Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 46 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

efkan55

Kullanıcı
tespit ettigim yerleri bilmesemde buluyorum ams is icra ata gelince çubuklar yalan soyluyor.tunel buldum derinligi 4 mt verdi kablo cektim bu arada cubuklarim bakir L acaba derinligi tavandanmi veriyor tabandanmi cubuklara tam olarak inansam deneyebilsem küp bulmuş kadar sevinrcem kimseye sebeb olup bosuna amelelikde yaptırmak istemiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

efkan55

Kullanıcı
selamlar paylasimlariniz icin tsk ederim cubuklar bendede calisiyor butun bosluklari buluyor fakat bir tmlsun dramosunu tespit ettim 4 m. bu cubuklar derinliği tavandan itibarenmi yoksa tabandanmi veriyor yoksa beynimiz bize oyunmu oynuyor bosunami su toplatoyoruz ellere bosunami yorgunluktan cakiliyoruz yataga bosluk bulduguna inansam küp bulmuš gibi sevinecegim siz boslukda denedinizmi yani kazarak nosluk ve derinlik denedinizmi bu alana radyestezi deniyor bunu atastiriyorum boyle bir sey var ama ne derece doğru saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
selamlar paylasimlariniz icin tsk ederim cubuklar bendede calisiyor butun bosluklari buluyor fakat bir tmlsun dramosunu tespit ettim 4 m. bu cubuklar derinliği tavandan itibarenmi yoksa tabandanmi veriyor yoksa beynimiz bize oyunmu oynuyor bosunami su toplatoyoruz ellere bosunami yorgunluktan cakiliyoruz yataga bosluk bulduguna inansam küp bulmuš gibi sevinecegim siz boslukda denedinizmi yani kazarak nosluk ve derinlik denedinizmi bu alana radyestezi deniyor bunu atastiriyorum boyle bir sey var ama ne derece doğru saygilarimla
aleykümselam,
bazı ifadelerini çıkardım.yazılanlara dikkat etmemiz gerekir.
sevgili kardeşim,ne tespitte nede derinlik almada ,doğru tepki alanlar için hiç tereddüdün olmasın. konuda yazılanlar zerre kadar şaşmaz gerçeklerdir.
derinliği tabandan verir.yani tavandan tabana. kanaatim bir tecrübesizlik yaşadığın yönündedir. ama derinlik ölçmede ama dolguyu anlamamış olmanda olabilir. yığma, tümülüs gibi yerlerede yolundasındır ama dolguyu ayırt edemiyebilirsin. ayni malzeme kullanılmıştır.ama riskli yerlerdir.yasal olarakta izin verilmez,doğal sit alanlardır.sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

karanar

Kullanıcı
Karanar ustam öncelikle hediye ettiğin pirinçler için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.
Şimdi senden ve diğer arkadaşlardan ricam bu prinçlerin nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgi. Yani boşluğa nasıl madene nasıl tepki veriyor.
Minarale verdiği tepkiyi nasıl anlarız. Bazı dostlar prinç için tam bir mineral hastasıdır yazmış. Bunu aşmanın yolları nedir.
Buyrun meydan sizin.

komana ustam aslını istersen ben boşluklarla daha çok ilgileniyorum. işaretlerle kanaat getirdim mi çekiyorum çubukları, arazi yüzeyinde odanın şekli tıpatıp çıkıyor. bazen taş diziyorum bazen kireçle çiziyorum. bunu da standart olarak bölgede işaretlerden çıkardıktan sonra bölgenin en kuzey ucuna gidiyorum. doğu batı istikametinde, bölge sağ yada sol yanıma gelecek şekilde başlıyorum aramaya. sinyal aldığım noktadan itibaren, önüm güneye gelecek şekilde taramaya başlıyorum. inanın aşağıdaki odanın birebir şekli ortaya çıkıyor. aradaki kapı yada duvarlara, gizli bölmelere kadar. e tabi odanın şekli belli olduktan sonra iş kalıyor o oda da değerli aramaya. e bu da alan daraldığı için oldukça kolay oluyor :)

efkan55

Kullanıcı
selamlar saygilar paylasimlariniz guzel ellerinize yureginize saglik
bende L cubuk var bakir boslujlari buluyor koprulerde yer altindaki borulari buluyorum fakat bi deneme yapayim dedim ellerimlemi yonleniyor diye cubuklarin arasina tutma yerlerine bir tahta koydum 30 cm uzunlugunda tahtayi iki elimle tuttum cubuklarida uclarina sabitledimki saga sola oynatmayayim diye hic bir boslukta hic bir tepki vermedi ..uclari oynamadi bile .. belkide benim cubuklar ise yaramiyor .asiavci ustam bu cubuklarin ortasinda olan siskinlikte ne var nasil yapabiliriz yada nasil temin edebiliriz.teşekkürler

karanar

Kullanıcı
selamlar saygilar paylasimlariniz guzel ellerinize yureginize saglik
bende L cubuk var bakir boslujlari buluyor koprulerde yer altindaki borulari buluyorum fakat bi deneme yapayim dedim ellerimlemi yonleniyor diye cubuklarin arasina tutma yerlerine bir tahta koydum 30 cm uzunlugunda tahtayi iki elimle tuttum cubuklarida uclarina sabitledimki saga sola oynatmayayim diye hic bir boslukta hic bir tepki vermedi ..uclari oynamadi bile .. belkide benim cubuklar ise yaramiyor .asiavci ustam bu cubuklarin ortasinda olan siskinlikte ne var nasil yapabiliriz yada nasil temin edebiliriz.teşekkürler

sana pirinç çubukları öneririm kardeşim, milim şaşmazsın ,nşaallah.

ikizceli

Kullanıcı
efkan kardeşim asi ustamızın işlavelerini aksasuar kabul et.
L nin kısa ve uzun kısmı ayni madenden. bunlar insandan aldıkları enerji ile çalışıyor. elle temas şart. kuru bir tahtayla tutarsan elbette tepki vermez. sende tepki verdiğine göre çıplak elle tut ,kendinede onların tepkilerinede güven duy. sağlıcakla.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bulunduğum yerde 2×2 5mt. derinliğinde bir atık kuyusu var büyük bir logar. Prinçler beni 100 mt.den ve her yönden buraya getiriyor ve tam üzerinde iki yana açılıyor. Boşluktan ayrılınca kapanıyor. Denemelerimin hepsinde aynı sonucu aldım. Cubuklarda tutacak kısmında bir şey yok çıplak elle tutuyorum ve harikatepki alıyorum. Altında ise sağdaki sola tam dönüyor diğeri ise dik.
Gümüşte ise tam tersi. Galiba buişi çözdüm inşallah.
Hepinizin emeğine sağlık.

efkan55

Kullanıcı
selamlar tahtayi cubuklara yasliyorum ama ellerimle temas ettiriyorum sadece tahtadan tutmuyorum. cubuklarin her turlusunu yaptim denedim bi plastik borudan ucuna cam tup koyuyormussun onuda yapacam ben cubuklara inanmiyorum degil yanlis anlasilmasin. sadece emin olmak istiyorum sonucta hrkes bir sey soyluyor bende bosluklari buluyorum dedigim gibi bunlar kuyular rogarlar borular hepsini ciziyorum ama bu gune kadar kazipta bi bosluk yada baska birsey bulmadim yani pratikde ispatlamadan kimseye birşey soyleyemem .burdaki ustalar emin konustuguna gore pratikte uygulamislardir diye dusuniyorum.bunu tam olarak ispatlayabilirsem bir cok kisiye idik tutacagindan eminim saygilarimla Allaha emanet olun

ikizceli

Kullanıcı
selamlar tahtayi cubuklara yasliyorum ama ellerimle temas ettiriyorum sadece tahtadan tutmuyorum. cubuklarin her turlusunu yaptim denedim bi plastik borudan ucuna cam tup koyuyormussun onuda yapacam ben cubuklara inanmiyorum degil yanlis anlasilmasin. sadece emin olmak istiyorum sonucta hrkes bir sey soyluyor bende bosluklari buluyorum dedigim gibi bunlar kuyular rogarlar borular hepsini ciziyorum ama bu gune kadar kazipta bi bosluk yada baska birsey bulmadim yani pratikde ispatlamadan kimseye birşey soyleyemem .burdaki ustalar emin konustuguna gore pratikte uygulamislardir diye dusuniyorum.bunu tam olarak ispatlayabilirsem bir cok kisiye idik tutacagindan eminim saygilarimla Allaha emanet olun
yanlış anlamıyoruz kardeşim.fikirlerimizi saygı çerçevesinde elbette paylaşacağız.
sende tepki verdiğine ve konularıda yeterince inceleyip,pratikte uygulamayı bildiğine göre,bir işaretli yerde denemeni öneririm. varsa böyle yerlerin paylaş bizler yön vermeye sende tespit etmeye çalış. bakalım nasıl bir sonuç doğacak.
sende sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

Üst Alt