Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 43 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

aliömer

Kullanıcı
M. Yavuz ustam yorumum kesinlikle senle bir ilgisi yok senin ustalığına asla dil uzatmam büyük bir usta olduğunu biliyorum. Ben çubuk işini yeni başlayanlar için yazdım arazİ ye çıkmadan bilgi edinmeye çalışıyor bunuda küçümseme niyetiyle değil kendilerini aşmaları için eğer öyle bir düşünce uyandırdıysam özür dilerim. Ayrıca tüm mesajlarınızda yakından takip ediyorum belki bir şeyler öğreneyim diye

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
konu sahibi olmam hesabıyla yorumuna cevap verme gereği duydum. senin farklı metaryellerle büyük emek vererek yaptığın ve bizlerle büyük bir samimiyetle paylaştığın hizmeti takdir etmeyen bir arkadaşımızın olacağını sanmadığım gibi,bu emek kast edilerek bir yorumda yazıldığını düşünmüyorum. inancım, alınacağın tahmin edilmiş olsaydı üsluba dikkat edilirdi.amaç açıktaki bir metalle topraktakinin tepkide değişik olacağının izahı olarak dikkatlerimizi çekmek olduğunu düşünüyorum. üzerine alınmana bende üzüldüm. bizler bu konuyu büyük bir özveri ve samimiyetle hep birlikte kardeşlik bağlarıyla işledik. noksanlıklarımızı gidermek adına ,küçücükte olsa bir katkım olsun adına ,hep beraber gayret gösterdik. lütfen rica ediyorum ,bir kardeşim bile kendini dışlanıyorum,önemsenmiyorum düşüncesine kapılsın istemem. hepinizi seviyorum. sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
M. Yavuz ustam yorumum kesinlikle senle bir ilgisi yok senin ustalığına asla dil uzatmam büyük bir usta olduğunu biliyorum. Ben çubuk işini yeni başlayanlar için yazdım arazİ ye çıkmadan bilgi edinmeye çalışıyor bunuda küçümseme niyetiyle değil kendilerini aşmaları için eğer öyle bir düşünce uyandırdıysam özür dilerim. Ayrıca tüm mesajlarınızda yakından takip ediyorum belki bir şeyler öğreneyim diye
ben isim belirtmeden yazarken sen çoktan cevaplamışsın. emeğine sağlık. ben senin adına neler yazdım bak. çünkü sizlerin samimiyetini,yüreğinizdeki insan sevgisinin yüceliğini çok iyi biliyorum. dünya gözüyle görmesemde kalp gözüyle sizlerin mükemmel üstü değerlere vasıf kerdeşlerim olduğunuzu görenlerdenim. iyiki sizlerle birlikteyiz. esen kalınız.

yörük

Kullanıcı
Şu düşünceyi hiç anlıyamıyorum.
Ben veya herhangi bir arkadaş bir konu bir tecrübe veya bir bilgi paylaşılıyor.Ne güzel,ne hoş.
Ama paylaşımına bir destek,bir övgü,bir yanıt alamayınca hemen paylaşım şevki,azmi kırılıyor ve hemen başlıyo sızlanmaya,veryansın etmiye.
Emeğimin karşılığını alamadım,alamıyorum diye.
Adeta batınen diyorki ; beni akdir etmiyorsunuz,övmüyorsunuz pohpohlamıyorsunuz bana gaz vermiyorsunuzki,bende şevke geleyim devam gücü bulayım.

Canlar...Bu ve benzeri düşünceler,istekler hep egonun,enenin " bende varım" beni gale alın çırpınışından başka bir şey değildir.
Halbuki bizden istenen bu "EGO" denen illetten kurtulmak,"BEN" diyen bu mendeburu ortadan kaldırmak her insanın varoluş gayesidir.Herkes paylaşımını sunmalı ve gerisini hiç düşünmemeli bence.
Her ortaya konan fiil,düşünce ZATen misli,misli geriye dönecek ve kişiye, çıktığı yere geri dönüp yaşatacaktır menfi veya müsbet her ne şekilde ve niyetle açığa çıkmışsa.
Kısacası paylaşalım,verelim,sunalım.
Kim ne düşünürse düşünsün,ne derse desin bu hiç önemli olmamalı.
Ben biliyorumya ne niyetle açığa çıkardığımı işte O NİYETLE BENDEN AÇIĞA ÇIKAN MİSLİ,MİSLİYLE BANA GERİ DÖNECEK.ÇIKARIŞ NİYETİME UYGUN BİR ŞEKİLDE, bundan kaçış yok.
Yaratanın bu yaratış sistemi bize yetmezmi canlar.?

karanar

Kullanıcı
gaz konusunda ben de bir şey söylemek istiyorum, bu tip gaz oluşumları özelikle yağmur sonrası yoğun güneş altında çok oluyor. ustamın bir gün yanında şiş getirip şüphelendiği alanı şişlediğini gördüm, neden diye sorduğumda gazı almak için dedi. ama bu konuda arazideyken ben de ikizceli usta gibi davranırım, mahsenin şekli tam olarak ortaya çıktığında soru işaretlerini ortadan kaldırıyor, bu na rağmen acaba dersem o zaman başka çubuk çekiyorum. Allah c.c. hepimizin yardımcısı olsun inşaallah.

M.Yavuz

Kullanıcı

aliömer kardeşim,bir defa,defineciliğe ömrünü vermiş ustalar bile "daha eşikte durduklarını söylerken" ustalıktan bahsetmeyi kendime zül addederim.
son yazdıkların "kötü niyetli olmadığını gösterdiği için" konu benim açımdan kapanmıştır.
iyi forumlar dilerim.

M.Yavuz

Kullanıcı
Şu düşünceyi hiç anlıyamıyorum.
Ben veya herhangi bir arkadaş bir konu bir tecrübe veya bir bilgi paylaşılıyor.Ne güzel,ne hoş.
Ama paylaşımına bir destek,bir övgü,bir yanıt alamayınca hemen paylaşım şevki,azmi kırılıyor ve hemen başlıyo sızlanmaya,veryansın etmiye.
Emeğimin karşılığını alamadım,alamıyorum diye.
Adeta batınen diyorki ; beni akdir etmiyorsunuz,övmüyorsunuz pohpohlamıyorsunuz bana gaz vermiyorsunuzki,bende şevke geleyim devam gücü bulayım.

Canlar...Bu ve benzeri düşünceler,istekler hep egonun,enenin " bende varım" beni gale alın çırpınışından başka bir şey değildir.
Halbuki bizden istenen bu "EGO" denen illetten kurtulmak,"BEN" diyen bu mendeburu ortadan kaldırmak her insanın varoluş gayesidir.Herkes paylaşımını sunmalı ve gerisini hiç düşünmemeli bence.
Her ortaya konan fiil,düşünce ZATen misli,misli geriye dönecek ve kişiye, çıktığı yere geri dönüp yaşatacaktır menfi veya müsbet her ne şekilde ve niyetle açığa çıkmışsa.
Kısacası paylaşalım,verelim,sunalım.
Kim ne düşünürse düşünsün,ne derse desin bu hiç önemli olmamalı.
Ben biliyorumya ne niyetle açığa çıkardığımı işte O NİYETLE BENDEN AÇIĞA ÇIKAN MİSLİ,MİSLİYLE BANA GERİ DÖNECEK.ÇIKARIŞ NİYETİME UYGUN BİR ŞEKİLDE, bundan kaçış yok.
Yaratanın bu yaratış sistemi bize yetmezmi canlar.?

yörük kardeşim;
sokrates'in "cahil bir insanın dostluğunu kazanmak isterseniz onu pohpohlayın.alim yani kamil bir insanın dostluğunu kazanmak isterseniz onu tenkit edin.çünkü cahili tenkit ederseniz düşmanı olduğunuzu zanneder.alimi pohpohlarsanız yalaka biri olduğunuzu düşünür" dediği kadar beşeri münasebetleri ve "tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol " diyen Mevlana'kadar olmasa da,egonun ne olduğunu tabi ki biliyorum.
biliyorum ama,ben de kendisine "benden ne istersin?" diyen büyük iskender'e "gölge etme.başka ihsan istemem" diyen sinop'lu diyojen,ya da "ben gelmedim dava için,benim için sevi için.dostun evi gönüllerdir,gönüller yapmaya geldim "'diyen Yunus'da değilim ki be kardeşim.

M.Yavuz

Kullanıcı
konu sahibi olmam hesabıyla yorumuna cevap verme gereği duydum. senin farklı metaryellerle büyük emek vererek yaptığın ve bizlerle büyük bir samimiyetle paylaştığın hizmeti takdir etmeyen bir arkadaşımızın olacağını sanmadığım gibi,bu emek kast edilerek bir yorumda yazıldığını düşünmüyorum. inancım, alınacağın tahmin edilmiş olsaydı üsluba dikkat edilirdi.amaç açıktaki bir metalle topraktakinin tepkide değişik olacağının izahı olarak dikkatlerimizi çekmek olduğunu düşünüyorum. üzerine alınmana bende üzüldüm. bizler bu konuyu büyük bir özveri ve samimiyetle hep birlikte kardeşlik bağlarıyla işledik. noksanlıklarımızı gidermek adına ,küçücükte olsa bir katkım olsun adına ,hep beraber gayret gösterdik. lütfen rica ediyorum ,bir kardeşim bile kendini dışlanıyorum,önemsenmiyorum düşüncesine kapılsın istemem. hepinizi seviyorum. sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

ikizceli ustam,muhabbetindeki samimiyetten hiç şüphem olmadığını ve açtığın konuya halel getirmek gibi bir niyetimin olmadığını bilmeni isterim.
alınganlığım ise,sadece üsluba verdiğim önemdendir.unutmayalım ki,binlerce askerini kaybederek işgal etmesine rağmen,halkın inançlarına saygı göstermediği için pers kralı cambyses'in mısır'ı kısa sürede kaybetmesinde ki SEBEP de;buna karşılık,sadece halkın inançlarına saygı gösterdiği için,büyük iskender'in tek bir ok dahi atmadan mısır'ı fethedip,kendisinin,hatta ardıllarının bile firavun ilan edilip baştacı edilmesinde ki "SEBEP " de,insanlara olan yaklaşım tarzlarıdır.
bu mesajı da cevap maksadıyla değil,şahsına olan saygımdan dolayı yazıyorum ustam.yoksa önemsenip-önemsenmemek gibi bir derdimiz yok Allah'a çok şükür.

aliömer

Kullanıcı
araziye çıkıpta açtığı boş bir çukura bütün hayelerini göpüm dönmenin üzüntüsünü yaşmanın ne kadar kötü olduğunu biliyorum. belki kimi arkadaşlar bu işi hobi olarak yapıyor olabiliyor ama öte yandan bu işi kendine bir kurtuluş noktası olarak gören sayısızca defineci arkadaşımız var. bu anlamıyla burada bende kendimce bazı şeyler dikat çekmek istedim yere gömülü bir metale yüzeydeki metalin çekimlerinin farklı olduğunu yada toprağa temas etmeyen bir metale toprağa temas eden bir metalin çekimlerin farklı olduğu du. yalıtkanlık ve iletkenlik durumuna dikat çekmek istedim asla kişi ve kişileri hedef alark bir paylaşım yapmadım. bu anlamıyla burad artık bir şeyler paylaşmayacağımı yorumda bulunmayacağımı beyan etmek istiyorum. konunu dağılmaması açısında bunu uygun gördüm burad bir şeyler alma gayetinde olan çokca arkadaş olduğunu biliyorum. herkese saygılar

Son düzenleme:

ersan

Vip Üye
bir diğer sorunda ıslak ve kuru toprakta tesbitteki farklılıklar.bunuda tecrübe eden varmı ?
merhaba ustam cubuklar islak ve kuru toprakta cekimi bilem cok farkli ve islak toporakta cubuklarda cok atmalar oluyor tam nokta yrini vermiyor nedense o masdenden olusan miknatis alan cok yayiliyor onustan toprak nekadar ta cok kuyru okadar ta cok buyuk sansin var yaklasa bilesin tam noktaya .
tek tekci makionede da ayni toprak islak oldumu derinlik cok dusuyor nekadar ta cok kuru toprak okadar ta cok derine ine biliyor sinyal

Üst Alt