Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 44 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

madhunter

Kullanıcı
merhaba ustam cubuklar islak ve kuru toprakta cekimi bilem cok farkli ve islak toporakta cubuklarda cok atmalar oluyor tam nokta yrini vermiyor nedense o masdenden olusan miknatis alan cok yayiliyor onustan toprak nekadar ta cok kuyru okadar ta cok buyuk sansin var yaklasa bilesin tam noktaya .
tek tekci makionede da ayni toprak islak oldumu derinlik cok dusuyor nekadar ta cok kuru toprak okadar ta cok derine ine biliyor sinyal

ersan ustam çok saolasın.çubuklar hakkında bildiklerinden bir kez daha faydalanmış olduk.kısaca definecilik yaz işi derken abartmamış oluruz o zaman...

ersan

Vip Üye
sevgili kardeşim,soruyu sanırım ersan ustaya hitaben yazdın.görünce bir iki kelam etmeden geçmeyi uygun görmedim.
mezar odalarında mahzenlerde kuyularda vs. gaz olması doğal.işlem görmemiş doğal arazide ben rastlamadım. acaba işaretli yerlerde inceleme yaptığımdanmı olabilir bilmiyorum. çekim alınan gazlı yerin simetrisi oluyormu yoksa şekilsizce bir yapıdamı. bir mezar veya oda gibi köşeli oluyormu. sanırım olmaz.burdan hareketle anlaşılması gerekir diye düşünüyorum. sonra gazı eline alamazsınki.bilemiyorum. bakalım ersan ustamız ne der. sağlıcakla.
ustam cubuklar az da olsa gaza cekim veriyorlar deyerrli gibi aynen bir yerden kaya mezar odasindan toprakta olanlardan basdediyorum gumusler okadar cok tepki vermez ama ,,pirinc,,ve,,bakir cubuklasr,,cok severgazi te deyelimki ustam bir yere cubuklar cekim verdi te duyorlarki burda deyerli malzewmer var en kolay yolu bu gaza mi yasa deyerliye mi cekiyor deye az bir kuyu deyelim 20 sm kadar okadar bilem cok ben hic kazmiyorum uste bir gazete yakiyorsun tam mezar odasinin ustune cekim aldin yere saten gaz varsa az bir mavi bir renklen yanir gazetenin atesi ondan sonra yeniden en az 10 mt uzakliktan yine tutuyorsun cubuklari ama tam ustune gitmiyorsun deyelimki 2-3 mt etrafina gidiyorsun eyer gaza saten gureceksinizki cekim vermez cubuklar .bunlar benim kendi tecurbelerim.
bu gaz olayai saten ,,ikizcelli ustamin ,,baseti gibi ta coku kaya mezarlarinda razgeliniyor.

Gitti

Kullanıcı
Gecenlerde harika emareleri olan arazide arkadasım princ cıbıkları tuttu bende gümüşleri.

Şurada birşey varmı denilen noktaya pirincleri tutunca direk çekim aldı.Ben tuttugumda gümüşlerle çekim almadım zerre kadar.

Sonra arkadasıma dedim; aynı yere cıbıkları tut ve cıbıklar saga dönsün diye içinden gecir dedim ve cıbıklar saga döndü .))
Sonra sola dönsün de dedim ve sola döndüler.))

Sonra arkadas cıbıkları attı kenara .)))

Sonra aynı yerde gözün kapalı iken tut ve aklında cıbık olmasın dedim ve cekim almadı pirinclerle.
Sonra yine aynı yerde bir kadın düşün dedim düşünüp tutu yine çekim almadı .)))

Biz çaylakların son deneyimide böyle oldu ustalar,dostlar.

Benim tek sorunum ellerim büyük oldugu icin gümüşleri elimde tam tutamamak maalesef.
O yuzden hassas çekimlerde sorun oluyor.

ama ben inanıyorum ersan ustanın gümüşlerine.
Gercekten çekim aldıgımı hissettigim belkide tek cıbıklar gümüşler.
Bakırda denedim pirincte ama gümüşler hakikaten çekim veriyor ciddi anlamda.

Birde pirincleri gümüşler gibi 2mm kalınlıkta olanında alıp yapıcam.Bakırlarıda.
Belki kalın ve agır oluşları çekimlerinde beni etkiliyor.

Cıbık işi gercekten yıllarca bilgi birikimine aç bir konu.
Ama kendi enerjinizi dünyaya salarak dünyanın enerjisini hissetmenizi saglıyor olması nedeniylede cok farklı ve tuhaf bir zevk vermekte insana.

karanar

Kullanıcı
Gecenlerde harika emareleri olan arazide arkadasım princ cıbıkları tuttu bende gümüşleri.

Şurada birşey varmı denilen noktaya pirincleri tutunca direk çekim aldı.Ben tuttugumda gümüşlerle çekim almadım zerre kadar.

Sonra arkadasıma dedim; aynı yere cıbıkları tut ve cıbıklar saga dönsün diye içinden gecir dedim ve cıbıklar saga döndü .))
Sonra sola dönsün de dedim ve sola döndüler.))

Sonra arkadas cıbıkları attı kenara .)))

Sonra aynı yerde gözün kapalı iken tut ve aklında cıbık olmasın dedim ve cekim almadı pirinclerle.
Sonra yine aynı yerde bir kadın düşün dedim düşünüp tutu yine çekim almadı .)))

Biz çaylakların son deneyimide böyle oldu ustalar,dostlar.

Benim tek sorunum ellerim büyük oldugu icin gümüşleri elimde tam tutamamak maalesef.
O yuzden hassas çekimlerde sorun oluyor.

ama ben inanıyorum ersan ustanın gümüşlerine.
Gercekten çekim aldıgımı hissettigim belkide tek cıbıklar gümüşler.
Bakırda denedim pirincte ama gümüşler hakikaten çekim veriyor ciddi anlamda.

Birde pirincleri gümüşler gibi 2mm kalınlıkta olanında alıp yapıcam.Bakırlarıda.
Belki kalın ve agır oluşları çekimlerinde beni etkiliyor.

Cıbık işi gercekten yıllarca bilgi birikimine aç bir konu.
Ama kendi enerjinizi dünyaya salarak dünyanın enerjisini hissetmenizi saglıyor olması nedeniylede cok farklı ve tuhaf bir zevk vermekte insana.

valla ustam ne yalan söyliyim ben de pirinç çubuğa döndüm, senin dediğin yerden gümüşleri tedarik edemedim. ben yukarıda dediğiniz gibi düşünceyle çubukları yönlendiremiyorum, denediğim halde, benim tek sıkıntım, pirinçlere nekropol alanda başladım, o da beni deli etti ama şunu söylüyim, değerliyi buluyor :)

Gitti

Kullanıcı
valla ustam ne yalan söyliyim ben de pirinç çubuğa döndüm, senin dediğin yerden gümüşleri tedarik edemedim. ben yukarıda dediğiniz gibi düşünceyle çubukları yönlendiremiyorum, denediğim halde, benim tek sıkıntım, pirinçlere nekropol alanda başladım, o da beni deli etti ama şunu söylüyim, değerliyi buluyor :)

.))
Gümüşleri Çin den bi fabrikadasn %26 lık kadmiyumlu olanını temin ettim.
Şuan Çindeki arkadasımda bekliyor yakında onuda getirticem inşallah.

Onlara bakıyım eger işe yarıyorsa yardımcı olurum issteyen olursa.

Pirincleri ben ilk yapıp kullandım yarım saat kadar sonra diger cıubukları aldım hiçbiri bende calşmadı.
Meret tüm enerjimi tüketiyor sanırım.
O yuzden arkadasa verdim onda calıştı.

Lakin gecen gün bu tecrübeyi edinince arkadas pirincleri kenara attı .)))

Ama şuda var bazen enerjim azalıyor benim sanırım.Cünkü bazen güzel bazen daha yavas cekim alıyorum aynı yerlerde.

karanar

Kullanıcı
.))
Gümüşleri Çin den bi fabrikadasn %26 lık kadmiyumlu olanını temin ettim.
Şuan Çindeki arkadasımda bekliyor yakında onuda getirticem inşallah.

Onlara bakıyım eger işe yarıyorsa yardımcı olurum issteyen olursa.

Pirincleri ben ilk yapıp kullandım yarım saat kadar sonra diger cıubukları aldım hiçbiri bende calşmadı.
Meret tüm enerjimi tüketiyor sanırım.
O yuzden arkadasa verdim onda calıştı.

Lakin gecen gün bu tecrübeyi edinince arkadas pirincleri kenara attı .)))

Ama şuda var bazen enerjim azalıyor benim sanırım.Cünkü bazen güzel bazen daha yavas cekim alıyorum aynı yerlerde.
amman ustam bana gümüşlerden temin edelim, kurban olıyım, aslında piriçler bende güzel çalışıyor, ama gümüşler çok övüldüğü için onları da denemek istiyorum. bende de bakırlar çalışmıyor, ne yaptıysam olmadı çalışmadı.bende boşlukta elektrod ve pirinç kullanıyorum, Allah a emanet olun inşaallah.

Gitti

Kullanıcı
amman ustam bana gümüşlerden temin edelim, kurban olıyım, aslında piriçler bende güzel çalışıyor, ama gümüşler çok övüldüğü için onları da denemek istiyorum. bende de bakırlar çalışmıyor, ne yaptıysam olmadı çalışmadı.bende boşlukta elektrod ve pirinç kullanıyorum, Allah a emanet olun inşaallah.
İnşallah benim cıbıklar çinden gelsin kontrol ediyim eger çekim veriyorsa isteyenlere temin etmeye calışırım fabrikadan.

Bendekiler %20 kadmiyumlu ve işe yarıyor.
Çin'den gelecekler ise %26 kadmiyumlu.Bakalım ne kadar fark edicek mineralli arazide.

Bu arada bugün pur (jips) arazide denedim tüm cıbıkları.

Eski yolun hemen önünde ve simdilerde de karayolu olan bir bölge burası.
Hitit pers vs görmüş bir yer ve ermeniler cok yasamıs buralarda.

Burada höyük benzeri bir yapı gördüm kazmıslar oraları hep.ODa vs gibi biryer vardı ve toprak katman katmandı küp kırıkları doluydu.

Burada gümüşleri tuttumki 400 mt filan ileriye dogru çekim aldım.
Nereden tutuysam oraya cekti.
Ayagımın dibinde cam gibi pırıl pırıl pur jips kayalıklar vs var ki mineralin kralı,bunlara slm bile vermedi meret .))

400 mt kadar ilerideki yere dogru yürüdüm gümüşlerle.
Tam eski yolun dibinde bir eski agac var ve agacın yanında kamyon lastigi kadar kaya var.
Kayanın yan kısmında rengi siyaha dönmüş pırl pırıl cam gibi pur (jips) damarı var.
Gümüşler zırt bunun üstünde çekim verdi .)))

Etrafta her adım bası irili ugfaklı jips var hatta kütleler halinde,ama nedense bu siyaha sönmüş renkteki o belki 2 kg kadar pur damara gitti gümüşler.

Sanırım siyah reng yogunluktan ötürü kaynaklanıyor.

Sonra karayolunun karsısında cukur büyük bir alan var tarla hep.
İlerde 2 tepe ve tepelerin arsı 2 seritli yol kadar ve agaclar dolu.
Tarlanın heryanından gümüşleri tutum beni bi noktaya yönelndirdi.
Buradaki tepelerde full pur kaya.
Tarlaya girdim ortada bir eski armut agacı ve dibinde çekim aldım.
4 yandan denedim 2 kere ve aynı noktaya cekim aldım.
Derinlik 1.50 1.60 mt kadar verdi.
Pirinc ve bakırlarıda denedim aynı yere cekim aldım yine.

Onca pur varken böylesi noktalara cekim vermeside beni baya sevindirdi.
Sanırım cok fazla fazla minerale gitmiyor cıbıklar bende.))

karanar

Kullanıcı
maşşallah ustam sen bu işi çözmüşsün, ben pirinçlerle yeni yeni haşır neşir oluyorum daha. öyle heyacanlandım ki okurken o siyah jips yıktı hayallerimi. acaba onun yanında kaya var dedin, onun altından değerli vermiş olabilirmi, malum havalar yağışlı, çubuklar atma yapabiliyor. ben de hala aynı yerle uğraşıyorum, pirinçler hem boşluk hem değerli veriyor :) bakalım hayırlısı.

Gitti

Kullanıcı
maşşallah ustam sen bu işi çözmüşsün, ben pirinçlerle yeni yeni haşır neşir oluyorum daha. öyle heyacanlandım ki okurken o siyah jips yıktı hayallerimi. acaba onun yanında kaya var dedin, onun altından değerli vermiş olabilirmi, malum havalar yağışlı, çubuklar atma yapabiliyor. ben de hala aynı yerle uğraşıyorum, pirinçler hem boşluk hem değerli veriyor :) bakalım hayırlısı.

Yok o siyah renkli pur kamyon lastigi kadar kaya zaten.
Kayanın sag yan kısmında icindeki damar görünüyor siyah pur yani.
Tam ona cekim veriyor gümüşler.

ama sana şöle söyleyim ; arazide adım başı iri li ufaklıdan büyük kütle halinde olanına kadar full pur var.
ORda sanmıyorumki değme ustalar bile cıbıkla bir ton altını dahi bulamaz.)))

Akla ziyan bir pur kapasitesi var arazinin.

Ama şunu gördümki siyah renkli olanı 1 kg kadar olsun etrafta beyaz şeffaf olandan isterse tırlar dolusu olsun yüz vermiyor.

Siyah olan muhtemelen daha yogun yapıda o yuzden cekim ona dogru olmakta.

Bende daha basındayım cıbık işiinin.
Cıbıkla cekim aldıgım hiçbiryeri kazmadım o yuzden kesinkez dogru diyemem.

Lakin işaretli ve acılmaması kaya mezarlarını filan tespit ettim gümüşlerle.

Birde 2-3 bin yıllık bir yerleşim yerinde idman yaparken 2-3 bin sene öncesinden kalan kuyular varmıs ve üzeri kapanmıs dediler.
Kuyuların yerini bilen eleman yanımdaydı ve kuyulardan birini tespit ettim gümüşlerle.))
Böylesi deneyimlerim oldu sadece.

Birde yakın zamanda altın ve gümüş yüzük leri arkadasıma gömdürücem bir arazide ve gümüşlerle bulmaya calısıcam.
Bakalım yapabilicek miyim.

Gitti

Kullanıcı
Şu princlerin gümüşler gibi 2mm kalınlıkta olanını bulursam alıp onuda denicem.
Bendekiler kalın ve agır biraz.
Belkide o yuzden enerjimi sömürüyor zııkkımlar.

Ben ince cıbıklarla daha rahat ve iyi çekim alıyorum nedense.

Üst Alt