Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 48 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
muhterem kardeşim,bilimsel çalışmalarda toprakta %45 oranında minarel olduğunu biliyoruz. bunların değişik madenlerle bir bütün olarak kristalleştiği için,çeşidide çoktur. bunların her çeşidi elbette çekim vermez.bizi ilgilendiren bir kısmına gelince;
madene tepki veren bunlarada verir.bunların içinde en güclü çekim alanını ben altın karışımlı olanlarda gördüm. çoğunun farklı sistemler kullanılarak anlaşılmasına rağmen bu türde olanları aşan varmıdır bilmiyorum.olamaz demememe rağmen pek ihtimalde vermiyorum.eğer yüzeyden bunu ayırt edebilen çıkarsa bir devrime imza atmış olur. ellerinide öperim. inşaallah aşmış bir arkadaşımız çıkar. sağlıcakla,ALLAH a emanet olunuz.

karanar

Kullanıcı
muhterem kardeşim,bilimsel çalışmalarda toprakta %45 oranında minarel olduğunu biliyoruz. bunların değişik madenlerle bir bütün olarak kristalleştiği için,çeşidide çoktur. bunların her çeşidi elbette çekim vermez.bizi ilgilendiren bir kısmına gelince;
madene tepki veren bunlarada verir.bunların içinde en güclü çekim alanını ben altın karışımlı olanlarda gördüm. çoğunun farklı sistemler kullanılarak anlaşılmasına rağmen bu türde olanları aşan varmıdır bilmiyorum.olamaz demememe rağmen pek ihtimalde vermiyorum.eğer yüzeyden bunu ayırt edebilen çıkarsa bir devrime imza atmış olur. ellerinide öperim. inşaallah aşmış bir arkadaşımız çıkar. sağlıcakla,ALLAH a emanet olunuz.
sanırım bu konuda en iyi sonucu; sitemizde de rahatlıkla bulunabileceği gibi, toprakla çubukları kazının çeşitli aşamalarında birlikte çekmek lazım. bunu çeşitli seviyelerde tekrarlayıp emek ısrafından da kurtulmak lazım. yemin ederim 15 yıldır aynı dağı kazıyan adam tanıyorum. :)

kemal174

Kullanıcı
ustalarım ALLAH (C.C) cümlenizden razı olsun, sizin sayenizde bende bu konuyu en başından beri takip ediyorum ve çubuklara ilgim gittikçe arttı. ilk başta bakır çubuklar yaptım ve evde bahçede denemelerim oldu. tepki alıyorum ancak gerek acemilik gerekse tecrübesizlikten olsa geç tepki veriyor örneğin 10 sn falan sürüyor tepki almam. uzun uğraşlar sonucunda prinç çubuk temin edebildim onlar daha erken tepki veriyor 4-5 sn ye gibi. ve en sonunda da dun gümüş çubuk temin ettim bunlar neredeyse saniyelik tepki veriyor diyebilirim. tabiki bu denemelerim evde oldu ve dolayısıyla çok sağlıklı olmadığını biliyorum. ve uzaktan değil çok yakınlarda ve metalin üstünde denedim. inşallah en yakın zamanda arazide denemeler yapacağım umarım evdeki gibi güzel tepkiler alırım. ALLAH ın izniyle çok denemeler yaparak ve de sizin verdiğiniz eşsiz bilgilerle kısa zamanda acemice de olsa metal ve boşluk bulabilecek seviyeye gelirim. emeği gecen ve bildiklerini paylaşan tüm ustalarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. ALLAH (C.C) hayırlara vesile etsin inşallah. soru sormuyorum çünkü sağolsun ustalarım konuda neredeyse tüm sorularımın cvbı var:)

karanar

Kullanıcı
ustalarım ALLAH (C.C) cümlenizden razı olsun, sizin sayenizde bende bu konuyu en başından beri takip ediyorum ve çubuklara ilgim gittikçe arttı. ilk başta bakır çubuklar yaptım ve evde bahçede denemelerim oldu. tepki alıyorum ancak gerek acemilik gerekse tecrübesizlikten olsa geç tepki veriyor örneğin 10 sn falan sürüyor tepki almam. uzun uğraşlar sonucunda prinç çubuk temin edebildim onlar daha erken tepki veriyor 4-5 sn ye gibi. ve en sonunda da dun gümüş çubuk temin ettim bunlar neredeyse saniyelik tepki veriyor diyebilirim. tabiki bu denemelerim evde oldu ve dolayısıyla çok sağlıklı olmadığını biliyorum. ve uzaktan değil çok yakınlarda ve metalin üstünde denedim. inşallah en yakın zamanda arazide denemeler yapacağım umarım evdeki gibi güzel tepkiler alırım. ALLAH ın izniyle çok denemeler yaparak ve de sizin verdiğiniz eşsiz bilgilerle kısa zamanda acemice de olsa metal ve boşluk bulabilecek seviyeye gelirim. emeği gecen ve bildiklerini paylaşan tüm ustalarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. ALLAH (C.C) hayırlara vesile etsin inşallah. soru sormuyorum çünkü sağolsun ustalarım konuda neredeyse tüm sorularımın cvbı var:)

en iyi sinyali alana kadar, kollarını ve tutuş şeklini sürekli değiştir kardeşim, sanırım sende biraz geç tepki veriyor, pil yada civa ile arttırabilirsin fakat ilk önce sana en uygun tutuş şeklini sınamalısın. saygılar.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili kemal kardeşim, hiç tepki alamamasına rağmen,bir çok çeşidini bulunduranları bilirim.
evde tepki alıyorsan arazidede rahatlıkla alacağından hiç şüphem yok. ayni zamanda arazideki çekim açıktakinden daha güclüdür. pratik yaptıkçada ,onlarla arkadaş bir dost gibi bütünleşir ,konuştukçada söylediklerini daha iyi anlayacak bir konuma geleceksin inşaallah.

kemal174

Kullanıcı
sevgili kemal kardeşim, hiç tepki alamamasına rağmen,bir çok çeşidini bulunduranları bilirim.
evde tepki alıyorsan arazidede rahatlıkla alacağından hiç şüphem yok. ayni zamanda arazideki çekim açıktakinden daha güclüdür. pratik yaptıkçada ,onlarla arkadaş bir dost gibi bütünleşir ,konuştukçada söylediklerini daha iyi anlayacak bir konuma geleceksin inşaallah.
Ustam Allah razi olsun insallah olursa siz ve sizin gibi degerli ustalarim sayesinde olacak. Hepinize sonsuz tskklr saygilar...

denizliden20

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

sevgili kardeşim,bir iki metreyi değil 5 cm yi bile kabul etmem. çubukları bırakalım ,belli bir tecrübe sahibi bile o kadar yanılmaz. öyleyse onları kullanmak bana ne kazandıracak.çubukların ne verdiğini iyi bilmek gerekir. ya şeklinden anlamıyoruz,yada yetersiz kalıyoruz.
ister derinlikte ister tesbitte,ayrıca hiç bir şey gerekmez. önemli olan ,kullanıcıya tepki vermesi,kullanıcınında ,çubukların dilinden iyi anlamış olması yeterli.
mümkün oldukça pratikle noksanlıklar aşılacaktır.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.
çok saygı değer ikizceli ustam.arkadaşımızın dediği doğru bu hatayı çok yapan var.ben şahit oldum.ama o tamamen enerjiyle alkalı

denizliden20

Kullanıcı
se
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

sayın ikizceli ustam asiavcı ustanın resimdeki göstermiş olduğu aparattan yaptım bilmiyorum beyin olarakmı algılıyor yada doğru çıkıyor tam olarak çözemedim.. ayrı aparat yaptık 12 volt aküyle çalışan L tipi iki aparat yaptık L kısım prinç , içi boş bakır (kabloları bakıra bağlıyoruz) sizin tarif ettiğiniz gibi derinlik ölçümünde, boşluk bulmada, 500mt sağa sola yön verebiliyor. altınla veya 50krş parayla boşluğa bakıldığında içinde ne olacağını bile veriyor... saygılar...

selam ikizceli ustam bu avuçtaki nesneyi çubukların bulduğu doğru 10 ad portakalın birtanesinden bir miktar kabuk alsam ,portakalların her birini benim bilmediğim farklı yerlere saklasalar parçasını aldığım portakalı buluyorum(Lakin ustam hiç definede sonuca gitmek nasip olmadı kendim bayağı rahatsızım .o yüzden arazide kendim çalışamıyorum.derinlik metresi alıyorum şu kadar metrede diyorum .yanımdaki,ler o verdiğim metreyigelince bırakıp gidiyor.daha bu gün bir küp yeri belirledim.merkez nokta ve karşı noktaya çakılan nesneler hep farklı ölçüler veriyor.çiviye 3mt .bakır çiviye 1.60mt.aliminyum çiviye 120cm aldım hangini inanacağıma kendim şaştım.geçen gün 90cm hedef ve uç noktaya çiviyle aldım 160 cm de su çıktı gene mahçup oldum. ne yapacağıma bilemiyorum.ben sadece küplerle ilgileniyorum bin beşyüz bin sekiz yüz metreden yeri bulup nokta atıyorum.attığım noktanın çapı genelde 50 cm ye geçmiyor boşluk ölçüsü, altın ölçüsünü ve küp, ölçüsünü bire bir 50 cm çap alıyorum her üç ölçününde aynı olması bu işi doğru yaptığımı doğruluyor.lakin bir türlü derinlik tutmuyor tutmadığı içinde yolda kalıyom.siz ve değerli ustalarım .beni bu konuda kesin sonuca gitmemi yazarsa çok memnun olacam.saygılarımla

logo.png
lam

kılıçbalığı

Kullanıcı
[QUOTE="i

ASİ USTAM ,gönlüne sağlık hemen yetişmişsin.
ŞAHİN USTAM, katılımın için teşekkürler.[/QUOTE]

Üst Alt