Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 47 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Ayak izimi konusunda yazdı burdada paylaşmak istedim yaklaşık 150mt.den ve her yönden tek noktaya çekim aldım. 40m2 büyüklüğünde ortadan enine duvarla bölünmüş oda tespiti yaptım. Duvarları da artık ölçebiliyorum. Her yerde 60cm.
İkinci odada 60 a 120cm. bir alanda altın veriyor en az 10 kere denedim hep aynı.
Derinlik tespiti yapamadım prinç çubukta derinliği nasıl tespit edebilirim?

madhunter

Kullanıcı
Ayak izimi konusunda yazdı burdada paylaşmak istedim yaklaşık 150mt.den ve her yönden tek noktaya çekim aldım. 40m2 büyüklüğünde ortadan enine duvarla bölünmüş oda tespiti yaptım. Duvarları da artık ölçebiliyorum. Her yerde 60cm.
İkinci odada 60 a 120cm. bir alanda altın veriyor en az 10 kere denedim hep aynı.

hem malzemede hemde boşlukta pirinçlerle derinlik tespitini çok basit yapabilirsin.
çubuklar boşluğumu verdi.boşluk bitimine kadar devam et.boşluk bitiminde çubuklar normale dönecektir.normale döndükten sonra halen çubukları bırakmıyoruz ve tekrar boşluk verene kadar devam ediyoruz.boşluk bitimiyle tekrar boşluk verdiği yer arasındaki mesafe sana % 100 e yakın taban yükseklik mesafesini verir.
aynı ölçümü malzeme içinde yapabilirsin...

saidzeyd

Kullanıcı
selamun aleykum İkizceli usta,Ersan usta,Candar usta ve diğer ustalar ben konuyu ta 1. sayfadan beri okudum Allah hepinizden razı olsun bildiklerinizi hiç tereddüt etmeden eleştiri ve yarğılamalara rağmen ısrarla anlattığınızı gördüm sadece insanların umutları boşuna hebe olmasın diye bu kadar fedakarca bilgi paylaşımlarınızdan dolayı ben konuları okurken çok mutlu oldum tam bir haftadır konuyu takip ediyorum.ben de gümüş çubuk aldı inşallah denemeler yapacağı ve olumlu ve olumsuz paylaşırım inşallah Allah'a emanet :)

"Öğrenmek pahalıdır ama cehalet ondan da pahalıdır. "

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
madhunter kardeşimiz bir sistemini yazmış, konuda yazdığım gibi kablo kullanılarak ölçülmesi % yüz kesin netice verir. sanırım o bölümü okumadın.sağlıcakla.

ikizceli

Kullanıcı
selamun aleykum İkizceli usta,Ersan usta,Candar usta ve diğer ustalar ben konuyu ta 1. sayfadan beri okudum Allah hepinizden razı olsun bildiklerinizi hiç tereddüt etmeden eleştiri ve yarğılamalara rağmen ısrarla anlattığınızı gördüm sadece insanların umutları boşuna hebe olmasın diye bu kadar fedakarca bilgi paylaşımlarınızdan dolayı ben konuları okurken çok mutlu oldum tam bir haftadır konuyu takip ediyorum.ben de gümüş çubuk aldı inşallah denemeler yapacağı ve olumlu ve olumsuz paylaşırım inşallah Allah'a emanet :)

"Öğrenmek pahalıdır ama cehalet ondan da pahalıdır. "
saidzeyd kardeşim ALLAH ımda senden razı olsun. inşaallah sende tepki verirde başarırsın. temennim budur. sağlıcakla.

saidzeyd

Kullanıcı
selamun aleykum
İkizceli Usta ben bu işte çok yeniyim aldım eve denedim iş yerinde bilmediğim bir yere saklatım gümüş ve altına çekiyor olumlu tepkiler aldım ancak arazide senin ve diğer ustaların dediklerini yapmadan ukalalık yapmak istemedim 47 sayfa yorumu siz nasıl sıkılmadan tek tek insalara yorumladı iseniz bende sıkılmadan büyük bir merakla okudum ve notlarımı aldım İnşallah arazide denedikten sonra burada sizlerle paylaşacağım Allaha emanet

"Bu vasiyetimi burada bulunanlar bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki burada bulunan kimse, bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur." (hadisi şerif veda hutbesi)

cantar

Kullanıcı
başarının ilk şartı inanmaktır yapacağın işe inanırsan başarmaman için hiç bir sebeb yoktur........
hakkında hayırlısı olsun.................

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Çubuklar konusunda az zamanda sayenizde büyük mesafe kazandığıma inanıyorum. Sahada yaptığım denemelerde gerek boşluk gerekse metal tespitinde yüzde yüze varan sonuçlar elde ediyorum. Mesela bildiğim bir boşluğu her yönden tespit ediyor, metal testlerindede arazideki küçük bir altını ki bunun yerini bilmeden bulabiliyorum.Yanımdakiler tabii apışıp kalıyorlar.
Daha önceleri çeşitli tip ve markada de-- rle rle çalışmalarım oldu hiç birinden şu anda prinç cubuklardan olduğum kadar emin olamadım. Bir zamanlar bu işte ustalaşmış bi arkadas
" eğer kullanıcı hakkını verirse bi çift çubuğu en kral mak-' na ya degismem "dediğinde ne yalan söyliyim içimden "ne diyo lan bu" demiştim. Şimdi onu daha iyi anlıyorum. İlk görmemde hakkını teslim edecem inşallah.
Bunu yazmam doğrumu bilmiyorum ama büyük meblağlar ödeyip çubuk almak ben yiyemiyorum al sen ye demek gibi bir şey. Bu vesileyle bu konuda emek sarfeden mesai harcayan bütün ustalarıma ayrı ayrı teşekkür eder, Allah tan hepinize afiyet dilerim.
Komana

ikizceli

Kullanıcı
güzel kardeşim,bizler büyük bedeller ödeyerek edindiğimiz doğru gerçekleri ,ALLAH rızası ve insanlık adına paylaşıyoruz.
istiyoruzki bizim yaşadıklarımızı onlar yaşamasın,bedeller ödemesin.
başarın memnuniyet verici. senin adına sevindim. isterimki bütün arkadaşlarım ayni tepkileri alabilsin.
paylaşımını çok doğru buluyorum. çok çok benim gibi ara ara ,önünü kesmeye çalışanlar olur. sendede o tiplere papuç teslim edecek bir irade olmadığınıda biliyorum.
bir konuyu hatırlatmak isterim. minerale dikkat.
sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

saidzeyd

Kullanıcı
İkizceli ustam hakkını helal et öncelikle bu işlerde yeni olduğumdan dolayı bir soru soracağım çubuklar hakkında çok güzel paylaşımlarınız var Allah sizden ve diğer emeği geçen ustalardan razı olsun
şimdi sorum şu abim arazide ne tür minarellerle karşı karşıyayız?bizi en çok heba edecek minareller hangileridir?

Üst Alt