Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 20 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

Dayı

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

dayı kardeş hemen pes etmek nerden çıktı.kahvehane definecisi olacaksan hiç başlama.buraya deneyimlerini yazanlar acaba bu duruma gelmek için kaç yıllarını harcadılar düşündünmü. siz hazır bilginin tatbikindenmi kaçınıyorsunuz.azmin varsa kısa zamanda çok yol alırsın.hemde ummadığın derecede. yeterki sende tepki versin.
arkadaşlarımızın tarif ettiği türlerden hanisini tercih edersen ulaşması veya yapması hiç problem değil. biraz konuları araştır yeter. sağlıcakla sevgiyle.

Sevgili ustatlarım niyetim vazgecmek deyil ben boşta gezen birideyil tabiki hepimiz bi işlerle ograşıyoruzz kışın gurbette calışıyoruz yazında köyde fındık topluyoruz oresimleri bile acele bişekilde cektim ekmeyimizin derdindeyiz hepimiz sabah tan akşama kadar calış günün sitresi cabası lafın kısası bişey ögrenmeye pek kafa kalmıyor define işini paradan ziyade ceviyorum bi hobi olarakta düşünebilir tabi bulsamda süper olur yaa

Dayı

Kullanıcı

merhaba Dayı usta buyun cubuk alikta yasrin ben bisey bulacam deye bisey yok bunu bilesin .ben 20 senedie bu cubuklarlan urasiyorum ta da biledim kim yerler var .
duymadin lar ve kufur kalmadi etraflardaki arkadaslardan ama yine de pes etmedim
o sindiki bana kufur eden adamlar yalvariyor gel bize biyerlere nokta yap deye
ama zamanionda dediklerini unutular onlari koymuyorlar guzunun unune.
buyle cubukcular er vakit azirlikli dursunlar buyle suzlere ben duymadiklarimi duydum yinede yaptimden sasmadim bilesin ki.

Ersan ustam elimde bişey olmadan nerden başlım hiç olmasa cubuklar olsa hata yapa yapa ögreniri

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

Ersan ustam elimde bişey olmadan nerden başlım hiç olmasa cubuklar olsa hata yapa yapa ögreniri
arkadaşım,bu konuda ustalarımızın o kadar çok tarifi varki. ben yinede sana bir tarif vereyim.masrafsızda,bir tl ye halladersin. evine yakın elektrikçide vardır,dolmuş masrafıda olmaz.
bir metre 6 lık tek diş kablo. soyarak bakır kısmını ortadan ikiye böl.
her ikisinin bir taraflarından eşit olarak 12 cm kadar L ŞEKLİNDE BÜK. oldu sana bir kişilik ,hemde her türlü boşluğu veren bir takım çubuk.
her üyemizede tavsiye ederim,ilk başlayanlar önce böyle başlasın. zahmet yok masraf yok. evlerinizin yanlarında geçen ,su kanalizasyon vb. yerlerde deneyerek tepki alıp alamadıklarına,alıyorlarsa , nasıl bir tepki alabildiklerinin pratiğini yapsınlar.gerek duyanlarda ilerki aşamada istediği türde yapacaktır.
sağlıcakla.

cantar

Vip Üye

arkadaşlar bu malzemeleri elektrik kaynağı elektrot satan sanayi kabloları inşaat kabloları satan el aleti edavatı satan yerlerden temin edebilirsiniz...şimdi sizlere şurda var şu adresten temin edebilirsiniz desek hemen içinizden hahhhh işte gerçek yüzleri amaçları ortaya çıktı dertleri amaçları milleti kandırmak paralarını almakmış diye günahımızı alırsınız....
adresler bizde kalsın sizlerde biraz raştırıcı olun lütfen google amcaya yazın sorun o size adresini telefonunu soyunu sopunu dahi verir.....
araba eksozu radyatörü tamir eden onaranlardan bakır boruları çubukları buzdolabı tamir eden servislerden sarı prinç çubukları o çubukları malzemeleri aldıkları temin ettikleri yerden diğer çubuklarıda bir ihtimal oradan temin edebilirsiniz yada sizi yönlendirirler..

google amcaya

kaynak elektrodları çubukları
yazıp arattırın size karşınıza bir çok adres çıkacak hangisini tercih ederseniz o size hitap edecektir...

burayı üstteki yeri tıklayın....

2Q==

images

Phos_Copper_Brazing_Alloys.jpg

bakır boru içi dolu boş

2Q==

gümüş bakır kurşun farklı metal alaşımlı kaynak çubukları böyle komple renkli olabildikleri gibi sadece uç kısımları renkli boyalı olabilir .....

images

elektrod.....

TRUVA

Admin

arkadaşım,bu konuda ustalarımızın o kadar çok tarifi varki. ben yinede sana bir tarif vereyim.masrafsızda,bir tl ye halladersin. evine yakın elektrikçide vardır,dolmuş masrafıda olmaz.
bir metre 6 lık tek diş kablo. soyarak bakır kısmını ortadan ikiye böl.
her ikisinin bir taraflarından eşit olarak 12 cm kadar L ŞEKLİNDE BÜK. oldu sana bir kişilik ,hemde her türlü boşluğu veren bir takım çubuk.
her üyemizede tavsiye ederim,ilk başlayanlar önce böyle başlasın. zahmet yok masraf yok. evlerinizin yanlarında geçen ,su kanalizasyon vb. yerlerde deneyerek tepki alıp alamadıklarına,alıyorlarsa , nasıl bir tepki alabildiklerinin pratiğini yapsınlar.gerek duyanlarda ilerki aşamada istediği türde yapacaktır.
sağlıcakla.
Üsdat kalınlık 6 cm olması gerekir.sağ elimiz pozitif tir.sağ elimize herhangi bir metal aldığımızda aldığımız metale yön verirmi?

ikizceli

Vip Üye

Üsdat kalınlık 6 cm olması gerekir.sağ elimiz pozitif tir.sağ elimize herhangi bir metal aldığımızda aldığımız metale yön verirmi?
muhterem kardeşim,bende kalığın altılık olmasının uygun olduğunu işaretle 6 lık tek diş olarak yazmıştım,doğrudur.bunar madenden ziyade boşluk tesbiti için bitirimdir. fazlasını bunlardan istemek bir şey değiştirmez isabetli neticeyede götürmez. altını çizerek söylemek isterimki,tepki veren bir kişide boşluğu asla kaçırmaz.sağlıcakla.

ikizceli

Vip Üye

arkadaşlar bu malzemeleri elektrik kaynağı elektrot satan sanayi kabloları inşaat kabloları satan el aleti edavatı satan yerlerden temin edebilirsiniz...şimdi sizlere şurda var şu adresten temin edebilirsiniz desek hemen içinizden hahhhh işte gerçek yüzleri amaçları ortaya çıktı dertleri amaçları milleti kandırmak paralarını almakmış diye günahımızı alırsınız....
adresler bizde kalsın sizlerde biraz raştırıcı olun lütfen google amcaya yazın sorun o size adresini telefonunu soyunu sopunu dahi verir.....
araba eksozu radyatörü tamir eden onaranlardan bakır boruları çubukları buzdolabı tamir eden servislerden sarı prinç çubukları o çubukları malzemeleri aldıkları temin ettikleri yerden diğer çubuklarıda bir ihtimal oradan temin edebilirsiniz yada sizi yönlendirirler..

google amcaya

kaynak elektrodları çubukları
yazıp arattırın size karşınıza bir çok adres çıkacak hangisini tercih ederseniz o size hitap edecektir...

burayı üstteki yeri tıklayın....

2Q==

images

Phos_Copper_Brazing_Alloys.jpg

bakır boru içi dolu boş

2Q==

gümüş bakır kurşun farklı metal alaşımlı kaynak çubukları böyle komple renkli olabildikleri gibi sadece uç kısımları renkli boyalı olabilir .....

images

elektrod.....
muhterem ustam aydınlatıcı çalışmallarınızla konuya güzellik katıyorsunuz. ALLAH razı olsun. kalbi saygılar sunuyorum. sağlıcakla afiyetle.

ikizceli

Vip Üye

muhterem arkadaşlarım, dayı ninkli üyemize ve truva ustamıza cevaben yazdığım yoruma bir ilave yapmak istiyorum.
bunuda yaşadığım bir anı ile ifade edeceğim.
konyaya bir dost ziyaretine gitmiştim.bir beldede yayla evine davete icabet ettik.
yaz mevsimi çaylarımızı evin önünde yudumluyoruz. bir ara bahçenin içindeki bir taş ve üzerinde bir oyma gözüme takıldı. burda eski mezarlarmı var diye sordum. zaten yol boyunca eski medeniyetlerin izlerine bakarak çıkmıştım. hanım ablamız evet vardı ,siz nasıl anladınız dedi. bir şeyler ifade ettikten sonra,istemeden sohbet bu alana yöneldi.
ablamızın oğluda abi höyük ve benzeri bulguların olduğu yakın bir yer var istersen götürebilirim dedi.ben amacının benim görmemden ziyade, onun benim görmemi özellikle istediğini anlamıştım. olur gidebiliriz güzel olur dedim.yalnız bir metre 6 lık bir elektrik kablosu al birde pense varmı araba dedim. uzatmayalım gittik.
fevkelade güzellikte bir höyüğün önüne indik. üzerlerinde bir çok mezarı dahi duruyor.
kabloyu hazırladım . bununla ne yapacağız diye sordu.benim buraya gelme isteğinin cevabını bununla alacağız. zavallı merakla gözüme bakıyor.üstüne çıkarak ana merkez odayı tesbitten sonra tüneli takip ederek giriş başlangıcına yöneldim.dolaysıyla yola doğru iniyoruz. bir ara anbar a doğru gidiyorsun derken,sözünü kestim ;
hiçbir şey söyleme ,anlatmak istediğini sonra konuşalım dedim. höyük hayli heybetli ,tünelide uzun çıktı.yolun kenarına sete kadar inmeme rağmen boşluk devam ediyor.yola indim ve yolun höyük tarafından setten bir metre gibi girişin başladığını gördüm. ayağımlada çizdim.döndüm izahtan sonra ,ne söyleyecektin buyur dedim.
abi sen buray doğru inerken ,bu giriş dediğin kısımda bir anbar denilen bir yer vardı.(bir çökme neticesi açılmış ,insanlarda bakmışlar bir boşluk .herhalde anbar amaçlı bir yer olmalı demişler.adı kalmış anbar.)baktım sen tam ona doğru iniyorsun.burdan höyüğün altına tünel vardır diyenlerde oluyordu,onun için heyacanlandım söylemek istemişdim.
tamda cizdiğin yerden itibarendi,yol genişletmesinde dolduruldu dedi.
muhterem arkadaşlarım ,arkadaşmız 6 lık bulamadığı için 3 lük bir kablo getirmişti.
bir arkadaşımız köyde vs ücra bir yede olabilir veya herhangi biriniz böyle bir durumda kalabilir. 6 lığı ele daha iyi oturur ,kalınlığı vesilesiylede tepkisi daha rahat olur diye tavsiye ediyorsakta,illa 6 lık olmazsa olmaz diye bir standartta yok. bu düşüncemi aktarmak istedim. dikkat ettiyseniz gümüşler bile ikilik.yeterki sizde tepki versin.sağlıcakla.