Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 17 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

METİN

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

benim için cantar amcanın ricası emirdir
amcayla baya bir acı tatlı günlerimiz oldu
kurt ini dostumunda tabiki değeri bambaşka
çubuk konusunu sürümcemeye çalışan
İKİZCELİ arkadaşım ve ERSAN arkadaşıma
ve diğer emeği geçen arkadaşlarada
çok teşekkürler.
çubuk konusunda ufak bir detayı aydınlatmak
isterim belki inanmıyacaksınız belkide yok öyle değil
bu böyledir diyede iddia edenleriniz olacaktır.
ama şu bir gerçek metal arama çubuğunun
en fazla uzak menzili 60vy 70 m dir
boşluk alma çubuklarının 3m derindeki odayı
algılama mesafeside 30m yi geçmez
60cm derindeki bir kğ bakırı en fazla
30m den algılanabilir.
alan taramalar 1km ilerisini tarıyor diyorlar inanmayın
yazımı kısa yazmak zorundayım
inanın zamanım çok kısıtlı iş tempom çok yoğun

ibrahim181

Kullanıcı

ersan ustam dediğin bu harddisk çubukları gümüş çubuklar gibimi kulanılıyor? yani aramak istediğimiz metali nasıl belirliyor. aramak istediğimiz metali dilimizin altına mı alıyoruz yoksa direk çubuğamı temas etiriliyor. birde harddiskin hangi kısmı kulanılıyor içindeki metal kısmımı yoksa özel bir noktası varmı saygılar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

merhaba ikizceli usta biz burada bulgaristanda 300 ooo bin kisi kayitli bu bulgaristandan ve makinesine varinca ve nomerine kadar hepsi bildiriyliyor .
birde uzel mesaj geliyor telefonlara nereye nezaman toplanacadine birde 25 lv aliyorlardi o zaman sindik bilmiyorum nekadar ne alirdiklarini .
,,,,ustam bu ,,,MULTISEN ,,televiziyon ustalarinda bulunuyor bir sat .
ustam bu harda dis icerdeki kucuk silayan madesi bilgisayarda deyil usteki korpusu
ustam hic bosluk icin salmadilar .
ustam burda birkac yerde cesitli derinlikte ve buyuklukta sikeler ve kucuk kupler vardi gumuk
birde ormanda 400 mt kadar yerde 3 yerde baya birbiurlerinden mesafeli kupler vardi gumuk.
ustam 122 kare icinde 3 tane 40sm derinlikte cesitli yerde uc cesit sike vardi ,,bronz ,bakir ve gumus .
bir yerde 55 kare icinde tek sike vardio oda gumus tu oda 40 sm derinde
bir yerde 1,50 derinde 20 sm genislikte 1mm kalinlikta bakir teneke vardi .
ustam buyle cesitli madenler cesit yerlerde gumuk
bu yukarda yazdim sikelere 50 mt uzakliktan saliyorlar bize ama demiyorlar tam bu tarafa doru cekecen deye .
te burdan 50 uzaklikta diyorlar birde sade guzlediyorlar .
birede yasiyorlar nasil bir cins cubuklan gezecedine.
ustam burada cesitli ustalar gurdum kilmleri cubuklari cok sikityorlar kimleri hizli yuruyor ne desm .
ustam bu hard disk en bastan gumus sikelerine nokta verdi sonra da bronzu buldu
onun bulduklarini aynen bende bul;dum
bastan sikelerden gitikcede buye ve uzakla doru saliyorlar mesafe uzuyor .
ustam minerali bilmiyorum giderdiklerini sormadim adama ama burdan anladime gure gumuse cok duyarli her nokta atista gumsu buldu bastan .
,,,bu zbor bitimi biz bu 4 muz bir yere t6oplandik anlatmaya sonra ormanda gumulu yerler var az bir bizlere verdi denemeye bu cubuklari ustam cubuklari miknatiz tutumuyor orda denedilreer.
biz toptan 6 arkadas gitik nokta yapilacak bir yere bu adam bu cubuklarin puf noktasini az da olsa bize diverdi .
ustam sade 5 dakika kadar tutum bu hardiskten cubuklar elimde anayin cok biyendim
deyil gizeli icin cok hasas duyarli aldim cubuklari elime deiler burdan 300 mt kadar uzakta kup var bir bul;un bu sade deneme cektim cubuklari ordan bir adami hep ona nokta aliyorum ona dedim sende dedim altin var biryerinde adamda ince bir altin sincir buvazinda giti onu birakti arabasina yine hep o yere nokta cekiyor cubuklar
baya bir uzaklik vardi o araba demeki altina da duyuarli ben o yere bu gumuk yere 40 sm atmaylan yana vardim usta .saten sonra ubur arkadasa verdiler cubuklari.
,,oradaki arekadaslar sanediyorlar adam ne usta ,,
deyil uyle cubuklar cok hasas duyarli ..
marfet bu cubuklarda bana sorassaniz .
buyle yerde beli oluyor cucukcular putun devletin yununde yuzlerce insanin yununde .
hem bu kirjali yazovirin yeri cok minerali yunede bu cubuk cekim verdine gure demeki minerali kesiyor bana sorarsaniz
,,ustam bir turlu bu cubuklari yaptiramadim ---gumuslerden belkim de 10 kat ta duyarli .
ustam ben gumus cubuklarlan katildim buraya .
güzel kardeşim,eğer onlar ,tenekeyede,bakırada gidiyorsa ,duyarlılığı beni bağlamaz,ben gümüşleri tercih ederim. o kişi onu özel yaptırmış,inceliklerinide iyi biliyor belli.ama herkes onu istenilen seviyede ve özellikte yaptıramaz. gümüşlerin yapımıda kolay maliyetide çok ucuz. ALLAH aşkına madenide belirledikten sonra başka ne gerek var.
ersanım çok teşekkür ederim. RABBİM senden razı olsun. sağlıcakla...

ersan

Admin

erhaba aliömer usta aynen tek kisili gumus cubuklar gibi kulaniyor bunlari bu usta biyeri bisey almadi nede azini altina drek ceketi noktalamaya.
hard diskin icindeki toparlak silayan bir disk var an to diskten yapitiurmis .

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam cok doru dedmisin saten onustanda beni 4 cu siraya atilar bu bakirlan bu bronz sikeslerine nokta alamdim sade bu gumuse yunlenliyor cok sefer denedim bende dedim burda baska sike yok deye .
bu usta yine bu cubuklarlan hepsini noktaladi sade her madene carpi yapiyordu .
ama senin dedin gibi bu usta bu cubuklarin nkaydasini almis .
neresi var cok uzaktan da nokta yapti bu tek sikelere .
ona aklim ermedi okadar guclu duyarli mi bu cubuklar deye .
ama anladime gure her seye de gidiyorlar .

basetim yer .

Son düzenleme:

ikizceli

Vip Üye

merhaba ikizceli ustam cok doru dedmisin saten onustanda beni 4 cu siraya atilar bu bakirlan bu bronz sikeslerine nokta alamdim sade bu gumuse yunlenliyor cok sefer denedim bende dedim burda baska sike yok deye .
bu usta yine bu cubuklarlan hepsini noktaladi sade her madene carpi yapiyordu .
ama senin dedin gibi bu usta bu cubuklarin nkaydasini almis .
neresi var cok uzaktan da nokta yapti bu tek sikelere .
ona aklim ermedi okadar guclu duyarli mi bu cubuklar deye .
ama anladime gure her seye de gidiyorlar .

basetim yer .
sevgili kardeşim, cevaplarının ,tahmin ettiğim gibi olduğunu gördüm.bu karede sen varmışın. böyle bir etkinlikte olmayı isterdim.bizim böyle bir şansımız maalesef yok.
dün diskleri araştırdım. yapmayıda düşünmedim.bu cevabından sonrada arkadaşlarımada tavsiye etmiyorum. neden;
yakın bir noktada ,değerli bir maden olmasına rağmen,özelliği gereği uzak bir noktada değersiz olan ama çekim gücü fazla olan bir yere gider. gümüşler gibide test yapamıyorsam o zaman ne işe yarar. kısa alanda ,ama bana istediğimi vereni tercih ederim.
kişi güçlüdür oku bizden daha uzağa atabilir ama istediği isabeti yapamıyorsa neye yarar.biz kısa mesafeyi ama isabet ettireceğimiz bir şekli tercih edelim.
sen define mekanındaki herkesin gönüllerinde yıldızlı birincimizsin. sana gönülden sevgilerimi sunuyorum.
diskleri illa tercih eden olursa ,orjinalleri 100 tl üzeri ama ,çok düşük fiyata çıkmalarını bilgisayar tamircilerinde bulabili,r.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ersan

Admin

merhaba deyerli ikizceli ustam bu karede ben de oradayim ,,tam bu kara guzliklu adam ,,burada bulgar sitedeki ,,adminimz ,,IMPERIYO,,ismli .
bu demeki bu sitede nasil BozKUrt ,,adminimiz gubisi .
ben tam onun arkasindayim yuzumu kirmiziylan boyali olan .
bu yer tam ,,kirjali yazovirinin ,,kuyruk kisminnda bir yirde,
ustam her cubuk avantaji varsa birde deavantaji var .
bi hard disteki cubuklar her seye gidiyor anladime gure bu cubuklarlan eski yasam evlerine bakmaya cok ise yarar necin dersen ustam bu evlerin icinde olmadik seyler cikiyor ,,topraktan eykel bile cikma sansi cok yuksek .
bu gumus cubuklarlan bunlar duyamiyorsun bu cubuk yine duyma ihtimali cok yuksek
,benim topladim bu hard diskler hepsi de eski ve yanmis bilgisater ustasindan aldim .
ama bu cubuklar gumus kadar guzel kesmiyor noktayi .
o adam onlarin calimini almis ustam .
ama bir denemekte fayda var ben bir yapa bilsem burada her seyi paylasacam
bu hard dis cubuklar icin ama birturlu olmuyor .cok merak icindeyim .
gumuslen bunlari kiyaslaymaya cok merakliyim bakalim nanki ta cuzel ayrim veriyor .

ikizceli

Vip Üye

merhaba deyerli ikizceli ustam bu karede ben de oradayim ,,tam bu kara guzliklu adam ,,burada bulgar sitedeki ,,adminimz ,,IMPERIYO,,ismli .
bu demeki bu sitede nasil BozKUrt ,,adminimiz gubisi .
ben tam onun arkasindayim yuzumu kirmiziylan boyali olan .
bu yer tam ,,kirjali yazovirinin ,,kuyruk kisminnda bir yirde,
ustam her cubuk avantaji varsa birde deavantaji var .
bi hard disteki cubuklar her seye gidiyor anladime gure bu cubuklarlan eski yasam evlerine bakmaya cok ise yarar necin dersen ustam bu evlerin icinde olmadik seyler cikiyor ,,topraktan eykel bile cikma sansi cok yuksek .
bu gumus cubuklarlan bunlar duyamiyorsun bu cubuk yine duyma ihtimali cok yuksek
,benim topladim bu hard diskler hepsi de eski ve yanmis bilgisater ustasindan aldim .
ama bu cubuklar gumus kadar guzel kesmiyor noktayi .
o adam onlarin calimini almis ustam .
ama bir denemekte fayda var ben bir yapa bilsem burada her seyi paylasacam
bu hard dis cubuklar icin ama birturlu olmuyor .cok merak icindeyim .
gumuslen bunlari kiyaslaymaya cok merakliyim bakalim nanki ta cuzel ayrim veriyor .
nasib olursa paylaşımını elbette bekleriz. bilgide sınır olmamalı. ama standartlarını yani yapılış özelliklerinide çok iyi bilmekte fayda var.yoksa istenilen amaca uygun olmayabilir.yüzünüde görmek isterdik ersan kardeşim.bizden gizlemişsin. sağlıcakla ersan ustam.

ikizceli

Vip Üye

muhterem arkadaşlar,gerek misafir gerek ninkinizi yazmadan sessiz sessiz takip ediyorsunuz. bizim arzumuzda elbette sizlerin bu alanda gereken bilgiye ve beceriye ulaşmanızı sağlamak ,katkı sunmak.bir merakım var;
biz sizin anlayacağınız bir lisanlamı ifade ediyoruz ve her detayı noksansız yazıyoruz.
hiçbir soru gelmemesini bunamı yorumlamalıyım .yoksa biriktirdikten sonramı soru yağmuruna tutulacağız emin olun anlayamadım.
rağbet çok ama konuşan hiç yok? haydi kolay gelsin. sevgiler...