim ,bu işte başarıyı yakalayacak kadar fazlasıyla var. ben örnek örnek alınmasının gerektiğini düşünüyorum.
bende tepki vermiyor demesine rağmen kısa bir deneme yaptık. bizde boşluğun açığında verdiği tepkiyi,onda tam boşluğun
üzerinde zorda olsa verdi. boşluğun bitimini bir adım geçtikten sonrada,bizde boşluğun üzerinde verdiği tepkiye döndü.
bir iki kez tekrarladığımızda ayni gördüm. baktımki çubukların boşluk olarak vermeye başladığı noktanın bir adım gerisi ,gerçek boşluğun olduğu yer oluyor.bilimsel bir açıklaması elbette yok ama her yöne ayni şekilde yüründüğünde boşluğun çapı dahi tesbit edilebilir. tabiki bilinen boşluk olan yerlerde yeterli pratikten sonra. umuyorum ve inanıyorum azmiyle bu işin üstesinden gelecektir.sağlıcakla.

ikizceli

Vip Üye

sevgili kurtini kardeş metin in arazide çalışmasını görmüşsün peki ağzına bir ufak ilaç şişesini alarak arazide araştırma yaptığını gördünmü....
Metin bu işte iyidir doğru konuşur doğru söyler o yüzden benim gibi pek sevilmez....
Metin yapısı tabiatı nedeni ile karşısındaki anlayışsız sa düzenbaz hilebazsa sabırsızdır kızar sinirlenir küser söyleyeceğini esirgemez pat diye söyler isterse o sözle dünyanın dünyaların yıkılacağını kıyametin kopacağını bilse de söyler ben sabır ederim sabır gösteririm.
Metinden arazide çubuk nasıl kullanılır kendisi nasıl kullanır onu dostlarımla biz dostlarıyla paylaşmasını arzu ederim..
Nasıl bir çubuk kullanmaktadır ben biliyorum ama onun kendi ağzından bunu paylaşması bence en güzelidir.
Bizlerin hatırına sevgisine hürmeten bunu paylaşmasını canı gönülden arzu ediyorum.....
gerçek iskender kebabı 2 porsiyon yiyecekken 30 porsiyon veya daha fazlasıda olabilir hep birlikte gider birlikte yeriz hesaplar gerçi ona ağır gelmez ama nede olsa zarar zarardır...
muhterem ustam,sizin söyleminizle metin kardeşimizi biraz olsun tanıma şansımız oldu. fikirlerini ve tecrübelerini elbette paylaşmasını arzu ederiz ama takdir kendilerinindir. saygı duyarız.

ikizceli

Vip Üye

merhaba cantar ustam ve Kurt ini ustalarim ben buyle sylere inaniyorun ,,usta var ustacik var ,,necin derseniz cok hizli cubuk ustasi gurdum var .
baya bir sene uncesi bu bulgar sitesinde yazdilar bulgasistanin cubuk kulanma bilen herkez davetiye ediyoruz deye bende katildim .
yer kirjali kasabasinin ..yazovir,,kirjali basinda oldu .
onlar zamaninda cesitli ve cesitli derinlikte tek sikeler ve kup bronz sikeler koymuslar
copk cubukcu vardi ta cokunu da elediler sade geziyorlar orda burda deye emin olamiyorlar orada ben 4 sirada kaldim 276 cubukcunun icinde .
bir orta yasli bir adam geldi onu taniyanlar dedi orada burda bisey kalmaz dediler .adam gayeten cok usta ustanin ustasi benim icin .
adam 200-250 mt uzakliklardan tek sike topluyor sade cubuklarlan hemde tek cekimlen hic te ikiciklemiyor .
o gumuk kupleri sikelerlen hepsini buldu somra uzak nookta vardi yine ayni gecti yerde bisey kacirmiyor .
,,,bu yine en buyuk reklami oldu bu adamin,,,,
bir ,,muiltisent,,cikardi iki kabloylan baladi multisente cubuklari cekti belkim 1000 insandan fazla insanlar var hepsi ona bakiyor .
adam cekti cubuklari bir nokta verdi .
sade dediki ta hic yana gitmedimi burden dedi 270 -280 mt uzakta 10 sm derinde bir panca para var dedi .
ben uyle derken ta bu multisentin yana yaklastim bakalim bu adam bunari nereden biliryor deye beni kostu senin burada isin yok deye .
sonra adamin dedi yeri ulctuler tam metreylen 278 mt deng geldi birde o adamda gurdum tam nokta yapti yerde cubuklar acti kendilerini sanki bosluk vart o yerde gibi
ordaki putun arkadaslarin akli oundai .
sonra anlatmaya basladik oturduk oralaya arkadslarlan ama ben merak icinde kaldim bu gumuslerden ta cuclu cekim aln cubuk ta var deye o adamin cubuklarini denedim cok ta biyendim guzel cekim veriyor demeki bu marfet adamda deyil cubuklarda cok hasas duyarli .
sonra o durdumuz topladilar anlatmaya ona sordum bu cubuklarin made si nedir deye .
adam acik yurekli sende ekmek var dedi bana ve biyenmis beni sen dedi heveslisin bu ise hem ta censin dedi bir kac puf noktalar diverdi bu cubukcularda .
adam dediki bu cubuklar bilgisayer,,,hard diskten ,,dukmeymis hemde uyle bir madeden yapik .
7 tane hard diskten dukturmus .
bende topladim ama birturlu musayit olukta dukturemedim buyle cubuk ta elimde duruyor hard disller .
burada birkc ustama uzelden yazdim ta bir haber gelmedi . bilmiyorum ne ildu .
ondan sonra ta cok pratik yapmaya basladim cubuklarlan bu usta gibi olem deye baya da bir gelistirdim bu cubuk ustunde kendimi ama ta baya uranmeye seylerim var .
ama bunlarda eter bana .
sevgili ersan usta,yüzlerce insan demek maraton yapıyorsunuz. çok hoş olmalı. ben kısa mesafe deparı severim. nedenlerinide gerekirse genişçe açıklarım.
bu yazına istinaden bir kaç detay sormak isterim.
hard disk kullanan ,daha uzak mesafeyi gümüş veya diğerlerinden daha iyimi alıyor,fosfora minerale gidiyormu..ayrıca hangi madenleri daha iyi algılıyor ,multisent dediğin bir kart olmalı doğrumudur.bundaki sistemi yeterli biliyormusun.
sen bu yarışmaya gümüşlerlemi katıldın.ne kadar mesafeye ulaşabildin.
sağlıcakla ...

Kurt ini

Kullanıcı

değerli cantar ustam metin ustam sinirli de olsa iyidir, haksızlığa tahammülü yoktur, şimdi adamı kızıdırıyorlar bazan, doğru birdir eğriye doğru denirmi denmez ama birileri o doğru değil diyor yok doğru böyledir diyor birde kelimelerinde ukalalık işte o zaman metin abim çileden çıkıyor ne yapsın.
fakat o doğruya eğri diyen kişi kişiler vs şöyle bir yol izlese metin abi siz buna doğru diyorsunsuz amma biz farklı biliyorduk acaba hatamı yapıyoruz bu konuda bilginizi bizimle paylaşabilirmisiniz yardımcı olurmusunuz dese iş bitmiştir fakat adam üç günlük seyisliği ile ahkam kesince metin ustada kızıyor doğal olarak.
inşallah kebap yemek hep beraber nasip olur bundan onur duyarım tabii bizler metin ustadan bir kuru simitte yesek inan kebaptan daha değerlidir.

ersan

Admin

merhaba ikizceli usta biz burada bulgaristanda 300 ooo bin kisi kayitli bu bulgaristandan ve makinesine varinca ve nomerine kadar hepsi bildiriyliyor .
birde uzel mesaj geliyor telefonlara nereye nezaman toplanacadine birde 25 lv aliyorlardi o zaman sindik bilmiyorum nekadar ne alirdiklarini .
,,,,ustam bu ,,,MULTISEN ,,televiziyon ustalarinda bulunuyor bir sat .
ustam bu harda dis icerdeki kucuk silayan madesi bilgisayarda deyil usteki korpusu
ustam hic bosluk icin salmadilar .
ustam burda birkac yerde cesitli derinlikte ve buyuklukta sikeler ve kucuk kupler vardi gumuk
birde ormanda 400 mt kadar yerde 3 yerde baya birbiurlerinden mesafeli kupler vardi gumuk.
ustam 122 kare icinde 3 tane 40sm derinlikte cesitli yerde uc cesit sike vardi ,,bronz ,bakir ve gumus .
bir yerde 55 kare icinde tek sike vardio oda gumus tu oda 40 sm derinde
bir yerde 1,50 derinde 20 sm genislikte 1mm kalinlikta bakir teneke vardi .
ustam buyle cesitli madenler cesit yerlerde gumuk
bu yukarda yazdim sikelere 50 mt uzakliktan saliyorlar bize ama demiyorlar tam bu tarafa doru cekecen deye .
te burdan 50 uzaklikta diyorlar birde sade guzlediyorlar .
birede yasiyorlar nasil bir cins cubuklan gezecedine.
ustam burada cesitli ustalar gurdum kilmleri cubuklari cok sikityorlar kimleri hizli yuruyor ne desm .
ustam bu hard disk en bastan gumus sikelerine nokta verdi sonra da bronzu buldu
onun bulduklarini aynen bende bul;dum
bastan sikelerden gitikcede buye ve uzakla doru saliyorlar mesafe uzuyor .
ustam minerali bilmiyorum giderdiklerini sormadim adama ama burdan anladime gure gumuse cok duyarli her nokta atista gumsu buldu bastan .
,,,bu zbor bitimi biz bu 4 muz bir yere t6oplandik anlatmaya sonra ormanda gumulu yerler var az bir bizlere verdi denemeye bu cubuklari ustam cubuklari miknatiz tutumuyor orda denedilreer.
biz toptan 6 arkadas gitik nokta yapilacak bir yere bu adam bu cubuklarin puf noktasini az da olsa bize diverdi .
ustam sade 5 dakika kadar tutum bu hardiskten cubuklar elimde anayin cok biyendim
deyil gizeli icin cok hasas duyarli aldim cubuklari elime deiler burdan 300 mt kadar uzakta kup var bir bul;un bu sade deneme cektim cubuklari ordan bir adami hep ona nokta aliyorum ona dedim sende dedim altin var biryerinde adamda ince bir altin sincir buvazinda giti onu birakti arabasina yine hep o yere nokta cekiyor cubuklar
baya bir uzaklik vardi o araba demeki altina da duyuarli ben o yere bu gumuk yere 40 sm atmaylan yana vardim usta .saten sonra ubur arkadasa verdiler cubuklari.
,,oradaki arekadaslar sanediyorlar adam ne usta ,,
deyil uyle cubuklar cok hasas duyarli ..
marfet bu cubuklarda bana sorassaniz .
buyle yerde beli oluyor cucukcular putun devletin yununde yuzlerce insanin yununde .
hem bu kirjali yazovirin yeri cok minerali yunede bu cubuk cekim verdine gure demeki minerali kesiyor bana sorarsaniz
,,ustam bir turlu bu cubuklari yaptiramadim ---gumuslerden belkim de 10 kat ta duyarli .
ustam ben gumus cubuklarlan katildim buraya .