Define için işaret sayılabilecek bitki türleri | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Define için işaret sayılabilecek bitki türleri

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Maşallah 🤣
olsun sen yaz ustam dinleriz okuruz
sıkıntı yok
dilediğin gibi konuları sırala
zamanı ayarla
lezzetli tabaklar sun hepböyle☺️
Siz tad aldıktan sonra ben paylaşmaktan geri durmam biizniALLAH. Elimden geldiğince @necat. ustamında yardımıyla beraber paylaşırım İnş’ALLAH. 🙂🤲

balkaya34

Kullanıcı
Sığır Kuyrugu ,, ana kayada ve Ozel kesilmiş Kanalın önünde, orda birde kisa mesafelik delik var , Pointer le bakdim içine, bir sinyal alamadım ,

Ekli dosyalar

• SSC_0019.JPG
    SSC_0019.JPG
    424.2 KB · Görüntüleme: 54

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kıymetli ustalarım.
Güzel konu ,inş istifade ederiz.
Daha önce ilk defa Bozkurt ustanın bir konusunda mezar çiçeğini okumuştum. Şimdiye kadar sadece onu biliyordum, sayenizde işaret olabilecek bitki sayısını arttırdık.
Tevafuk olarak bende geçen gün gezerken bu çiçeği çektim, sanırım deve dikeni. Sizin paylaştığınıza benziyor. Hemen yanındaki kayada işçilik izleri var. Ama ona odaklanmadığım için yarısı çıkmamış
Aşağıdaki denizden bir mağaraya giriş var buralarda tam yerini kestiremedik, belki bu bitkiler bir yol açar.
Hürmetler
Ekli dosyayı görüntüle 12053

Kusura bakmayın hakkınızı helal edin ben mesajınızı yorgun halimle iştirak edememiş tam okuyamamışım sanırım. Şimdi fark ettim.

"Aşağıdaki denizden bir mağaraya giriş var buralarda tam yerini kestiremedik, belki bu bitkiler bir yol açar."
Girişiniz hala kapalı herhangi bir açılma çalışma olmamış. Olmuş olsa göz açısındaki gördüğüm nokta muhakkak kırılmalıydı. sağa doğru tam dört boy yön al. olduğun yerde dur 1 boy aşağıda girişin mevcut. Dilersen gidip istediğin çubuk veya cihazla teğit edebilirsin. Teğitini almadan da zerre efor sarfetme kimsenin ahını da almak istemem. %1 yanılma bile olsa o %1 bana denk gelsin istemem. sağ istikamet yamaca gittikçe kaya parçalarında hafriyatlar göreceksin. Hafriyatın olduğu yer girişe giden patikanın başıdır. Rastgele. Selametle inş'ALLAH.

its78

Vip Üye
Kusura bakmayın hakkınızı helal edin ben mesajınızı yorgun halimle iştirak edememiş tam okuyamamışım sanırım. Şimdi fark ettim.

"Aşağıdaki denizden bir mağaraya giriş var buralarda tam yerini kestiremedik, belki bu bitkiler bir yol açar."
Girişiniz hala kapalı herhangi bir açılma çalışma olmamış. Olmuş olsa göz açısındaki gördüğüm nokta muhakkak kırılmalıydı. sağa doğru tam dört boy yön al. olduğun yerde dur 1 boy aşağıda girişin mevcut. Dilersen gidip istediğin çubuk veya cihazla teğit edebilirsin. Teğitini almadan da zerre efor sarfetme kimsenin ahını da almak istemem. %1 yanılma bile olsa o %1 bana denk gelsin istemem. sağ istikamet yamaca gittikçe kaya parçalarında hafriyatlar göreceksin. Hafriyatın olduğu yer girişe giden patikanın başıdır. Rastgele. Selametle inş'ALLAH.
Dediğim gibi ustam o gün çiçeğe odaklandım, bir sonraki gidişimde daha detaylı foto çekerim. Burasıyla ilgili geçmişte bir konu açmıştım, bulabilirsem ekleyeyim.
Bununla beraber uzun yıllardır burası ilgi alanımızda lakin deniz ve sert kayalar bizi soğuttu, elimizdeki imkanlarla birşey yapabileceğimizi zannetmiyorum. Bir dahakine bahsettğiniz hafriyat atıklarınıda detaylı fotolarım, yorumunuz için teşekkür ederim.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
İlk mesajdaki bitkilere Sabır bitkisi diğer adıyla agave bitkisi ilave edilmiştir. Bu bitki ömrü boyunca sadece 1 kez çiçek açmaktadır. Yani adıyla çok uyumlu bir çiçektir.

balkaya34

Kullanıcı
İlk mesajdaki bitkilere Sabır bitkisi diğer adıyla agave bitkisi ilave edilmiştir. Bu bitki ömrü boyunca sadece 1 kez çiçek açmaktadır. Yani adıyla çok uyumlu bir çiçektir.
Bu çok degerli bilgilerle bizleri bilgilendirdiginizden dolayı ,Necat ve Roni ustamıza çok teşekkür ederim,
Bu vesile ilede Kurban bayramlarınızı tebrik ederim, Saglik ve esenlikler dilerim ,,,
ALLAH razı olsun

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bu çok degerli bilgilerle bizleri bilgilendirdiginizden dolayı ,Necat ve Roni ustamıza çok teşekkür ederim,
Bu vesile ilede Kurban bayramlarınızı tebrik ederim, Saglik ve esenlikler dilerim ,,,
ALLAH razı olsun
Sağolasın ustam. Seninde bayramın kutlu, duaların kabul olsun.

balkaya34

Kullanıcı
Sağolasın ustam. Seninde bayramın kutlu, duaların kabul olsun.
@Necat usdam Selamlar ,,
Aldihim koordinatla nokdata vardım, Bu nokdada 7 , 8 , adım gibi mesafelerde derenin içinde sira ile Kara calı var ,
Benim dikkatimi çeken Koordinatın hemen bitisigindeki ilk ve enüstdeki bitki KUŞ ÜZÜMÜ , digerleri Karacalıdır , Cihaz olcümindefe kus üzümünün hemen yani olarak tesbit edildi,
Benim merak ettihim ,,Acaba bu KUŞ üzümünün bir işaret özelligi varmı ,

Ekli dosyalar

• 20221015_151747.jpg
    20221015_151747.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 19

KANAS_USTA

Admin
@Necat usdam Selamlar ,,
Aldihim koordinatla nokdata vardım, Bu nokdada 7 , 8 , adım gibi mesafelerde derenin içinde sira ile Kara calı var ,
Benim dikkatimi çeken Koordinatın hemen bitisigindeki ilk ve enüstdeki bitki KUŞ ÜZÜMÜ , digerleri Karacalıdır , Cihaz olcümindefe kus üzümünün hemen yani olarak tesbit edildi,
Benim merak ettihim ,,Acaba bu KUŞ üzümünün bir işaret özelligi varmı ,
Her ağacın her rengin her yönün her seviyenin her tepenin her kuyunun her ismin bir anlamı ve şifresi vardır.
eksiklik tembel ve cahil olan biz insanlardadır