Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ersan

Admin
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

mehaba ikizceli ustam bu kaynak elektrod cubu da aynen ubur cubuklar gubi isliyor mu hic denedin var mi ustam ben ta sefte duyorum ve guruyorum bu elektrot cubuklasrindan islesin .
bir deneyecem bakalim nasil bir sonuc ulusacak .

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

mehaba ikizceli ustam bu kaynak elektrod cubu da aynen ubur cubuklar gubi isliyor mu hic denedin var mi ustam ben ta sefte duyorum ve guruyorum bu elektrot cubuklasrindan islesin .
bir deneyecem bakalim nasil bir sonuc ulusacak .
ersan ustam elime hiç almadım,özelliklerinide bilmiyorum. eğer sen denersen paylaşırsın .sağlıcakla.

muhammedali

Kullanıcı

eselamın aleykum arkadaşlar umarım beni aranıza kabul edersiniz ilerleyen zamanlarda tanışırız kaynaşırız inşallah. şunu sölemek isterim ikizceli kardeşimizin derinlik tesbiti mükemel bilgilerinden faydalanırız diye düşünüyorum Aydın dan katılıyorum saygılar selamlar

ikizceli

Vip Üye

ve aleyna aleyküm selam muhammed kardeş. kapımızda gönlümüzde açık. hoş geldin sefalar getirdin.
takıldığın bir yer olursa paylaşırsın,bizde açıklık getirmeye çalışırız inşaallah. sağlıcakla.

TRUVA

Admin

üsdat.boşluğu tespit ettik diyelim.bır yerde kablonun ucuna çivi çakıp kablo üzerinde yürüyunce derinliği tespit edebileceğimizle ilgili açıklama vardı.bu açıklama bunun içinde geçerlimi?

ikizceli

Vip Üye

üsdat.boşluğu tespit ettik diyelim.bır yerde kablonun ucuna çivi çakıp kablo üzerinde yürüyunce derinliği tespit edebileceğimizle ilgili açıklama vardı.bu açıklama bunun içinde geçerlimi?
muhterem ustam bende bu konuyu bu gün arkadaşlarıma öemine binaen hatırlatma düşüncesindeydim. siz vesile oldunuz. bu detayın öneminin daha iyi anlaşılması için önce birşeyler paylaşmak sonrada sorduğunuza cevap vermek istiyorum.
işaretler konusunda kendisinden bilgilendiğim zaman içinde bir kardeş kadar yakınaştığımız bir dostumu örnekle konunun önemine değineceğim.
bir insan düşününüz ,işaret ne olursa olsun;
sanki kendi yapmış kendine ait bir yer gibi,alan içinde ve çevre arazinin fiziki ve coğrafi yapısına kadar,bir kitaptan kayıt okur misali bir bir anlatır tarif eder.
tam bir profesyonel.
günümüz şartlarında,arazinin fiziki yapısının , o günle bu gün arasında hayli bir değişime uğradığını biliyoruz.
bazı yerlerin yerleşim bazılarının bağ bahçe olmasından dolayı çok bulgularında bunlarla birlikte silindiğinide biliyoruz. işte tam bu noktada,kişi olması gerken bir ikinci işaret ,kaya,arazi yapısında bir set tümsek vs. noktaların zay olması neticesinde göremediği zamanda bir adım ileriye gitmez bıçak gibi orda keser. *****larada hiç inanmaz.
benimde bu zaman içinde *****lara güvensizliğinden dolayı boşluk tesbiti yaptığımı anlatmadığımdan dolayı haberide yoktur.
o zaman şartlar bu günden daha iyi olduğu içinde bazen hafta sonları gezeriz,dolaşırız ama hiçbir çalışmayada girmeyiz.
yıllar sonra bir yer hakkında konu açıldığında ona bir şeyler sordum. doğru diyorsun ama şu kısımda bir kaya olacaktı,yerinden sökülmüş,girişi bulunamazki dedi.
ben yerin konumuna aslında hakimim. orda giriş sadece ordamı başka bir girişi yokmu dediğimde,
gözlerimin içine baktı sanki nerden biliyorsun der gibi. sen söylemede ben izah edeyim dedim. hayretle doğruladı ve ordaki arazi yapısının nasıl olması gerektiğini söyledi. zaten ayni idi. nasıl öğrendiğimi sorduğunda ben boşluk sistemiyle tesbit ettiğimi ve tünelin uzunluğundan oda sayısına, derinliğine kadar anlattım.şaşkınlık içinde ,neden bu güne kadar bahsetmediğimi,bunda başarılı olabileninde neler yapabileceğini vs. sohbete devam ettik. bende bu sisteme inancını görmeme hayret ettim. belkide biliyorda uygulayamıyordu .
bu kıssadan inanıyorumki bazı arkadaşlarımızçok şeyler alacaktır.
sağlıcakla.

ikizceli

Vip Üye

şimdi truva ustamızın sorursuna gelirsek ,bunuda kolay anlaşılır bir örnekleme ile izah etmeye çalışalım.
bir araj düşünün.zemin altında. üstten boşluk sistemiyle tesbit ettiniz,emin oldunuz.çokgüzel.
ama araçta ,malzeme koyulan yerler olacak. bu bölümlerin yeri ve derinliği belirlenmesi doğru ve kolay bir neticeye götürecektir. bu nedenle boşluk alınan bir mezar veya benzeri ,mezar odası ,mahzen gibi yerde derinlik tesbiti yaparak, örneğinde sunduğumuz ,torpidonunda ,bagajında ,yapı içindeki yerinide öğrenmiş olacağız.
boşluk aldığımız her yerde ,ilk başta izah ettiğim şekilde uygulama yapılmalı.derinliğin en kolay pratik yoludur.sağlıcakla.

ikizceli

Vip Üye

muhterem arkadaşlar,konuya her girdiğim zaman bir kaç arkadaşımızın konuyu takip ettiğini görüyorum.
üye olmadan konulardan faydalanma şansınız maalesef yoktur. çünkü üye olmayanlar konuda vermek istediklerimizin tamamına ulaşamadıkları için, arzu ettiğimiz istifadeyide alma imkanı olmuyor. gecemizi gündüzümüze katarak sunmaya çalıştığımız bilgilerden yeterince yaralanmak için neden üye olmaktan kaçınıyorsunuz. bizler sizlere birikimlerimizi aktarma gayretinde uğraş verirken sizler alma gayretini neden gösteremiyorsunuz,anlamakta zorlanıyorum. sizler için neler vermeye çalışıyoruz,bir bakınız. üyelerimizden hiç bir beklentimiz söz konusu bile olamaz. ayrılmak isteyen için bağlayıcı bir kuralımızda yoktur. bekliyoruz.sağlıcakla kalınız.

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

Ersan kardeşim bu elektrotların üzerindeki malzemeyi üzerinden sıyırarak toz haline getirip bizim malzemelerle karıştırıp (pil kömürü pil kimyasalı ve civa ) boş boru içine koyup L şekline getirenler o şekilde kullananlar var yine bu malzemeleri tüp içerisine koyarak vidalı sistem yaparak L çubukların ortasına vidalı sistem yaparak ekliyerek kullananlar var yine bu tüpleri L çubukların uçlarına vidalı sistem yaparak ekliyerk kullananlar var yine bu çubukların elle tutulan yerlerinin içine koyarak kullananlar var içine koyarak kullanı boru şeklinde çubuklar diğerleri içi kendi metali ile dolu çubuklar.....Yani bakırsa bakır prinçse pirinç aliminyumsa aliminyum.....

ayrıca hiç üzerini soymadan L şekline getirip kullananlar var...

dahası su altı kaynak elektrotları vs.vs aklına gelebilecek her türlü metalle deneyenler var çubuk konusu çok dağınık bir konu .....
demirden çelikten aliminyumdan bakırdan altından gümüşten prinçten bronzdan vs.vs...... her metalden yani anlıyacağın ...
her şey deneme yanılma metodu ile doğruya gider....
bunlarıda yapmadan birebir denemeden de bu olur bu olmaz bu çalışır bu çalışmaz bunların hepsi bir yalandır bir hurafedir de denmez......

ya becerememişsindir yapamamışsındır malzemeleri eksik yapmışsındır uygulamsındır yada her şeyi tam yapmışsındır ama kullanmayı beceremiyorsundur ya çubuklak sıkı tutarak kullanıyorsundur yani bir yerde bir hata vardır yada senin bu işte şansın yoktur yada yiyeceğin ekmeğin nasibin yoktur......