Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 49 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

kılıçbalığı

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

yerimizi belirledik,ilk aklımıza ,acaba ne kadar derin sorusu gelecek değilmi.
mezarsa `;
iki uzun taraflarını ayrı ayrı,neden? çünkü ,dışında olanı varsa gördük,yoksa ,içerde bir emare olup olmadığını öğreneceğiz.ya varsa...buda bazılarında 70 cm,bilhassa son dönem en çok karşılaşma ihtimali olanlarda 2m.ye de çıkar.ölçümde mezara hiç dokunmadan bunları bize verecektir.
zemin altı oda türü ise ,yine tünel giriş başlangıcını ,odaları ,varsa ceplerini ayrı ayrı ölçerek ,tünelin uzunluğundan
her noktanın derinliğine kadar vakıf olacağız.bu vesile ile işçiliğimizinde mahiyeti ortaya çıkmış olacak.
derinlik ölçme;
önce 15m kadar bir kablo.telefon veya bilgisayar ,yumuşak olması kullanımını kolaylaştırır.
bir ucunu birkaç cm.soyarak ,metal çivi civata vs. benzerini çıplak kısma sıkıca bağlayacağız.kullanıma hazır.
boşluk aldığımız yerin tam üstünde bir köşesine ,metali saplayacağız. kaya ise bir miktar toprakla sıkıştırınız. kablonun boş ucunu ,boşluk aldığımız yerin dışına doğru yatay uzatacağız.burada ,kabloyu uzattığımız kısmı kontrol ederek başka bir boşluk olmadığından emin olmalıyız.bazen odalar yan yana olur.dikkat edilmezse yanılgı olur.
elimizdekilerle kablonun üzerinde yürüdüğümüzde, tesbit ettiğimiz yerdeki tepkiyi aynen verecektir.bir noktada normale dönecektir. burayı birde tersi istikametinde ,yani boş uc kısmından bakarak kesinleştiriniz.yeni deneyenler kaçırmasın. normale döndüğü yer ile metal kısmın ara ölçüsü yerimizin derinliğidir.meyilli arazilerde dikine değil yatay çekinizki kot farkı yanıltmasın. tefarruatlı gibi görünsede ,en baba yerlerde bile,pratik yapmış biri için 10-15 dakikayı geçmez.
düşük enerjili kişilerde bu sistemi maalesef kullanamaz. bunuda not olarak düşüyor,hepinize saygılar sunuyorum.

kılıçbalığı

Kullanıcı
Asi ustam teşekkürler
Atıyorum aradığımız değerli şey mezar,mahzen vs, içerisinde bir odada değilde misal bir deri içinde altın eşya , yahut bakır bir kazan içinde bir miktar altın yada gümüş eşya ise ,

Elimizdeki bakır, yahut gümüş çubuklarla çekim aldıysak,
Buradaki derinlik testlerini nasıl yapmalıyız.

Derinlik tesbiti ile ilgili değerlendirmelerinizi incelediğimde mahzen, mezar vs ile ilgili derinlik tesbitinden bahsetmişsiniz,

Affınıza sığınrak eğerki değerli çalışmalarınız varsa bu konularda yardımcı olunmasını istiyorum,

1:Bakır ve gümüşlerle bir ören yerine bakıyoruz diyelim buraların istü hep toprakla kaplı yerler buralarda mahzen ve mezar çekimi alamadık fakat metal çekimi alıyorum sürekli buradaki metal objenin derinliğini aynen mahzen de derinlik ölçümü konusunda işlediğiniz gibi kablo çekerek yapabilirmiyiz.

2.değerli şey bakır bir kabda ise ve bakır kabın yoğnluğu değerliden daha çok olursa ağzımıza değerli alıp bakınca bakır çubuklarımız buna ne tepki verir.

Selametle

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili muhammet kardeşim, yazını yeni gördüm,kusura bakma.
değişik madenden çivi atma tarzını maalesef anlayamadım. bizim tarifimizden başka bir sistemmi kullanıyorsun. tarif ettiğimiz şekilde noksansız uygulama ,kesin ölçüyü verir.
50 cm çap bir küp vb. için çok az . ortalama 160 cm. derinlik aldığınız bir yerin ,kazma ile açılıp kapandığı hesabıyla metrenin üzerinde bir uzunluğu olması gerekir. bir mezar düşününüz ,kişi içerde kazma kullanacak bir uzunlukta olmasa nasıl çalışabilir.
su zemin altında hareketinden ötürü bir noktada küçük bir genişleme bir boşluk yapabilir. bunun üstten çapı az olur ve üstten açılıp kapanmadığı meydana çıkar. kısaca bir saklının ,derinlik aldığınız mesafeye inebilmesi için,açılıp kapandığından hareketle ,asgari genişliğini ve uzunluğunu mantıken bulmalısınız. kazık sistemiyle çakılamayacağına göre değilmi.
çevrende olan bildiğin kanalizasyon mezar vb. yerlerde biraz pratikle aşabilirsin. takıldığın olursa yine yardımcı olmaya çalışırız inşaallah. sağlıcakla.

ikizceli

Kullanıcı
Asi ustam teşekkürler
Atıyorum aradığımız değerli şey mezar,mahzen vs, içerisinde bir odada değilde misal bir deri içinde altın eşya , yahut bakır bir kazan içinde bir miktar altın yada gümüş eşya ise ,

Derinlik tesbiti ile ilgili değerlendirmelerinizi incelediğimde mahzen, mezar vs ile ilgili derinlik tesbitinden bahsetmişsiniz,

Affınıza sığınrak eğerki değerli çalışmalarınız varsa bu konularda yardımcı olunmasını istiyorum,

1:Bakır ve gümüşlerle bir ören yerine bakıyoruz diyelim buraların istü hep toprakla kaplı yerler buralarda mahzen ve mezar çekimi alamadık fakat metal çekimi alıyorum sürekli buradaki metal objenin derinliğini aynen mahzen de derinlik ölçümü konusunda işlediğiniz gibi kablo çekerek yapabilirmiyiz.

2.değerli şey bakır bir kabda ise ve bakır kabın yoğnluğu değerliden daha çok olursa ağzımıza değerli alıp bakınca bakır çubuklarımız buna ne tepki verir.

Selametle
muhterem kardeşim,öncelikle ağıza alarak bakmayı geçelim. dil altı hassas olduğu için ,tepkiyi yeterince alamayanların daha rahat alabilmesi için küçük bir detaydan başka bir kazanım vermez.
boşlukta alınan derinlik ölçüsü, boşluğun tavandan zemine kadar olan kısmını içerir. içerdeki metaller ağırlıklı olarak ya zeminde yada bir köşede bir miktar daha derindedir. üstten köşelerinin ayrıca derinliği alınması tavsiyemiz bundandır. bir mezar düşününüz. 160 . yan kısımlarından derinlik alarak seviyede bir farklılık olup olmadığını anlayarak fikir sahibi olmak gerekir.genellikle doğu ve batı yönleri,odalarda ise bitim kısımları önem arz eder.
malzeme yan ve derinlikten bir miktar yüksekte kalmışsa,boşluğun çapının dış kısmından kontrol ederek bunuda rahatlıkla alabilirsiniz. böyle bir durumda,cep denilen bu bölümüde ayrıca ölçer derinliğini almış olursunuz.
açılıp kapanmış ,sonradan da üzerine dolgu yığılmış yerlerdede ayni işlem doğru netice veririr. sadece dikkat edilmesi gereken, kullanılan bir yapıda düşme parça olursa ,boşluğun bitim noktasının bir miktar üstünde kalabileceğinden hareketle,nokta belli olduğuna göre ,kontrollü inilmeli.
maden tespitinde,muhafaza kabının farklılığı hiç bir anlam taşımaz.yani engel değildir. sağlıcakla.

denizliden20

Kullanıcı
sevgili muhammet kardeşim, yazını yeni gördüm,kusura bakma.
değişik madenden çivi atma tarzını maalesef anlayamadım. bizim tarifimizden başka bir sistemmi kullanıyorsun. tarif ettiğimiz şekilde noksansız uygulama ,kesin ölçüyü verir.
50 cm çap bir küp vb. için çok az . ortalama 160 cm. derinlik aldığınız bir yerin ,kazma ile açılıp kapandığı hesabıyla metrenin üzerinde bir uzunluğu olması gerekir. bir mezar düşününüz ,kişi içerde kazma kullanacak bir uzunlukta olmasa nasıl çalışabilir.
su zemin altında hareketinden ötürü bir noktada küçük bir genişleme bir boşluk yapabilir. bunun üstten çapı az olur ve üstten açılıp kapanmadığı meydana çıkar. kısaca bir saklının ,derinlik aldığınız mesafeye inebilmesi için,açılıp kapandığından hareketle ,asgari genişliğini ve uzunluğunu mantıken bulmalısınız. kazık sistemiyle çakılamayacağına göre değilmi.
çevrende olan bildiğin kanalizasyon mezar vb. yerlerde biraz pratikle aşabilirsin. takıldığın olursa yine yardımcı olmaya çalışırız inşaallah. sağlıcakla.
selam ustam dediğim (çivi atma) hedefe ve karşıya , teli germek için çakılan nesnedir. verdiğim çap ölçüsüde sadece altn;ın kapladığı yer dir.verdiğim boşluk ise küpün üstünde kalan boşluğudur.ustam size daha öncede yazdım ama siz sitede mevcut deddiniz.sitede sadece mezar mahsen derinlik alma ölçüleri mevcut.benim için en doğru küp derinlik alma ölçüsünü yazabilirmisin.allah razı olsun

kılıçbalığı

Kullanıcı
ikizceli ustam teşekkürler

kılıçbalığı

Kullanıcı
İkizceli ustam ben sizi çok iyi anladım
Takıldığım nokta şu
Baktığımı yerde herhangi bir mezar yada , mahzen bulgusu yok söylentiye göre bir ören yerine gittik ve bakır,pirnç,gümüş ve aliminyum çubuklarla çekim aldık fakat boşluk verisi yok yani hiçbir çubuk burda boşluk var demiyor,geçmiş yazılarınızda ağza değerli alırsak bakır sadece ağza alınan objeden başkasına düşmez ,çekim vermez demiştiniz ben ağza altın alıyorum ve o noktaya düşüyor ,bakır alıncada o noktaya düşüyor, sizce orada bakır bakraç içinde altın değerlisi olabilirmi yada ne olabilir , burada gümüşlerde değerli veriyor .

Toprakla temas halindeki deride yahut başka bir objede değerli varsa

Sorun şu buradaki değerli şey mezarda yada mahzende değil toprakla temas halinde ben bunun derinliğini nasıl ölçerim, sizin mahzen ve mezar ölçme takdiğiniz vardı boşluk bitimine bir çiviye bağlı bir kablo ger sonra boşluk bitiminden yürü ...... diye yani o taktikle bu topraktaki değerli cismin derinliği ölçülürmü

saygılar hürmetler

ikizceli

Kullanıcı
sevgili kardeşim ağıza alarak bakmayı sanırım yanlış hatırlıyorsunuz. sadece ağıza alınan objeyi verir diye yazmamışımdır. bir kontrol ediver.. ağıza alma işini ersan uıstamız ,daha iyi çekim alınabilir diye tavsiye etm,işti.tepki alan kişinin buna ihtiyacı kesinlikle yok.
madeni ise gümüşler ve benim tadif ettiğim şekilde bakırlarla anlayabilirsiniz.
sizin meramızı anladım. toprak altında kalmış bir madenin üzerinde ,ister 30 cm. ister 300 cm bir birikim toprak vs. olsa ,tarif ettiğim sistemle derinliğini alabilirsiniz.
yalnız hiç boşluk olmayan yerde ,bir düşme parça varsa ya çok sığdır,yada mineral vardır,ona çeker. hiç bir zaman boşluk olmayan yerde küp vs. olamaz. sağlıcakla.

ikizceli

Kullanıcı
selam ustam dediğim (çivi atma) hedefe ve karşıya , teli germek için çakılan nesnedir. verdiğim çap ölçüsüde sadece altn;ın kapladığı yer dir.verdiğim boşluk ise küpün üstünde kalan boşluğudur.ustam size daha öncede yazdım ama siz sitede mevcut deddiniz.sitede sadece mezar mahsen derinlik alma ölçüleri mevcut.benim için en doğru küp derinlik alma ölçüsünü yazabilirmisin.allah razı olsun
kardeşim kablonun bir ucunu soyarak,çivi vida türü bir nesneye bağlayacaksınız. diğer ucunda bir şey olmamalı. uzatır ölçünüzü alırsınız.
ikinci husus, boşluk ,üstten bitimine kadar ,ölçüye tamamı yansır. boşluğun içindeki bir nesnenin üzerinden ,üstünü ölçmek ,o nesneyi ayırmak mümkün değil. bu noktada yanılmayınız.
bir daha tekrarlayayım,aldığınız boşluk içerdeki küpün vs.en dahil üstten bitim derinliğidir.
zaten bir yerde böyle bir malzeme varsa, aldığınız derinlikten,50 -60 cm noksan sayarsınız olur biter.çünkü o yükseklikte bir hacimden pek farkı olmaz.
yani 3 m. derinlik aldınız,230-240 tan sonra üzerine geleceğiniz hesabıyla ,dikkatli davranırsınız. sağlıcakla.

denizliden20

Kullanıcı
kardeşim kablonun bir ucunu soyarak,çivi vida türü bir nesneye bağlayacaksınız. diğer ucunda bir şey olmamalı. uzatır ölçünüzü alırsınız.
ikinci husus, boşluk ,üstten bitimine kadar ,ölçüye tamamı yansır. boşluğun içindeki bir nesnenin üzerinden ,üstünü ölçmek ,o nesneyi ayırmak mümkün değil. bu noktada yanılmayınız.
bir daha tekrarlayayım,aldığınız boşluk içerdeki küpün vs.en dahil üstten bitim derinliğidir.
zaten bir yerde böyle bir malzeme varsa, aldığınız derinlikten,50 -60 cm noksan sayarsınız olur biter.çünkü o yükseklikte bir hacimden pek farkı olmaz.
yani 3 m. derinlik aldınız,230-240 tan sonra üzerine geleceğiniz hesabıyla ,dikkatli davranırsınız. sağlıcakla.
tşk ustam

Üst Alt